http://didshahr.ir/261012

07:29 :: 1402/03/23

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: بیشترین قربانیان گازگرفتگی سال ۱۴۰۱ ، مربوط به دی ماه و با ۱۴ مورد فوتی شامل ۱۱ مرد و سه زن بوده است.

مرگ

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل اعلام کرد: در ۲ ماه نخست امسال ۶ نفر در این استان به‌دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.

نگار خوشنویس اظهار کرد: کاهش ناگهانی دما در برخی از روزها در بازه زمانی ۲ ماهه و استفاده از وسایل گرمایشی غیرایمن و غیراستاندارد از عوامل بروز این حوادث در استان بود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل افزود: در سال گذشته نیز ۴۰ نفر شامل ۲۷ مرد و ۱۳ زن در این استان به‌دلیل مسمومیت و خفگی با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که بیشترین قربانیان گازگرفتگی سال ۱۴۰۱ ، مربوط به دی ماه و با ۱۴ مورد فوتی شامل ۱۱ مرد و سه زن بوده است.

وی با بین اینکه علایم و نشانه‌های مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن ممکن است به شکل موارد بسیار متفاوت در افراد نمایان شود، اظهار کرد: علائمی شبیه سردرد، سرگیجه، افزایش شدید ضربان قلب در ابتدا، ‏وزوز گوش و خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، تپش قلب، کاهش سطح هوشیاری، آسیب‌های دائمی به سیستم عصبی، کما و در نهایت مرگ از اثرات تماس طولانی با گاز مونوکسید کربن است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261012

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *