http://didshahr.ir/262515

04:55 :: 1402/05/18

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند

 سریال Game of Thrones

به گزارش اوه فیلم، سریال Game of Thrones یک سریال تلویزیونی درام فانتزی است که بر اساس رمان‌های A Song of Ice and Fire اثر جورج مارتین ساخته شده است. این مجموعه از ۲۸ فروردین ۱۳۹۰ در ایالات متحده آمریکا از شبکه HBO پخش شد و در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ با ۷۳ قسمت در هشت فصل به پایان رسید.

تماشای آنلاین سریال game of thrones

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

سریال بازی تاج و تخت جوایز متعددی را از جمله ۳۸ جایزه Primetime Emmy و ۵ جایزه گلدن گلوب و ۱ جایزه Peabody دریافت کرده است. همچنین برای جوایز متعدد دیگری از جمله جایزه هوگو برای بهترین نمایش دراماتیک در فرم طولانی نامزد شده است.

این سریال یک موفقیت تجاری بزرگ بوده است، فصل آخر آن به طور متوسط بیش از ۱۹ میلیون بیننده در هر قسمت در ایالات متحده آمریکا داشته است. همچنین از نظر منتقدان موفقیت‌آمیز بوده و بسیاری از منتقدان آن را یکی از بهترین مجموعه‌های تلویزیونی تمام دوران می‌دانند.

دانلود سریال game of thrones با زیرنویس چسبیده

بازی تاج‌ وتخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه HBO است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از خشونت زیاد که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تا کنون نامزد و برندهٔ بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شدهٔ آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزهٔ هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزهٔ امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است. داستان بازی تاج و تخت در یک دنیای خیالی به نام وستروس اتفاق می‌افتد که به هفت پادشاهی تقسیم شده است. داستان با مرگ پادشاه رابرت براتیون (Robert Baratheon) آغاز می‌شود که هیچ جانشینی ندارد. این موضوع باعث آغاز جنگ جانشینی می‌شود که در آن چندین خانواده اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین (Iron Throne) با یکدیگر رقابت می‌کنند.

داستان چندین شخصیت مختلف را دنبال می‌کند، از جمله ند استارک (Ned Stark)، دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen)، جان اسنو (Jon Snow) و تیریون لنیستر (Tyrion Lannister). این شخصیت‌ها همگی پیچیده و توسعه‌یافته هستند و داستان‌های آنها اغلب به هم مرتبط است. شخصیت پردازی خارق العاده نویسنگان این سریال به گونه ای است که علیرغم وجود کاراکتر های متعدد، به نظر مخاطب هیچ شخصیتی زائد و اضافه نمیرسد چرا که همانطور که پیشتر گفته شد تمام شخصت ها به گونه ای اسرار آمیز به یکدیگر مرتبط شده اند، به گونه ای که ارتباط برخی شخصیت ها در چند قسمت یا حتی چند فصل بعد مشخص می شود!

توجه : برای دانلود سریال گیم آف ترونز و همچنین تماشای آنلاین این سریال می توانید یه وبسایت اوه فیلم مراجعه کنید.

این سریال به دلیل خطوط داستانی پیچیده و صحنه های شوکه‌کننده‌اش شناخته شده است. به گونه ای که برخلاف دیگر فیلم و سریال ها که ضخیت های اصلی داستان تا پایان خط داستان حفظ می شوند، در این سریال، نویسندگان بی پروا دست به حذف حتی مهم ترین شخصیت ها با کشته شدن یا به قتل رسیدن آنها می زنند که برای مخاطب بسیار عجیب و شوکه کننده خواهد بود به گونه ای شاید در آن لحظه احساس کنید که تمام شخصیت های مهم و محوری داستان از بین رفته اند و دیگر چیزی برای عرضه وجود ندارد، اما با تماشای قسمت بعدی متوجه خواهید شد که سخت در اشتباه بودید! برای نمونه یکی از شوکه کننتده ترین قسمت های این سریال در همان فصل اول رخ می دهد :

خطر اسپویل (اگر این سریال را ندیده اید شاید بهتر باشد این بخش را نخوانید!) :

اپیزودی که در آن ند استارک (Ned Stark) اعدام می شود “Baelor” نام دارد و نهمین قسمت از فصل اول سریال است. این اپیزود توسط دیوید بنیاف (David Benioff) و دی. بی. ویز (D. B. Weiss) نوشته شده و کارگردانی آن بر عهده توسط آلن تیلور (Alan Taylor) بوده است.

در این قسمت، ند استارک (Ned Stark) که یکی از مهم ترین شخصیت های سریال تا قسمت مربوطه به مخاطب شناسانده می شود، پس از کشف اینکه سرسی لنیستر (Cersei Lannister) و جیمی لنیستر (Jaime Lannister) رابطه نامشروعی دارند، به اتهام خیانت دستگیر می شود. او توسط یک دادگاه صحرایی محاکمه و به اعدام محکوم می شود. علیرغم درخواست های دخترانش سانسا و آریا، ند استارک توسط محافظان پادشاه (ملقب به Kingsguard) اعدام می شود.

دانلود سریال گیم آف ترونز

اعدام ند استارک یک نقطه عطف در سریال است. این پایان زندگی با آرامش و پرنعمت خانواده استارک و آغاز یک دوره تاریک برای این خانواده است. اعدام پدر خانواده (Ned Stark) باعث وقوع سلسله ای از وقایع می شود که منجر به جنگ پنج پادشاه خواهد شد. حذف شخصیت ند استارک (Ned Stark) برای بسیاری از طرفداران سریال لحظه ای تکان دهنده بود. این قسمت کاملا غیر منتظره بود و در زمانی که ند استارک هنوز شخصیت محبوبی بود، رخ داد! اعدام او همچنین تأثیر عمیقی بر سایر شخصیت های سریال داشت. سانسا و آریا (دختران ند استارک) از مرگ پدرشان ویران شدند و کشته شدن پدرشان، هر دو را برای همیشه تغییر داد.

اعدام ند استارک یکی از نمادین ترین لحظات تاریخ بازی تاج و تخت است. این یادآوری است که حتی نجیب ترین شخصیت ها در این دنیا در امان نیستند و هر کسی می تواند کشته شود، صرف نظر از موقعیت اجتماعی آنها.

تیتراژ سریال Game of thrones

تیتراژ سریال Game of Thrones توسط رامین جوادی ساخته شده است و یکی از مشهورترین تیتراژهای سریال های تلویزیونی است. این تیتراژ با استفاده از یک موسیقی حماسی و تصاویری از هفت پادشاهی وستروس آغاز می شود. سپس تصاویر به شخصیت های اصلی سریال می پردازد و سرانجام با یک نما از Iron Throne به پایان می رسد. موسیقی متن بازی تاج و تخت توسط رامین جوادی (Ramin Djawadi) ساخته شده است. جوادی یک آهنگساز ایرانی است که برای کارهایش در فیلم های Iron Man، Pacific Rim و Dune نیز شناخته شده است. او برای کار خود در این سریال دو جایزه Primetime Emmy Award را دریافت کرده است و آثار ساخته شده او در این سریال مورد تحسین فراوان منتقدان و طرفداران قرار گرفته است. تیتراژ Game of Thrones در سال ۲۰۱۱ برای بهترین تیتراژ در جوایز Primetime Emmy نامزد شد و در سال ۲۰۱۲ توسط مجله Rolling Stone به عنوان یکی از بهترین تیتراژهای تلویزیونی تمام دوران انتخاب شد. موسیقی این سریال ترکیبی از عناصر ارکسترال، الکترونیکی و کرال است. اغلب برای ایجاد حس اتمسفر و تنش استفاده می شود و می تواند بسیار تحریک کننده و احساسی باشد.تم شروع سریال به راحتی قابل تشخیص است، یک قطعه موسیقی حماسی که برخی اوقات به غم رو می نهد که لحن دنیای تاریک و پیچیده سریال را بازگو می کند.

توجه : جهت دانلود سریال game of thrones با زیرنویس چسبیده همراه با پخش آنلاین می توانید به وبسایت اوه فیلم مراجعه کنید.

 فیلم برداری

فیلم‌برداری‌های اولیه فصل اول مجموعه در تاریخ ۲۶ ژوئیه سال ۲۰۱۰ آغاز شد. مکان اصلی فیلم‌برداری استودیوی پینت‌هال در شهر بلفاست در شمال ایرلند بود. صحنه‌های فضای بیرونی نیز در شمال ایرلند در تپه‌های شنی کوه‌های مورن (به‌عنوان وائس دوتراک، کسل وارد (به‌عنوان وینترفل)، زمین‌های اطراف سینت‌فیلد (به‌عنوان جنگل گادزوود در وینترفل)، پارک جنگلی تولیمور (برای صحنه‌های بیرونی)، کارن‌کسل، معدن سنگ ماگ‌هرامورن (به‌عنوان کسل بلک  و قلعهٔ شین(به‌عنوان زمین‌های مسابقه) فیلم‌برداری شدند.

از دون کسل در استیرلینگ اسکاتلند در قسمت آزمایشی اصلی برای نمای بیرونی و داخلی وینترفل استفاده شد. تهیه‌کنندگان در ابتدا تصمیم گرفتند تا تمامی مجموعه را در اسکاتلند فیلم‌برداری کنند، اما کم‌کم شمال ایرلند را به دلیل فضای کافی برای استودیو ترجیح دادند.

فیلم‌برداری قسمت‌هایی که در فصل اول در جنوب اتفاق می‌افتادند پس از جابه‌جایی از کشور مراکش در قسمت آزمایشی، در کشور مالت انجام شد. شهر ایمدینا برای برداشت صحنه‌های کینگز لندینگ انتخاب شد. همچنین فیلم‌برداری در قلعهٔ مانوئل (برای سپت بیلور)، جزیره غودش (برای سرزمین‌های دوتراکی‌ها)، قصر سن‌آنتون، قلعه ریکاسولی، قلعه سنت‌آنجلو و صومعه سنت‌دومنیک (همهٔ این مکان‌ها برای صحنه‌های داخل رد کیپ) نیز صورت گرفت.

برای برداشت صحنه‌های جنوبی فصل دوم از کشور مالت به کرواسی نقل مکان شد. جایی که شهر دوبروونیک و مناطق اطراف آن اجازه می‌داد تا در صحنه‌های بیرونی یک شهر ساحلی با دیوار مستحکم را به تصویر کشید. از دیوارهای شهر دوبروونیک و قلعه لوریه‌ناتس برای کینگز لندینگ و رد کیپ استفاده، و از جزیره لوکروم، صومعه سنت‌دومنیک در جزیرهٔ تروگیر، قصر رکتور در دوبروونیک و معدن سنگ دوباک که در شرق آن قرار دارد برای صحنه‌های شهر کارث استفاده شد. فیلم‌برداری صحنه‌های شمال دیوار نیز در ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ در ایسلند صورت گرفت.

مکان فیلم‌برداری فصل سوم به دوبروونیک در کرواسی بازگشت. از دیوارهای شهر دوبروونیک، قلعه لوریه‌ناتس و مکان‌های اطراف برای صحنه‌های کینگز لندینگ و رد کیپ استفاده شد. ترستنو آربورتوم نیز به‌عنوان یک مکان جدید برای باغ درون کینگز لندینگ که تایرل‌ها از آن استفاده می‌کنند، به لوکیشن‌ها افزوده شد. فصل سوم به مراکش (که در قسمت آزمایشی از آن استفاده شده بود) نقل مکان کرد و با استفاده از مکان‌های شهر صویره صحنه‌های دنریس در اسوس را به تصویر کشید. برای تولید این فصل ۳ گروه (به نام‌های اژدها، گرگ و کلاغ) به‌صورت هم‌زمان کار فیلم‌برداری را انجام می‌دادند. همچنین ۶ تیم کارگردانی، ۲۵۷ بازیگر و ۷۰۳ دست‌اندرکار آن‌ها را یاری می‌کردند. یکی از صحنه‌ها که در آن یک خرس واقعی به اسم بارت کوچولو وجود داشت نیز در شهر لس آنجلس فیلم‌برداری شد.

فیلم‌برداری فصل چهارم در دوبروونیک ادامه پیدا کرد و چندین لوکیشن دیگر مانند قصر دیوکلشن و قلعه کلیس در اسپلیت نیز به مکان‌های فیلم‌برداری افزوده شدند. فیلم‌برداری این فصل ۱۳۶ روز به طول انجامید و در ۲۱ نوامبر ۲۰۱۳ به پایان رسید.

کار فیلم‌برداری فصل پنجم مجموعه از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۴ آغاز و در ماه دسامبر همان سال به پایان رسید. فیلم‌برداری این فصل در کشور کرواسی ادامه پیدا کرده و کشور اسپانیا نیز به مکان‌های فیلم‌برداری افزوده شد. لوکیشن‌های کشور کرواسی همچنان از شهر دوبروونیک و مناطق اطراف آن انتخاب شده و مکان‌های جدیدی مانند ایموتسکی نیز به مجموعهٔ لوکیشن‌ها افزوده شدند. فیلم‌برداری در کشور اسپانیا نیز در اطراف ایالت اندلس و در مکان‌هایی مانند قصر سویا صورت گرفت.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262515

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

  1. ناصر گفت:

    واقعا سریال محشریه
    حرف نداری
    حتما ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *