http://didshahr.ir/260100

00:10 :: 1402/02/24

دوست دارم نامادری ام همه داستان را بدون سانسور برایم می گوید.

دختر 20 ساله: بدون سانسور می خواهم بشنوم

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی| ‌ روان‌شناس سلامت

سوال: دختری هستم ۲۰ ساله. چندین سال است که متوجه شدم، مادر‌م، نامادری‌ام است. از بچگی متوجه شدم البته من هم به روی او نیاوردم تا خودش به من بگوید. وقتی می‌گوید دخترم، در حالی که می‌دانم من دخترش نیستم، حس خوبی ندارم. می‌خواهم اصل ماجرا را بدانم، بدون سانسور، اما می‌ترسم دردسر شود. چه کنم؟


♥ کلیک کنید: موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند ♥


پاسخ: مخاطب گرامی، دانستن این واقعیت که مادر واقعی شما چه کسی است، حق طبیعی شماست و هر وقت که اراده کنید می‌توانید در این باره از پدر و مادر یا اطرافیان خود سوال کنید و آن‌ها باید حقیقت ماجرا را برای شما بازگو کنند. دلیلی برای مخفی کردن این واقعیت وجود ندارد مگر این‌که آنان با خودشان فکر کرده‌اند که بهتر است این واقعیت را از شما پنهان کنند و مخفی کردن این ماجرا ممکن است از روی ناآگاهی یا ترس از عواقب آن باشد، اما چند توصیه به شما دارم.

از ادعای‌تان مطمئن هستید؟

یک نکته مهم درباره موضوع شما این است که باید درباره ادعایی که می‌کنید، مطمئن شوید. گفتید که از همان بچگی فهمیدید، اما چگونه؟ و چقدر از این موضوع مطمئن هستید؟ چطور متوجه این واقعیت شدید؟ آیا از کسی شنیده‌اید؟ و به نظر شما چه دلایلی وجود داشته که این واقعیت را از شما مخفی کنند؟ حدس شما چیست؟ به نظرتان چرا آن‌ها باید موضوع به این مهمی را تا ۲۰ سالگی از شما مخفی کنند؟بنابراین بسیار مهم است که ابتدا درباره ادعایی که دارید، مطمئن شوید و بعد آن را با نامادری یا پدرتان و … مطرح کنید.

با پدرتان حرف بزنید

پیشنهاد اول این است که اگر پدرتان در قید حیات است و با او در ارتباط هستید، در این باره با او صحبت کنید. به او بگویید که در ذهن‌تان چه می‌گذرد و فکر می‌کنید که آن زن مادر واقعی‌تان نیست. ببینید عکس‌العمل پدرتان چیست. اگر با حرف شما موافقت کرد، دلیل این‌که تاکنون برایتان این واقعیت را نگفته و این موضوع را از شما پنهان کرده، بپرسید. اگر این موضوع را از شما نپذیرفت و قبول نکرد، شواهد لازم را برای ادعای خودتان مطرح کنید. درباره احساسی که راجع به این اتفاق دارید با پدرتان حرف بزنید و بگویید از بابت این اتفاق چه حالی دارید.

چرا می‌ترسید؟

گفتید: «می‌خواهم اصل ماجرا را بدانم، بدون سانسور، اما می‌ترسم دردسر شود». بهتر است که ببینید ترس‌تان برای چیست و فکر می‌کنید اگر این موضوع را به مادرتان بگویید، قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ شما باید با این ترس روبه‌رو شوید. اگر فکر می‌کنید که ممکن است با گفتن این واقعیت برایتان دردسر درست شود، بهتر است جانب احتیاط را درنظر بگیرید و اگر فکر می‌کنید ترس‌هایتان غیرمنطقی است، موضوع را مطرح کنید تا حل شود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260100

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *