http://didshahr.ir/262513

03:01 :: 1402/05/18

مشاوره فردی: خانمم به تماس‌های همکاران خانم با من ایراد می‌گیرد.

تلفنم پر از شماره های زنان است

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی | ‌ روان‌درمانگر و مشاور ‌خانواده

سوال: مردی شاغل و توزیع‌کننده پوشاک زنانه هستم. طبیعتا خانم‌های زیادی هر روز به من زنگ می‌زنند. خانمم از همان ابتدا به این مسئله حساس بود اما به تازگی ایراد می‌گیرد و بیشتر حساس شده. نمی‌دانم چه کنم؟ می‌دانم که من را دوست دارد اما شغلم را هم نمی‌توانم عوض کنم.

پاسخ: مخاطب گرامی، در ابتدا باید بگویم بدبینی اشکال متفاوتی در زندگی‌مشترک دارد، برخی شامل بدبینی و سوء ظن‌های نابهنجار و برخی هم شامل تعصب و مراقبت است که مشکل شما دقیقاً از نوع دوم است؛ شک و بدبینی از سر عشق و علاقه که در نهایت تعصب و مراقبت را به وجود آورده است.

در ادامه به شما راهکارهایی را پیشنهاد خواهیم کرد.

شرایط کاری‌تان را به خانم‌تان بگویید

شرایط شغل شما به گونه‌ای است که امکان پاسخ ندادن به تماس‌ خانم‌ها برای‌تان وجود ندارد بنابراین از شما می‌خواهم شرایط کاری‌تان را به میزانی که لازم می‌دانید، به او توضیح دهید تا از مراودات شغل شما آگاه شود. شما بیشتر از هر چیز در این روزها باید مراقب باشید که حساسیت‌های همسرتان را به این موضوع بیشتر نکنید تا به مرور، دیدگاه همسرتان درباره شما تغییر کند و اعتمادش بیشتر شود. پیشنهاد می‌کنم با توجه به حساسیت همسرتان اجازه بدهید که بعضی اوقات، خودش پاسخ تماس‌‌های کاری‌تان را بدهد و حتی سفارش‌ها را، ایشان تا مدتی قبول و ثبت کند. بی‌شک مشارکت با همسرتان در این شرایط از حساسیت‌ها کم می‌کند و شک و شبهه را از بین می‌برد.

به‌هیچ‌وجه پنهان‌کاری نداشته‌باشید

همیشه و در همه حال راجع به هر موضوعی با همسرتان صادق باشید. گاهی ریشه بدبینی ممکن است نبود صداقت باشد، گاهی ممکن است از سر ناآگاهی و نداشتن مدیریت دست به پنهان کاری زده باشید که در نهایت همین مسئله باعث سوء ظن همسرتان شده باشد. همچنین به جای این‌که در رفتار و کلام همسرتان دنبال معنای خاصی باشید، جور دیگری به مسئله نگاه و به جنبه‌های مثبت قضیه فکر کنید که همسرتان به شما علاقه مند است و ترس از دست دادن شما را دارد و برای حفظ زندگی‌تان تلاش می‌کند تا شما را همه جوره به دست آورد.

در مراوده با جنس‌مخالف، محتاط باشید

به‌طور کلی در مراودات اجتماعی تلفنی یا حضوری با جنس‌مخالف، بسیار محتاط باشید. تماس‌های بی‌دلیل و پیام‌های خارج از فضای کاری در فضای‌مجازی حتی اگر شما هم فکری در سر نداشته باشید، برداشت‌های ذهنی نامناسبی در همسرتان ایجاد می‌کند. پس در تماس‌ها و پیام‌ها با مشتریان یا اطرافیان خود بسیار دقت کنید. تا حد امکان در صحبت کردن با مشتریان خود مواظب لحن گفت‌وگوی‌تان باشید و از شوخی یا خنده حتی بدون غرض جدا پرهیز کنید. این‌گونه رفتارها قطعاً جلوی سوء ظن همسرتان را می‌گیرد و همچنین برای آرامش خودتان بسیار مهم است. سعی کنید مدام به همسرتان ابراز محبت کنید، مثلا به او بگویید تو همه امید من هستی، من تو را خیلی دوست دارم، تو از همه برای من با ارزش‌تری و … . عشق و محبت‌تان را ابراز کنید. این کار نه تنها باعث عشق و علاقه بیشتر می‌شود بلکه اعتماد او را به خود و زندگی مشترک‌تان جلب می‌کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262513

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *