http://didshahr.ir/260494

02:44 :: 1402/03/07

نکته مهمی که باید مطرح شود این است که هر ازدواجی نمی‌تواند تضمین کننده خوشبختی، آرامش و موفقیت زوج باشد ولی برای رسیدن ۳ پیش شرط لازم است.

3 شرط اصلی برای ازدواج موفق
نویسنده : دکتر حسین محرابی| ‌ روان‌شناس و مدرس دانشگاه

یکی از فلسفه‌های مهم ازدواج رسیدن به آرامش است.در ادامه چند نکته کلیدی را در باره تحقق این نوع ازدواج‌ها مطرح می‌کنیم.

۱- نگاه واقع‌بینانه به ازدواج

متاسفانه برخی افراد، ازدواج را به‌عنوان شاه کلید حل مشکلات فردی و خانوادگی خود قلمداد می‌کنند و امیدوارند با ازدواج مشکلات فعلی‌شان رفع شود در حالی که این یک اشتباه راهبردی است زیرا شروع زندگی‌مشترک نه تنها داروی دردهای گذشته افراد نیست بلکه خود فرایندی پیچیده و نیازمند تلاش‌های فراوان است.

۲- رسیدن به خودآگاهی مطلوب

بسیاری از افراد در زمان ازدواج شناخت کافی و جامعی از خودشان ندارند و به همین دلیل در پیدا کردن گزینه مناسب برای همسری دچار خطا و اشتباه می‌شوند.

۳- داشتن معیارهای مشخص برای همسرگزینی

یکی دیگر از مولفه‌هایی که در مبحث انتخاب همسر مغفول واقع می‌شود، نداشتن معیارهای مشخص و واقع‌بینانه از سوی متقاضیان ازدواج است و این موضوع باعث می‌شود در فرایند شناخت و ارزیابی طرف‌مقابل به هیچ نتیجه مشخصی نرسند بنابراین به دیگران متوسل می‌شوند تا به‌جای آن‌ها تصمیم بگیرند.


کلیک کنید⇓

نکته مهم در سند برگ سبز خودرو را بدانید


لازم است افرادی که در آستانه ازدواج هستند، ضمن ایجاد آمادگی‌های لازم در خود به فراگیری مهارت‌های اساسی در سه سطح پیش از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج بپردازند.

توجه داشته باشید که نکات و مفاهیم زیادی درباره آموزش‌های پیش از ازدواج ورسیدن به یک انتخاب آگاهانه و یک ازدواج پایدار و آرامش‌بخش وجود دارد که نیازمند مراجعه به مشاور و مطالعه برای افزایش آگاهی‌تان است.

3 main conditions for a successful marriage

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260494

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *