http://didshahr.ir/260257

05:25 :: 1402/02/30

شهردار اردبیل در بازدید از باغ بسیج گفت: بازگشایی باغ بدون تغییر کاربری یکی از درخواست شهروندان است که اقدامات لازم در این خصوص در دستور کار است.

محمود صفری

محمود صفری

محمود صفری در بازدید از باغ میدان بسیج تا ارتش، از آغاز زیرسازی‌ خیابان ۱۰ متری مجاور باغ خبر داد و اظهار کرد: تملک و بازگشایی باغ واقع در مابین میدان بسیج و ارتش مدت‌ها در دستور کار شهرداری بود که با آغاز زیرسازی‌های خیابان مجاور باغ، بازگشایی باغ را با جدیت هر چه تمام‌تر دنبال خواهیم کرد.

وی ضمن تشکر از مشارکت و پای کار بودن موکل مالکین افزود: بازگشایی بدون تغییر کاربری یکی از مطالبات همشهریان بود که در پاسخ به این موضوع، پس از ساماندهی‌ و اقدامات لازم بدون تغییر حتی یک متر در فضای طبیعی مجموعه، باغ در قالب تفرجگاه تفریحی در اختیار همشهریان و گردشگران خواهد بود.

شهردار اردبیل از صدور مجوز برای فروش چند قطعه زمین در نقاط مختلف شهر و تجویز آن برای تملک باغ میدان بسیج توسط اعضای شورای شهر خبر داد و تصریح کرد: در کنار تامین منابع مالی، بازگشایی خیابان ۱۰ متری مجاور باغ گام اول برای تملک است که این خیابان، میدان ارتش به خیابان بانوان شهیده وصل و قطعا در کاهش ترافیک میدان بسیج و پل عطایی موثر خواهد بود.

صفری از ساماندهی وضعیت فعلی باغ و اقدامات لازم جهت آبیاری درختان خبر داد و اذعان داشت: شهرداری اردبیل بنابر وظیفه ذاتی خود به حفظ فضای سبز و باغات شهری، مصمم است‌ که در این راستا حق‌آبه باغ مذکور جهت آبیاری درختان توسط شهرداری اردبیل تامین خواهد شد.

شهردار گفت: سال گذشته باغ میدان بسیج اردبیل، با حکم وزیر کشور مشمول ماده ۹ شده و بر این اساس هیچ‌گونه ساخت و سازی در این محل امکان پذیر نیست.

شهردار اردبیل در پایان حفظ و افزایش سرانه فضای سبز شهر اردبیل را جزو اولویت‌های شهرداری عنوان کرد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260257

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *