http://didshahr.ir/261541

01:19 :: 1402/04/12

اگر روی مبل لکه دارید ناراحت نباشید؛ لکه‌های روی مبل را می‌توانید با استفاده از ترفندهای ساده تمیز کنید.

Suggestions for removing sofa stains

مبلمان خانه همیشه در معرض کثیف شدن قرار دارد، به ویژه اگر خانه‌ تان پر رفت و آمد است یا کودکان پر جنب‌و‌جوشی در خانه دارید.

چند نکته مهم برای پاک کردن لکه‌های روی مبل

وقتی لکه‌ای روی مبل ایجاد می‌شود، بهتر است در اولین زمان ممکن به فکر تمیز کردن آن باشید زیرا هر نوع لکه ای هرچقدر بیشتر باقی بماند، سخت‌تر پاک می‌شود.

اگر ماده‌ای روی مبلمان ریخته است، در ابتدا آن را با استفاده از پارچه‌ای تمیز، جاروبرقی یا کاردک از روی مبل تمیز کنید. مثلا اگر روی مبل غذای چرب ریخته، در ابتدا آن را با قاشق بردارید و سپس اقدام به تمیز کردن لکه‌ چربی به جا مانده کنید.

برای استفاده از هر نوع شوینده و پاک کننده، بهتر است در ابتدا آن را در بخشی از پارچه مبل که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به پارچه آسیب نمی‌زند.

بعد از تمیز کردن لکه مبل با شوینده مناسب، بهتر است آن را در معرض هوا قرار دهید تا به خوبی خشک شود. اگر امکان این کار را ندارید، مبل را در معرض هوای کنار پنجره قرار دهید.

تمیز کردن لکه‌ جوهر از روی مبل

برای تمیز کردن لکه‌ خودکار ابتدا کمی پارچه‌ مبل را خیس کنید و سپس نمک را روی قسمت لکه بپاشید و سپس با پارچه تمیز پاک کنید. با استفاده از گوش پاک کن، الکل را روی لکه بکشید و چند بار این کار را با گوش پاک کن تمیز تکرار کنید. در انتها، با استفاده از حوله سطح آن را تمیز کنید.

تمیز کردن لکه روغن از روی مبل

جوش شیرین یکی از مواد تمیز کننده چربی روی مبل است. آن را روی لکه‌ چربی بپاشید و بعد از حدود ۲۰ دقیقه با جاروبرقی از روی مبل جمع کنید. سپس با یک پارچه تمیز و مرطوب، لکه را به طور کامل پاک کنید. استفاده از آب و مایع ظرف شویی راهکار بعدی است. یک کف ملایم با آب و مایع یا صابون بسازید و با یک اسفنج یا پارچه تمیز روی لکه بکشید.

پیشنهاداتی برای پاک کردن لکه‌های مبل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261541

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *