http://didshahr.ir/259665

07:29 :: 1402/02/07

بهلول تکلوی از ارجاع ۴۶۶ پرونده کشتار غیر مجاز دام به مراجع قضایی و پلمب ۳۲ مرکز عرضه فراورده های خام دامی در سال گذشته درسطح استان خبر داد و بر ضرورت هم افزایی دستگاههای حوزه سلامت و امنیت غذایی در این راستا تاکید کرد.

 

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از ارجاع ۴۶۶ پرونده کشتار غیر مجاز دام به مراجع قضایی و پلمب ۳۲ مرکز عرضه فراورده های خام دامی در سال گذشته درسطح استان خبر داد و بر ضرورت هم افزایی دستگاههای حوزه سلامت و امنیت غذایی در این راستا تاکید کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از ارجاع ۴۶۶ پرونده کشتار غیر مجاز دام به مراجع قضایی و پلمب ۳۲ مرکز عرضه فراورده های خام دامی در سال گذشته درسطح استان خبر داد و بر ضرورت هم افزایی دستگاههای حوزه سلامت و امنیت غذایی در این راستا تاکید کرد.

دکتر بهلول تکلوی با بیان اینکه رویکرد دامپزشکی در حوزه تضمین سلامت و تامین امنیت غذایی، ارتقاء سلامت شهروندان است خاطر نشان کرد دامپزشکی استان همواره تلاش کرده تا با برنامه ریزی درست شرایط به گونه ای باشد که فراورده های خام دامی سالم، مطمئن و بهداشتی وارد بازار مصرف شده و در دسترس مردم قرار گیرد.

این مقام مسئول دامپزشکی استان با تاکید بر اینکه محوری ترین فعالیت های دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی انجام می شود خاطر نشان کرد در این راستا در سال گذشته ۵۳ هزارو ۶۹۹ مورد از مراکز تولید، توزیع و عرضه فراورده های خام دامی بازدید بهداشتی بعمل آمده و در مجموع ۲۳۷ هزارو ۶۶۹ کیلوگرم فراورده های خام دامی آلوده، غیر بهداشتی و تاریخ منقضی ضبط و امحا شده است.

مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه دامپزشکی بر خلاف کالبد کوچک و نحیفی که دارد حرفه ای متنوع با حوزه عملکردی واثر گذاری بسیار وسیع و در بحث زیر ساخت ها یکی از ارگانهای تاثیر گذار جامعه است افزود یکی از حوزه های فعالیت دامپزشکی در زمینه بهداشت عمومی نظارت بهداشتی بر کشتارگاههای دام و طیور است.

تکلوی با یادآوری اینکه ۱۷ باب کشتارگاه صنعتی و سنتی تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی در سطح استان فعالیت می نمایند و در تمامی این کشتارگاهها ناظرین بهداشتی دامپزشکی و روحانیون ذبح شرعی مستقر بوده و تمامی مراحل کشتار با دقت و حساسیت خاص رصد و پایش می شود خاطر نشان کرد از این تعداد ۴ باب کشتارگاه صنعتی دام، ۴ باب کشتارگاه صنعتی طیور و ۹ باب کشتارگاه سنتی دام است.

مدیر کل دامپزشکی استان در عین حال خاطرنشان کرد در سال گذشته ۳۱۲ هزارو ۹۹۲ راس دام سنگین و سبک و ۱۸ میلیون و ۴ هزارو ۵۵۴ قطعه طیور در کشتارگاههای دام و طیور استان ذبح و پس از انجام فرایندهای بازرسی بهداشتی وارد چرخه مصرف شده است.

تکلوی در پایان سخنانش از مردم خواست به عنوان شهروند ناظر دامپزشکی همیار خادمان خود در مجموعه دامپزشکی استان باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه فراورده های خام دامی و کشتار غیر مجاز دام مراتب را حتما با شماره های ۱۵۱۲ و ۳۳۳۹۴۸۰۰ اطلاع رسانی نمایند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259665

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *