http://didshahr.ir/260617

06:32 :: 1402/03/09

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از هدف‌گذاری ایجاد ۳ هکتار فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، با اختصاص بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، در سال جدید خبر داد.

هاشم علایی

هاشم علایی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم زیست‌محیطی این شرکت، کاشت نهال و توسعه فضای سبز در شهرک‎‌های صنعتی است تا ضمن تلطیف فضای عمومی و ایجاد پویایی و شور و نشاط در بخش تولید، موجبات حفظ محیط زیست نیز فراهم شود.

وی از ایجاد ۲۴۰ هکتار فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، تاکنون خبر داد و افزود: در سال جدید، احداث ۳ هکتار فضای سبز در شهرک‌های صنعتی استان هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شده است که در راستای تحقق این هدف مهم، بیش از ۳۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی به این امر اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از برون سپاری و انتخاب پیمانکار ذیصلاح برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: عملیات کاشت درخت، درختچه و گل‌کاری از همان ابتدای سال جاری آغاز شده و حفظ و نگهداری از فضای سبز نیز به طور مداوم در حال انجام است.

علایی ادامه داد: در کنار اقدامات توسعه‌ای، صاحبان صنایع نیز ملزم به ایجاد فضای سبز در محوطه واحدهای تولیدی خود هستند که این موضوع در صدور مجوز احداث ساختمان و پروانه پایانکار مدنظر قرار گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: کاشت درختان مقاوم و استفاده از آبیاری نوین قطره‌ای، از جمله اقدامات اساسی این شرکت برای صرفه‌جویی در مصرف آب بوده است و امیدواریم با همکاری مدیران واحدهای تولیدی و شرکت‌های خدماتی، شاهد سرسبزی و طراوت هرچه بیشتر در شهرک‌های صنعتی استان باشیم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260617

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *