http://didshahr.ir/261754

00:09 :: 1402/04/20

به گفته مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل کل درآمدهای وصول شده استانی طی سال۱۴۰۱ مبلغ یک هزار ۸۳۰ میلیارد تومان است.

درآمدهای مالیاتی اردبیل یک هزار 830 میلیارد است

مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل با حضور  در مسجد جامع اردبیل و دیدار با مؤدیان محترم مالیاتی ضمن سخنرانی، به سؤالات آنان پاسخ های لازم را ارئه داد.

داریوش سرخانی مقدم مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل با تبریک هفته فرهنگ سازی مالیاتی و ولادت امام موسی کاظم (ع) و ارائه گزارشی از اهمیت درآمدهای مالیاتی وصول شده طی سال ۱۴۰۱ از مشارکت اقشار جامعه اعم از حقوق بگیران، صاحبان مشاغل مختلف از قبیل مهندسان ، پزشکان، اصناف و بازاریان هم چنین اشخاص حقوقی و حتی مصرف کنندگان در پرداخت مالیات و مشارکت حداکثری آنان و ارائه اظهارنامه قدردانی و تشکر کرد.

وی افزود: کل اظهارنامه های تسلیمی و فرم تبصره ماده ۱۰۰ در سال ۱۴۰۰ ۷۷.۹۷۰ اظهارنامه بود که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۹۸.۸۹۶ اظهارنامه رسید که این امر ناشی از ۲ عامل افزایش تعداد مؤدیان فعال در سال ۱۴۰۱ که نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند.

وی افزود: سرشکن نمودن حجم فعالیت اقتصادی توسط برخی از مؤدیان از یک پوز به چند پوزی که متعلق به بنگاه اقتصادی نمی باشد.

این مقام مالیاتی گفت: کل درآمدهای وصول شده استانی طی سال۱۴۰۱ مبلغ ۱۸۳۰ میلیارد تومان است، در حالیکه مالیات وصول شده در کشور طی سال ۱۴۰۱ ، ۴۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است و سهم استان اردبیل ۳۸ صدم درصد( کمتر از نیم درصد) بوده است و رتبه اردبیل در بین استان ها رتبه ۲۴ بوده است.

سرخانی مقدم در ادامه ضمن تبیین توزیع عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری ها و دهیاری ها از ابتدای قانون مالیات بر ارزش افزوده اذعان کرد: بیش از مبلغ هزار و شش میلیارد تومان لغایت ۱۴۰۱ به شهرداری و دهیاری های استان تسهیم و واریز گردیده است.

وی افزود: بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان طی سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع گردیده که سهم صرفاً شهرداری اردبیل از مبلغ یاد شده مبلغ ۴۲۳ میلیارد تومان لغایت ۱۴۰۱ و مبلغ ۴۸ میلیارد تومان طی سه ماهه اول ۱۴۰۲ بوده است.

سرخانی گفت: طبق اعلام نظر شهرداری اردبیل مبالغ واریز شده طی سال ۱۴۰۱ به احداث و تکمیل همسطح سازی و دیوار کشی و زیبا سازی آرامستانهای سطح شهر مبلغ ۹۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

در این جلسه به سؤالات و ابهامات حاضرین توسط مدیر کل پاسخ ها و راهنمایی لازم داده شد.

در پایان مجمع صنفی بازار و کسبه حاضر در مسجد از مدیر کل امور مالیاتی از بابت رفع مشکلات مالیاتی مؤدیان و افزایش تعامل با آنان تقدیر و تشکر کردند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261754

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *