http://didshahr.ir/262655

03:25 :: 1402/05/24

برادرهای زنم قلچماق هستند و از آن‌ها می‌ترسم

از برادرهای زنم می‌ترسم
نویسنده : دکتر حسین محرابی| ‌ روان‌شناس

سوال: کارگر هستم و ۲ سال می‌شود که ازدواج کردم. خانمم در خانواده‌ای بزرگ شده است که همه شان زورگو و قلچماق هستند. هر وقت با خانمم جروبحث می‌کنیم، به برادرهایش خبر می‌دهد و آن‌ها چند باری هم من را کتک زدند. از آن‌ها می‌ترسم و احساس امنیت ندارم. خانمم را دوست دارم. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، از این‌‌که مشکلات بین شما و همسرتان این‌‌گونه حل‌و‌فصل می‌شود، متاسفیم. این‌که خانم‌تان را دوست دارید، می‌تواند کمک زیادی به شما برای حل این مشکل کند. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

خشونت با شما به‌عنوان اهرمی بازدارنده

آن‌طور که از پیام شما متوجه شدم، با یک جروبحث کوچک با همسرتان، دخالت و خشونت خانواده همسرتان ایجاد می‌شود که منطقی نیست چراکه آن‌ها به خود اجازه می‌دهند که از روش خشونت با شما به عنوان اهرمی بازدارنده استفاده کنند. بنابراین بهتر است سبک برخورد خودتان را درباره مشکلاتی که در زندگی دارید، تغییر دهید؛ یقینا اگر مهارت ارتباطی مناسب را فرا بگیرید، می‌توانید از رسیدن اختلافات به درگیری پیشگیری کنید و برای شروع لازم است همسرتان را در هنگام ناراحتی و مشکلات بیشتر درک و انتقادهای خود را با استفاده از لحنی آرام به وی منتقل کنید.

رفتار غیرمنطقی نداشته باشید

اگر شما به سبک خانواده همسرتان با آن‌ها رفتار نکنید، آن‌ها انگیزه خود را برای تکرار این روش از دست می‌دهند، بنابراین سعی کنید بهانه‌ای برای این‌گونه اقدامات فراهم نکنید و در مقابل رفتارهای غیر منطقی آن‌ها، پخته و اصولی با چاشنی منطقی بودن رفتار کنید. به طور کلی وارد مرحله عکس‌العمل خشونت‌آمیز نشوید.

مشکلات نباید به خانواده‌ها منتقل شود

به نظر می‌رسد که شما و همسرتان نیاز به آموزش مهارت‌های ارتباطی و حل مسئله دارید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم با هم در جلسات آموزشی مهارت‌های مختلف زندگی شرکت کنید. این امر نیازمند یک توافق اولیه بین شما و همسرتان است که باید در اولین فرصت مناسب ضمن یک گفت‌و‌گوی صمیمانه به عنوان پیشنهاد با ایشان مطرح و توافق کنید از این به بعد مشکلات خود را به خانواده‌ها منتقل نکنید و از طریق مشاوره حل کنید.

شاید برادرخانم‌های‌تان اهل مذاکره باشند

باتوجه به اطلاعات کمی که در پیامک‌تان از خانواده همسرتان داده‌اید، به شناخت خوبی از آن‌ها نرسیدم اما شاید اهل مذاکره باشند. مشکلات‌تان را با آن‌ها در یک فرصت مناسب و در یک جمع مردانه در میان بگذارید و نظر آن‌ها را جویا شوید. شاید همسرتان که خواهر آن‌هاست، اطلاعات درستی به آن‌ها نداده و شما نباید فرصت دفاع از خودتان را از دست بدهید. البته این به شرطی است که شما همه چیز را به ما گفته و خودتان در این ماجرا مقصر نبوده باشید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262655

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *