http://didshahr.ir/260016

04:49 :: 1402/02/20

یکی از مواردی که عمدتاً سلامتی موهای زیبای شما را می‌تواند از بین ببرد و حالت طبیعی موهای شما را به خطر بیندازد موخوره است.

ریزش مو

یکی از مواردی که عمدتاً سلامتی موهای زیبای شما را می‌تواند از بین ببرد و حالت طبیعی موهای شما را به خطر بیندازد موخوره است. خیلی‌ها ممکن است از بلند کردن موها بترسند چراکه ممکن است روزی به موخوره دچار شوند و این موضوع باعث ناراحتی آن‌ها خواهد شد. اما خبر خوب اینکه دیگر نیازی نیست که از موخوره بترسید زیرا درمان موخوره با اصلاح عادت‌های غذایی و استفاده از محصولات گیاهی ممکن خواهد بود؛ بنابراین اگر دوست دارید بدانید که درمان موخوره شدید چگونه است، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

دلیل ایجاد موخوره

موخوره معمولا به دلیل آسیب دیدن و شکستن پایانه های مو ایجاد می شوند. که ممکن است به دلیل استفاده از ابزارهای گرمایی برای سشوار کردن، حالت دهی و رنگ کردن موها باشد، همچنین استفاده از محصولات شیمیایی قوی و ناسالم برای موها نیز می تواند باعث آسیب دیدن پایانه های مو و در نتیجه دو شاخه شدن آنها شود. عواملی مانند یبوست، حرارت کبد، افزایش خشکی موها، کمبود تغذیه، نور آفتاب بیش از حد و استفاده نامناسب از محصولات مراقبت از مو نیز می توانند باعث دو شاخه شدن موها شوند. برای جلوگیری از دو شاخه شدن موها، باید از ابزارهای گرمایی کمتر استفاده کرد، از محصولات غیرطبیعی و ناسالم استفاده نکرد و موها را به طور منظم مرطوب نگه داشت.

R13K 301

زمانی که موهای سر بیش از حد عادی خشک شود، احتمال دارد انتهای تارهای مو دو یا چند شاخه شود و به سمت ریشه حرکت کند. نتیجه چنین حالتی ایجاد موخوره است که مشکلاتی را برای خانم‌ها به وجود خواهد آورد. برخی از عواملی که باعث ایجاد موخوره می‌شوند عبارت‌اند از:

  • موها را اشتباه خشک می‌کنید.
  • موها را در حالت اشتباه شانه می‌کنید.
  • از رنگ مو و دکلره نامناسب استفاده می‌کنید.
  • از اتو مو و سشوار به‌وفور استفاده می‌کنید.
  • برخی از داروها که مصرف می‌کنید ممکن است موخوره ایجاد کند.
  • ممکن است وارد سن یائسگی شده باشید.

درمان موخوره موثر و اصولی

درمان موخوره راه‌حل‌های زیادی دارد؛ یکی از مهمترین راه‌حل‌ها و به نوعی درمان خانگی موخوره عبارت است از: استفاده از محصولات گیاهی و پرهیز از خوردن غذاهای چرب!

شاید یکی از معروف‌ترین راه‌های درمان موخوره کوتاه کردن موها باشد. اما تنها راه موثر برای جلوگیری از موخوره و سلامتی موها، کوتاه کردن نیست. می‌توانید با پرهیز از عادت غذایی ناسالم مثل عدم استفاده از غذاهای چرب، سرخ کردنی‌ها و… جلوی موخوره را بگیرید. همچنین استفاده از محصولات گیاهی برای شستشوی سر و سرم‌هایی که پس از استحمام استفاده می‌شوند جلوی موخوره را خواهند گرفت. آیا از ماسک های خانگی رفع موخوره  اطلاع دارید؟ پس مواد غذایی را دست کم نگیرید و سعی کنید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید!

 

چرا مبتلا به موخوره می شویم؟

همان‌طور که گفتیم علل مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد موخوره می‌شود؛ اما شاید مهم‌ترین آن‌ها استفاده از مواد شیمیایی فاقد استاندارد و عادت‌های ناصحیح در برنامه غذایی باشد. خشک‌کردن غلط موها، عدم استفاده از ماسک یا سرم نرم‌کننده گیاهی، شانه کردن موهای خیس، استفاده از وسایل گرمایشی برای خشک‌کردن موها به صورت مکرر باعث ایجاد موخوره خواهد شد. اما نگران نباشید، استفاده از سرم گیاهی رفع موخوره آسارا به همراه شامپو ترمیم کننده آسارا که جزو موفق ترین محصولات بازار میباشند باعث بهبود و رفع کامل موخوره خواهد شد. بنابراین پیش از ایجاد موخوره از محصولات گیاهی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده و شکننده استفاده کنید.

R13K 302

نتیجه گیری

برای اینکه موهای صاف و جذاب داشته باشید و به درمان موخوره کمک کنید، باید از محصولات گیاهی متناسب با انواع مو استفاده کنید تا موهایی درخشان و سالم داشته باشید. برای اینکه هیچ‌گاه به موخوره دچار نشوید، محصولات آرایشی بهداشتی آسارا با ارائه انواع شامپوهای نرم کننده گیاهی و سرم‌های مو بهترین‌ها را برای شما به ارمغان آورده است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260016

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *