http://didshahr.ir/261259

10:31 :: 1402/03/31

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه انتظار داریم همه خبرنگاران، اصحاب رسانه و اهل قلم در جشنواره مطبوعات شرکت کنند، گفت: این جشنواره می تواند محفلی برای آشتی تمام اصحاب رسانه باشد.

R13K 437

مراسم رونمایی از پوستر جشنواره مطبوعات در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور امیر رجبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل، اسلام پیله ور ملکی مسئول بسیج رسانه، علیرضا حسن‌زاده دبیر کنگره بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان و جمعی از پیشکسوتان و فعالین رسانه مکتوب برگزار و از پوستر جشنواره مطبوعات استان رونمایی شد.

امیر رجبی ۲۸ خرداد در این مراسم با اشاره به اینکه در برگزاری این دوره از جشنواره مطبوعات، شهرداری اردبیل، اداره کل امور مالیاتی، بسیج رسانه و ستاد بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان و خانه مطبوعات همکاری خواهند کرد، افزود: این جشنواره صرفا به داوری آثار و اهدای جوایز بسنده نخواهد کرد و سعی داریم با حضور پرشور اصحاب مطبوعات و رسانه استان به مدت دو روز شاهد نمایش آثار مکتوب و رسانه ای باشیم.

وی ادامه داد: در این جشنواره کارگاه‌های تخصصی برگزار و از چهره های مطرح رسانه ای کشور دعوت خواهد شد تا یک دورهمی و محفل صنفی برای اصحاب رسانه استان ایجاد شود.

رجبی از برگزاری بخش های متعدد در این جشنواره و همچنین بخش ویژه با موضوع کنگره ۳۴۰۰ شهید استان خبر داد و اظهار کرد: چراغ خانه مطبوعات استان باید همواره روشن بماند.

وی تصریح کرد: خانه مطبوعات استان بدلیل عدم توان مالی بسته شده بود که با برگزاری جلسات تدابیر لازم اتخاذ و مکان آن برای استفاده های اهالی رسانه تنطیف شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: با تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استان اردبیل بعنوان استان کم برخوردار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور محسوب شد و مطبوعات استان شامل برخی مزایای قانونی واقع شدند.

امیر رجبی ضمن بیان اینکه این اداره کل مکاتباتی با سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، امور اقتصادی و دارایی استان و استانداری در جهت تقسیم عادلانه آگهی های دولتی انجام داده است، اضافه کرد: انتظار داریم ادارات دولتی هرگونه آگهی خود را برای چاپ در روزنامه های سراسری در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد قرار دهند تا شاهد شخصی سازی توزیع آگهی ها در ادارات استان نباشیم.

تعالی و توسعه از جمله اهداف جشنواره مطبوعات است

دبیر چهارمین جشنواره مطبوعات استان اردبیل گفت: چهارمین جشنواره مطبوعات استان فرصتی برای وفاق و همدلی بین فعالان رسانه و بازگشت به مرجعیت رسانه های رسمی است.

سجاد ناصرآزاد در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره مطبوعات استان اردبیل، بازگشت مرجعیت به رسانه های رسمی و مسئولیت پذیری و افزایش رقابت موثر و سازنده بین اهالی رسانه در راستای تعالی و توسعه آن ها را از جمله اهداف ویژه این جشنواره عنوان کرد و از کلیه روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، نویسندگان، عکاسان و اصحاب مطبوعات، نمایندگی مطبوعات سراسری، خبرگزاری‌های فعال و پایگاه‌های خبری استان اردبیل برای شرکت در این نمایشگاه و جشنواره دعوت به عمل آورد.

وی ارج نهادن به تلاش فعالان رسانه‌ها را در ایجاد انگیزه برای استمرار فعالیت‌ آن ها، بسیار ضروری دانست و افزود: جشنواره مطبوعات با ایجاد فضای نشاط رسانه‌ای موجب تقویت روحیه مطالبه‌گری بین اهالی رسانه شده و در نهایت موجب ارتقاء محتوای کیفی رسانه ها و تقویت روزنامه نگاری حرفه ای می شود.

او در ادامه با اشاره به شرایط و مقررات شرکت در جشنواره گفت: آثار ارسالی به این جشنواره باید در بازه زمانی اول فروردین ۱۴۰۱ لغایت ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ در مطبوعات محلی، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشند.

سجاد ناصرآزاد همچنین با اشاره به رویکرد وفاق و همدلی این دوره از جشنواره مطبوعات، از تمام علاقمندان به عرصه نویسندگی در استان دعوت کرد تا با انتشار آثار خود در مهلت مقرر در یکی از رسانه های رسمی، استعدادهای خود را مورد محک قرار دهند.

دبیر جشنواره مطبوعات گفت: جزئیات فراخوان این جشنواره و بستر دریافت آثار از هفته آینده در سایت رسمی جشنواره های وزارت ارشاد به نشانی pressfestival در دسترس اهالی رسانه خواهد بود.

در این جلسه که با حضور اصحاب رسانه و نمایندگان مطبوعات داخلی و پایگاه های خبر ی استان در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید، روند اجرایی و موضوعات برگزاری جشنواره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری نیمه دوم شهریور ماه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان برگزار میگردد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261259

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *