http://didshahr.ir/260054

12:27 :: 1402/02/21

اگر ناگهان ماشین لباسشویی حین کار متوقف شد این مطلب را بخوانید.

لباسشویی

توقف ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار یکی از مشکلاتی است که گاهی اتفاق می افتد. در این صورت ممکن است دستگاه در حال تلاش باشد تا حرکاتی انجام دهد، یا شاید کاملاً در جایی در میانه چرخه توقف کرده و باعث هنگ کردن ماشن لباسشویی شود، در این صورت این مشکل ریشه در نقطه ای دارد. اما ممکن است دستگاه خراب نبوده و خودتان بتوانید آن را رفع کنید.

در صورت توقف ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار ، موارد زیر را بررسی کنید :

۱- اضافه بار ماشین لباسشویی:

اگر توقف ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار در همان ابتدای چرخه شستشو باشد  و دستگاه مجهز به سنسور وزن هوشمند باشد، ممکن است به دلیل وزن زیاد باشد. بررسی کنید که آیا لباس هایی زیادی در درام ریخته اید.

۲- فعال شدن حالت بدون تخلیه و چرخش:

اگر توقف در حین شستشو رخ داد، انتخاب برنامه را بررسی کنید، شاید حالت را با توقف با آب انتخاب کرده باشید. چنین حالت هایی برای چرخه های ظریف وجود دارد. اگر چنین است، تخلیه را روشن کنید.

۳- عدم تعادل بار لباسشویی :

در صورت هنگ کردن ماشین لباسشویی در ابتدای چرخه شستشو، بررسی کنید که آیا لباس ها در یک نقطه از درام جمع شده اند؟ اغلب، با عدم تعادل لباس‌ها، برای جلوگیری از لرزش بیش از حد دستگاه، ماشین لباسشویی متوقف می‌شود و از شستشو و آبکشی لباس ها خودداری می‌کند. در این حالت باید لباس ها را با دست در تمام سطح درام قرار دهید.

اگر مورد شما هیچ یک از موارد بالا نیست، به احتمال زیاد نوعی خرابی رخ داده است. حتماً توجه داشته باشید که در چه مرحله ای از چرخه دستگاه هنگ می کند ، زیرا این کار به کاهش دامنه مشکلات احتمالی از بسیاری جهات کمک می کند.

دلایل اصلی توقف ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار چیست؟

 ۱ . مشکلات آبگیری دستگاه

تعدادی از مشکلات وجود دارد که منجر به این واقعیت می شود که ماشین لباسشویی نمی تواند آبگیری کند و اگر آب در دستگاه نباشد، شستشو شروع نمی شود. در این مورد هنگ کردن مااشین لباسشویی در همان ابتدای چرخه شستشو رخ می دهد.
برای رفع مشکل عیب یابی ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار و رفع ایراداتی که از آبگیری دستگاه جلوگیری می کند الزامی است.

 ۲ . خرابی سوئیچ فشار (سنسور سطح آب)

خرابی سوئیچ فشار ، سنسوری که مسئول میزان آب در دستگاه است، منجر به این واقعیت می شود که ماشین لباسشویی نمی تواند میزان آب موجود در دستگاه را تعیین کند و متوقف می شود.
در نتیجه ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو و آبکشی با آب پر نمی شود یا هنگ می کند. برای برطرف شدن مشکل سنسور سطح نیاز به تعویض دارد.

۳ . خرابی المنت گرمایش

اگر المنت حرارتی خراب شود، دستگاه نمی تواند آب را گرم کند. اما به شدت تلاش می کند و برد دستگاه منتظر می ماند تا آب به دمای مناسب برسد. در نتیجه باعث توقف ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار می شود و ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند. نشانه غیرمستقیم این خرابی این است که حتی اگر دمای بالایی را انتخاب کرده باشید، شیشه دریچه سرد می ماند. این امکان وجود دارد که در ماشین های لباسشویی دارای نمایشگر خطای گرمایش روی صفحه نمایش ظاهر شود.
المنت گرمایش خراب باید تعویض شود.

۴ . خرابی برد کنترل

اگر برد کنترل به دلیل استفاده طولانی مدت یا نوسانات برق آسیب ببیند، خرابی های مختلف نرم افزار رخ می دهد. از جمله، ممکن است ماشین لباسشویی هنگ کند. در این صورت برد معیوب باید بسته به میزان آسیب ، تعمیر یا تعویض شود.

۵. خرابی موتور ماشین لباسشویی

در اثر استفاده طولانی مدت یا ورود آب، موتور ماشین لباسشویی ممکن است بسوزد .  در این حالت، دستگاه از نیروی چرخشی اصلی خود محروم شده و شستشو در همان ابتدای چرخه متوقف می شود.
در نتیجه دستگاه درام را نمی چرخاند و پس از آبگیری ماشین لباسشویی هنگ می کند و صدای کارکردن موتور را نمی شنوید. در این صورت موتور نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

دلایل اصلی  هنگ کردن ماشین لباسشویی در حین آبکشی یا چرخه شستشو

شستشو و آبکشی از نظر فرآیند بسیار مشابه هستند: دستگاه با حجم زیادی آب و بارهای سنگین کار می کند. بنابراین دلایل هنگ کردن ماشین لباسشویی در این دو مورد تقریباً یکسان است.

۱. خرابی سنسور تعادل لباسشویی

سنسور عدم تعادل، که اکثر ماشین های لباسشویی مدرن به آن مجهز هستند، ممکن است از کار بیفتد. در این حالت، حتی اگر لباس‌ها همانطور که باید در درام قرار بگیرند، برد ماشین لباسشویی سیگنالی مبنی بر اینکه همه چیز مرتب است ، دریافت نکرده و شروع به چرخیدن نمی‌کند تا از لرزش‌های خیلی زیاد جلوگیری شود.
در این صورت ماشین لباسشویی  در چرخه شستشو حرکت نمی کند و لباسها را فشرده نمی کند.
برای رفع مشکل سنسور باید تعویض شود.

۲. خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی

سایش اجزای ضربه گیر ماشین لباسشویی منجر به افزایش لرزش می شود. ماشین‌های لباسشویی جدید، به‌ویژه هوشمند با ارتعاش‌های بسیار قوی، روند را کاهش می‌دهند  ، به طوری که ارتعاشات به سایر اجزای دستگاه آسیب نرسانند.در نتیجه ماشین لباسشویی در چرخه چرخش ضربه زده و سرعت نمی گیرد و سپس چرخاندن لباس ها متوقف شده و باعث هنگ کردن ماشین لباسشویی می شود .
در این صورت تمام کمک فنرها باید تعویض شوند.

۳. خرابی سرعت سنج

سنسور کنترل سرعت (تاکومتر) در شرایط خوب سرعت چرخش درام را کنترل می کند و داده ها را به برد کنترل منتقل می کند. اگر سرعت سنج خراب شود، دستگاه نمی تواند سرعت را بفهمد  و به جای چرخش، متوقف می شود. برای رفع مشکل سرعت سنج نیاز به تعویض دارد.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در کرج ، با پارما سرویس تماس بگیرید. ۰۹۱۲۷۹۹۲۳۶۸

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260054

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *