http://didshahr.ir/262575

02:10 :: 1402/05/22

مشاوره فردی: ۵۶ ساله‌ اما ‌بیبی فیسم و پسری ۲۲ساله عاشقم شده ‌است.

عشق پسر 22 ساله به زن 56 ساله

نویسنده : فریبا البرز |  کارشناس ‌ارشد مشاوره‌ خانواده

سوال: خانمی ۵۶ ساله‌ام. ۴ سال پیش از شوهرم جدا شدم. بچه هم ندارم و به‌قول دوستانم، بیبی فیس هستم. مغازه فروش لباس زنانه دارم. پسری ۲۲ ساله عاشقم شده و هرچه بیشتر به او کم محلی می‌کنم، انگار بیشتر برایش جذاب می‌شوم. مدام به من پیام می‌دهد. عشق پاکی دارد و راستش را بخواهید من هم به او علاقه‌مند شدم. می‌گوید خانواده‌اش را به این وصلت راضی کرده. برای ازدواج با او دودل هستم. چه کنم؟


♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


پاسخ: مخاطب گرامی، این روزها نسبت به گذشته ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه و حتی بسیار بزرگ‌تر از خودشان رایج‌تر شده است. شما باید قبل از هر کاری ریشه‌های این عشق را واکاوی کنید تا با شناخت بهتری از پسر مورد علاقه‌تان، تصمیم نهایی را بگیرید.

چرایی عشق پسر ۲۲ ساله به شما

یکی از دلایل انتخاب‌ شدن شما که ۵۶ سال دارید توسط پسری ۲۲ ساله، باتجربه ‌بودن‌تان در اداره زندگی است. به‌ طور کلی، علت دیگر داشتن چنین انتخاب‌هایی را می‌توان این ‌گونه بیان کرد که اگر مرد در خانه‌ای بزرگ شده که مهر و محبت بیش از حد مادر وجود داشته، ممکن است با انتخاب زن‌های بزرگ‌تر و پخته‌تر به دنبال مادر دوم باشد. شاید خودشان متوجه نباشند و این تصمیم ریشه در ناخودآگاه آنان داشته باشد، همچنین برخی زنان مطلقه سن بالاتر از پسر، ممکن است موقعیت اقتصادی بهتری داشته باشند و همین پسر را مجذوب خود می‌کند. زنان مطلقه سن بالا معمولا آزادی بیشتری برای شوهر خود در نظر می‌گیرند و مثل یک دختر خیلی کم سن دایم شوهر خود را کنترل نمی‌کنند. شما باید ببینید که این پسر ۲۲ ساله به کدام یک از این دلایل احتمالی تصمیم به ازدواج با یک زن ۵۶ ساله گرفته است.

این ازدواج مورد تایید مشاوران نیست

واقعیت امر این است که قرار نیست وقتی یک خانم به هر دلیلی از همسرش جدا می شود، دیگر به ازدواج فکر نکند. البته اگر خواست ازدواج کند، بهترین حالت وصلت با مردی است که گذشته‌ای شبیه خودش دارد از نظر این که طلاق گرفته یا سن و … . ازدواج پسرانی با زنان مطلقه سن بالا، مورد تایید مشاوران نیست و غالب این‌گونه ازدواج‌ها به بن‌بست می‌رسد.

گول بیبی فیس بودن را نخورید

حتی اگر دوستان شما درباره ظاهرتان از اصطلاح بیبی فیس‌بودن استفاده می‌کنند اما شما باید بدانید واقعیت این است که یک خانم جاافتاده هستید و اگر فرزند داشتید، این پسر مورد علاقه‌تان می‌توانست همسن فرزند شما باشد. بهتر است درباره سن خودتان منطقی فکر کنید نه احساسی. قطعا اظهار عشق و دوستی یک پسر جوان می‌تواند حس خوبی در دل شما ایجاد کند. بدانید که این ادبیات و اظهار علاقه‌ها، خاص این سن پسران خیلی جوان است و حرف‌ها و احساسات او مثل یک نسیم می‌گذرد.

این ازدواج زود خسته‌کننده می‌شود

این‌گونه ارتباط‌ها اگر به ازدواج ختم شود، خیلی زود برای طرفین خسته‌کننده خواهد شد. هم پسر خسته می‌شود از این همه پختگی زن و هم زن کلافه می‌شود از رفتارهای خام و گاه نسنجیده شوهر جوان. شما قطعا حق داشتن یک زندگی سالم و آرام را دارید، اما این پسر جوان تا همیشه نمی‌تواند این کار را انجام دهد. ۳۴ سال اختلاف سن در واقع تفاوت سنی بین دو نسل است که داشتن یک زندگی مشترک ‌موفق را دور از دسترس می‌کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262575

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *