http://didshahr.ir/260338

07:24 :: 1402/03/01

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل گفت: هیچ کمبودی در تامین آرد در این استان وجود ندارد و از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۸۳ هزار تن آرد بین نانوایان منطقه توزیع شده است.

نوبخت اداره غله

علی نوبخت افزود: در این مدت یک‌هزار و ۵۰۰ تن آرد مازاد برای تامین نان مورد نیاز شهروندان و مسافران در بین نانوایان استان توزیع شد.

وی اظهار کرد: آرد و گندم به اندازه کافی تامین و توزیع شده و برای فصل تابستان که شاهد ورود مسافران و گردشگران در استان خواهیم بود ، هیچ کمبودی در آرد و نان وجود نخواهد داشت.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل با بیان اینکه سرانه مصرفی آرد در این استان بیشتر از سرانه کشوری است ، افزود: سرانه آرد استان ۱۲.۷۰ کیلوگرم بوده و دلیل اصلی بالا بودن آن استفاده بیشتر مردم از نان سنتی و نبود مصرف نان صنعتی است.

وی با بیان اینکه ماهانه ۱۶ هزار تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود، ادامه داد: ۲ هزار و ۵۸۳ واحد نانوایی در استان اردبیل فعال هستند و همه این واحدها به کارتخوان‌های جدید متصل شده‌اند.

نوبخت با اشاره به این که ۱۲ کارخانه تولید آرد در استان وجود دارد ، گفت: نانوایان می‌توانند با استفاده از سامانه اینترنتی از هر کارخانه‌ای که بخواهند آرد خریداری کنند.

وی ادامه داد: هرماه کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد، فرمانداری‌ها ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و شرکت خدمات بازرگانی دولتی از کارخانه‌های آرد استان بازدید کرده و ظرفیت ذخیره‌سازی گندم و آرد، مسائل بهداشتی، آزمایشگاهی، دستگاه‌های بوجاری وکیفیت آرد و گندم را بررسی می‌کنند.

مدیرکل خدمات بازرگانی دولتی استان اردبیل هدررفت آرد در برخی از نانوایی‌های استان را یادآور شد و گفت: با اینکه با کنترل و دقت بسیار، آرد بین نانوایان استان توزیع می‌شود اما سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان برای اولین بار نشان داد که بخشی از آرد یارانه‌ای توزیعی بین نانوایان به نان مردم تبدیل نمی‌شود و صرف سایر مصارف می‌شود.

نوبخت افزود: وضعیت ذخیره کالاهای اساسی در انبارهای این استان مطلوب بوده و کالاها به اندازه کافی در انبارها موجود است.

وی تامین کالاهای اساسی را از مهم‌ترین دغدغه‌ها و برنامه‌های دولت‌ دانست که با حمایت از کشاورزان از طرق مختلف از جمله پرداخت یارانه ، خرید تضمینی و واردات تلاش می‌کند این کالاها به میزان مورد نیاز شهروندان تامین و با نظارت بر توزیع با نرخ مناسب و به وفور در بازارها در اختیار مردم قرار بگیرد.

نوبخت افزود: با هدف تنظیم بازار سال گذشته بیش از هشت هزار تن کالای اساسی شامل برنج و شکر در استان توزیع شد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260338

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *