http://didshahr.ir/260076

03:44 :: 1402/02/23

 نصب ایزوگام در فصل‌های گرم و خشک به دلیل داشتن خصوصیات مناسب این نوع عایق‌ها، مناسب تر به نظر می‌رسد.

ایزوگام

 بسیاری از افراد به اشتباه پاییز را فصل مناسب برای ایزوگام و عایق کاری می دانند و ناخواسته بر کیفیت انجام کار ، تاثیر منفی بجای می گذارند .  بهترین زمان برای نصب ایزوگام فصل‌های گرما و خشک است. ایزوگام به دلیل داشتن خاصیت عایق حرارتی ، می‌تواند از تغییر دمای داخلی ساختمان جلوگیری کند .همچنین در فصل بهار و تابستان نصب ایزوگام می‌تواند از تاثیر آفتاب بر روی سطح پشت بام و تاثیر حرارت در داخل ساختمان کاسته و بالا بردن کیفیت زندگی درون ساختمان کمک کند.

 چرا فصل گرم و خشک برای ایزوگام کاری مناسب تر است؟

نصب ایزوگام در فصل‌های گرم و خشک به دلیل داشتن خصوصیات مناسب این نوع عایق‌ها، مناسب تر به نظر می‌رسد. دلیل اصلی این مسئله، این است که در فصل‌های گرم و خشک، رطوبت هوا و آب روی سطوح کاهش می‌یابد، به همین دلیل احتمال نفوذ رطوبت به داخل ساختمان کاهش می‌یابد و این باعث می‌شود که نصب ایزوگام بر روی سطح پشت بام با موفقیت بیشتری صورت بگیرد. همچنین در شرایط آب و هوایی گرم و خشک، سطح کاملا خشک و عاری از رطوبت است . لذا چسبندگی ایزوگام به سطح ، بسیار بیشتر است و ایزوگام کاری با کیفیت بالاتری انجام می شود.
با این حال، برای نصب ایزوگام در هر فصلی، شرایط خاص مربوط به منطقه و شرایط آب و هوایی باید مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نیاز به نصب ایزوگام در فصل‌های دیگر نیز، با توجه به شرایط محیطی منطقه، می‌توان این کار را انجام داد .

 آماده‌سازی پشت بام برای نصب ایزوگام

برای نصب بهتر ایزوگام ، لازم است اقداماتی انجام شود .

۱ .  پاک کردن سطح پشت بام: ابتدا باید سطح پشت بام را از هرگونه ذرات و آلودگی‌های موجود پاک کرد.
۲ . بررسی سطح: سپس باید سطح پشت بام را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سطح صاف، تمیز و بدون هیچ گونه نقص و خراشی باشد.
۳ . بررسی ترازبندی پشت بام: قبل از نصب ایزوگام باید ترازبندی پشت بام را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به ترازبندی کنید.
۴ . تعیین نیاز به عایق حرارتی: در صورتی که سطح پشت بام شما نیاز به عایق حرارتی دارد، باید پیش از نصب ایزوگام، اقدام به نصب عایق حرارتی کنید.

اقدامات پس از نصب ایزوگام

پس از نصب ایزوگام، برای حفظ کیفیت و افزایش عمر مفید ایزوگام ، باید به برخی اقدامات نگهداری و نظافتی اقدام شود. این اقدامات عبارتند از:

۱ . بررسی کنترل کیفیت: بعد از نصب ایزوگام، باید کیفیت کار را بررسی کرده و اطمینان حاصل شود که هیچ نقصی در نصب وجود ندارد.
۲ . بررسی ترک‌ها و شکاف ها : در صورت وجود ترک‌ها یا سایر نقص‌هایی روی سطح ایزوگام، باید این مسئله را به سرعت برطرف کنید تا هرگونه نفوذ رطوبت به داخل ساختمان را پیشگیری کنید.
۳ . نظافت سطح: سطح ایزوگام باید به صورت دوره‌ای تمیز شود تا از داشتن ذرات گرد و غبار و دیگر مواد آلوده جلوگیری شود.
۴ . پرهیز از قراردادن اشیاه تیز و سنگین : از قراردادن اجسامی که می تواند به سطح ایزوگام آسیب برساند بطور مسقیم ، خود داری کنید. زیرا آب و رطوبت در محل آسیب به ساختمان نفوذ می کند.
۵ . پس از پایان عمر مفید ایزوگ که  با توجه به نوع ایزوگام ، اغلب بیش از ۱۰ سال است ، بجای لگه گیری ، عایق کاری را مجددا انجام دهید.
با انجام این اقدامات پس از نصب ایزوگام، می‌توان از این عایق رطوبتی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و عمر مفید آن را افزایش داد.

تکمیلی
با توجه به تولید و عرضه انواع ایزوگام ، برای انتخاب و نصب ایزوگام با کیفیت ، حتما از خدمات نمایندگی های مجاز ایزوگام استفاده کنید.
نصب ایزوگام توسط نمایندگی ، تضمین کیفیت و دوام ایزوگام است . زیرا خدمات فروش و نصب ایزوگام  توسط نصابان نمایندگی، با ضمانتنامه و بیمه نامه انجام می شود.
در تهران برای خرید و نصب ایزوگام می توانید با “عایق پویان” تماس بگیرید. عایق پویان نمایندگی ایزوگام دلیجان در غرب تهران است . برای خرید و نصب ایزوگام در تهرانسر ، با عایق پویان تماس بگیرید.
۰۹۱۲۵۲۵۷۷۹۲
www.isogam2022.ir

ایزوگام

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260076

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *