http://didshahr.ir/261856

11:14 :: 1402/04/22

با حضور مسئولان استانی پارک سه هکتاری شهدای بعثت تقدیم شهروندان اردبیل شد.

زن و شوهر سالمند در پارک older Couple In The Park

 با پیگیری شهردار و مستمر اعضای شورای شهر و تاکید بر احداث پارک و بوستانهای متعدد در سطح شهر، پارک سه هکتاری شهدای بعثت در ۹۰ روز کاری تکمیل و امروز با حضو مسئولان استانی و اهالی محله بعثت افتتاح و تقدیم شهروندان اردبیل شد.

پارک شهدای بعثت شامل رینگ پیاده روی، تجهیزات بازی، سرای فرزانگان، ایستگاه ورزشی،پارکینگ، ست ورزشی ویژه معلولین، پیست دوچرخه سواری و ….است.

گفتنی است توسعه سرانه فضای سبز جز برنامه های مجموعه مدیریت شهری است و احداث پارک میراشرف، پارک خانواده، پارک زرناس و باغ شریعت با تلاش و اهتمام جدی شهردار اردبیل در دستور کار بوده و در سال جاری تقدیم شهروندان خواهد شد.

 پارک میراشرف ظرف مدت ۲ ماه تکمیل می‌شود

شهردار اردبیل از تکمیل پارک شهدای بعثت در ۹۰ روز کاری خبر داد و گفت: تکمیل پارک ۳ هکتاری بعثت در ۹۰ روز کاری، سرآغازی برای سرعت بخشی به پروژه‌های شهری است.

صفری اظهار کرد: پارک بزرگ بعثت با توجه به خواسته اهالی در حدود ۳ ماه کاری با تلاش شبانه‌روزی آماده و تحویل شهروندان شد و سرعت‌کاری در این پروژه‌، قطعا آغازی برای سرعت گرفتن عملیات اجرایی سایر پروژه‌ها خواهد بود‌.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های شهرداری در حوزه فضای سبز در مناطق کمتر توسعه یافته و کم‌برخوردار، افزود: پارک ۶ هکتاری میراشرف نیز طی مدت ۲ ماه تکمیل و تحویل اهالی خواهد شد؛ این پارک در واقع جهت تامین زیرساخت‌های شهری و توسعه متوازن شهر هرچه‌ سریع‌تر ایجاد می‌شود همچنین فضای سبز یک هکتاری در رمپ پل داروپخش در مدت یکماه آماده شد.

شهردار اردبیل از اجرای پارک‌های محله‌ای در مناطق مختلف شهری خبر داد و به کمبود سرانه‌ی فضای سبز شهر اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: در طرح تفصیلی شهر اردبیل افزایش سرانه فضای سبز گنجانده شده که بر این اساس طبق طرح تفصیلی تلاش می‌کنیم سرانه فضای سبز را به ازای هر شهروند به ۵ متر برسانیم.

صفری در ادامه از پل بسیج به‌عنوان بزرگترین پل مدیریت شهری شمال‌غرب کشور یاد کرد و تصریح کرد: پل بسیج به عنوان بزرگترین پروژه مدیریت شهری در شمال غرب کشور، به طول ۸ کیلومتر در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها اواسط سال ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد.

شهردار اردبیل با بیان این‌که سرعت در عملیات عمرانی پل بسیج در اولویت است، بیان کرد: تلاش می‌کنیم پل بسیج را نیز در کنار سایر پروژه‌های شهری، زودتر آماده و زیربار ترافیک ببریم.

وی گفت: ساماندهی و لایروبی رودخانه بالیقلی‌چای به طول ۷ کیلومتر، راه‌اندازی لندفیل در محل دفن دائم زباله، تملک و بازگشایی معابر در دستور کار و اولویت شهرداری است.

شهردار اردبیل به آسفالت‌ریزی خیابان‌ها، معابر و کوچه‌های شهر اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا اکنون ۳۰ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده است.

 

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261856

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *