http://didshahr.ir/262636

05:02 :: 1402/05/23

به گفته قویدل بیشترین حوادث در استان اردبیل مربوط به حوادث جاده‌ای است که ۱۳۸ فقره حادثه با ۵۶۲ نفر حادثه دیده و ۲۷ نفر فوتی از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه هلال احمر ثبت شده است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴۷ حادثه مختلف در سطح استان اردبیل ثبت شده است.

حمید قویدل با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در اطلاع رسانی درست حوادث و سوانح، اظهار کرد: رسانه‌ها نیز مانند داوطلبان جمعیت هلال احمر در تمامی صحنه‌ها با عشق و علاقه حضور موثری دارند.

وی با اشاره به میزان حوادث ثبت شده در استان افزود: از ابتدای سال جاری ۳۶ مورد حادثه سیل در استان ثبت شده است. به‌طوری‌که در این حوادث بیش از ۵۸ هزار و ۲۲۱ آسیب دیده امدادرسانی شده است و این امدادرسانی‌ها به صورت متناوب انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه امسال تاکنون ۲۴۷ حادثه مختلف در استان اردبیل ثبت شده است، اضافه کرد: در این حوادث ۶۲ هزار و ۴۵۰ نفر حادثه دیده‌اند به‌طوری‌که این میزان از حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

به گفته قویدل بیشترین حوادث در استان اردبیل مربوط به حوادث جاده‌ای است که ۱۳۸ فقره حادثه با ۵۶۲ نفر حادثه دیده و ۲۷ نفر فوتی از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه هلال احمر ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۵ ماه اخیر ۲۲ مورد عملیات کوهستان از مفقودی تا عملیات فنی اتفاق افتاده است، گفت: براساس قانون مدیریت بحران، هلال احمر در کوهستان وظیفه‌ای ندارد و این اقدامات مربوط به فدراسیون کوهنوردی است. ولی جمعیت هلال احمر استان بر حسب وظیفه انسانی خود امدادرسانی‌های لازم را انجام می دهد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در هر شهرستان یک تیم عملیاتی ۳۳ نفره با تجهیزات کامل داریم تا در زمان وقوع حوادث در کمترین زمان بتوانند عملیات امدادرسانی را انجام دهند.

وی با اشاره به برگزاری دورههای آموزشی در این جمعیت نیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۴۰ دوره آموزشی تخصصی برگزار شده و هدف گذاری ما اجرای ۱۲۰ دوره تخصصی تا پایان سال است.

قویدل در ادامه به تفاهم نامه‌های این جمعیت در خصوص اجرای برنامه‌های آموزشی اشاره کرد و یادآور شد: طی تفاهم‌نامه منعقده با ستاد مشترک ارتش ۴۶ هزار و ۲۲ نفر از سربازان توسط هلال احمر آموزش دیده‌اند و همچنین ۶۰ دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات و بیش از ۱۰۰ دوره آموزشی کمک‌های اولیه برای عموم مردم برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ادامه از اعزام ۶ دستگاه آمبولانس به عراق برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد، و گفت: جمعیت هلال احمر علاوه تجهیزات و ماشین آلات، دکتر، پرستار و عوامل امدادی برای امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی نیز به این کشور اعزام خواهد کرد.

به گفته وی استان اردبیل امسال برای اولین بار در کربلا موکب راه‌اندازی می‌کند و این موکب هر روز علاوه بر تامین غذا و تغذیه به یک هزار زائر نیز اسکان و خدمات ارائه خواهد کرد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262636

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *