http://didshahr.ir/260555

01:35 :: 1402/03/08

ویدئویی از جاسازی جی‌پی‌اس و شنود در یک خودروی بنز در شبکه‌های‌اجتماعی پربازدید شده؛ آیا این شیوه توصیه می‌شود؟

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی | ‌روان‌شناس سلامت و استاد دانشگاه

ویدئویی از یک تعمیرگاه در شبکه‌های‌اجتماعی پربازدید شده که صاحب آن می‌گوید: «به تازگی ایراد ماشین‌ها، هر روز خاص‌تر می‌شود! این مرسدس بنز به ما مراجعه کرد با ایراد خاموش کردن ناگهانی که دلیل آن اضافه شدن جی‌پی‌اس و شنود در این خودرو بود…». به نظر می‌رسد همسر صاحب این بنز می‌خواسته از جزئیات محل‌های رفت‌و‌آمد شوهرش مطمئن شود و دست به چنین اقدامی زده است. اما آیا این شیوه برای مراقبت از همسر توصیه می‌شود؟


♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


نتیجه این کنجکاوی چیست؟

اگر فردی این کار را انجام دهد باید از خودش بپرسد که این کنجکاوی چه نتیجه‌ای دارد؟ این اولین سوالی است که باید از خودتان بکنید. اگر بتوانید مچ همسرتان را بگیرید، چه نتیجه و فایده‌ای خواهد داشت؟ آیا می‌تواند جلوی رفتارش را بگیرد یا او در نهایت طلبکار هم خواهد شد؟ یعنی ممکن است شما را به خاطر این رفتارتان متهم کند! مراقب باشید که همسرتان به‌خاطر اشتباه شما خود را تبرئه نکند. مثلا گفتن این جمله‌ها که «رفتار تو هم اشتباه بوده که مرا تعقیب کردی» و «تو به خاطر بی‌اعتمادی به من باعث شدی تا اقدام به چنین کاری کنم» و … عاقبت چنین رفتارهایی است.

سرگرم این هیجان الکی نشوید

این رفتار خودش یک بازی است که می‌تواند با هیجان زیادی همراه باشد اما شما را الکی سرگرم می‌کند. شما با این کار سرگرم این بازی می‌شوید و حواس‌تان از بقیه مسائل زندگی پرت و شک‌تان هر روز بیشتر از گذشته می‌شود. ممکن است همسرتان در کنار این بازی به رفتارهای دیگری بپردازد که شما دوست ندارید ولی به قدری به تعقیب و گریز او مشغول می‌شوید که دیگر فرصت فکر کردن به برخی نیازها و انتظارات خود را نخواهید داشت.

به عاقبت لو رفتن این کار فکر کنید

این اتفاق یعنی جاسازی «جی‌پی‌اس» و «شنود» هر زمانی که لو برود، آبروی شما می‌رود. فراموش نکنید که اگر فردی بخواهد مخفی کاری کند، هزاران راه‌حل به ذهن‌اش می‌رسد و هر بار از راه‌حل‌های جدیدی استفاده می‌کند و دیوار حاشا برای این افراد بلند است. در ضمن انجام چنین کارهایی به محض لو رفتن باعث می‌شود که همسرتان هیچ‌وقت در کنار شما احساس آرامش نکند و این بدترین اتفاق برای زندگی مشترک محسوب می‌شود.

صادقانه با همسرتان صحبت کنید

بهترین راه حل این است که صادقانه درباره احساس‌تان حرف بزنید و بگویید که رفتارهای شک‌برانگیز همسرتان چه تاثیراتی بر زندگی مشترک شما و ارتباط‌تان گذاشته است. معمولا افرادی که مخفی کاری می‌کنند، کم‌کاری‌هایی در زندگی‌مشترک دارند و همسران این افراد می‌توانند انتظارات خود را از همسرشان مطالبه کنند. مثلا مردی که دیر به خانه می‌آید، همسرش به جای این که بگوید «چرا این‌قدر دیر آمده‌ای!؟» بهتر است که بگوید: «دوست ندارم این قدر دیر به خانه بیایی» یا «وقتی این قدر دیر به خانه می آیی، احساس تنهایی می‌کنم.» واضح است که صحبت کردن در این باره بهتر از تعقیب‌کردن و تله گذاشتن برای اوست.

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260555

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *