http://didshahr.ir/259612

01:19 :: 1402/02/05

۹ گام برای درست کردن یک بستنی توت فرنگی خوشمزه و به‌صرفه

Making strawberry ice cream

هوا گرم شده و در مهمانی و دورهمی هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه، حال آدم را جا نمی‌آورد اما متاسفانه قیمت بستنی‌ها بالا رفته و آن‌هایی هم که قیمت بهتری دارند عموماً طعم‌دهنده و رنگ دارند که می‌تواند برای سلامتی همه به‌خصوص بچه‌ها مناسب نباشد و باعث حساسیت هم شود؛ هرچند توت‌فرنگی و موز هم ارزان نیست، اما می‌توان با حدود ۴۰۰ گرم توت فرنگی، یک عدد موز و نصف لیوان شیر و البته کمی حوصله، یک بستنی توت‌فرنگی سالم و به‌صرفه‌تر از بیرون را برای ۵، ۶ نفر در منزل تهیه کرد. چطوری؟

۱ قسمت بالای توت‌فرنگی‌ها را جدا و بعد کمی ریز کنید.

۲ موز را هم به تکه‌های کوچک تر تقسیم کنید.

۳ بعد تکه‌های موز و توت‌فرنگی‌ها را داخل یک ظرف دردار که بو نگیرد، قرار بدهید و داخل فریزر بگذارید.

۴ بنا به دمای فریزرتان آن‌قدری صبر کنید که کاملاً یخ بزنند، چون اگر یخ نزده باشند حالت بستنی به‌خودشان نمی‌گیرند و آبکی می‌شوند.

۵ موز و توت‌فرنگی‌های یخ زده را داخل مخلوط‌کن یا غذاساز بگذارید، نصف لیوان شیر به آن اضافه کنید و هم بزنید.

۶ اگر خواستید بستنی شما شیرین‌تر شود موز بیشتری بزنید.

۷ بنابه سلیقه خودتان می‌توانید عسل، شکلات صبحانه یا خامه هم به این ترکیب اضافه کنید. اما با اضافه کردن هرکدام نتیجه متفاوتی می‌گیرید که شاید باب میل‌تان نباشد. پس می‌توانید با مقدار کمی از مواد، ترکیب تازه را بچشید تا بدانید ترکیب کلاسیک را دوست دارید یا با افزودنی‌های دیگر.

۸ ثعلب می‌تواند حالت یخی بستنی را کم کند و خاصیت کشسان به آن بدهد، اما همان‌طور که می‌دانید مضراتی دارد که ما توصیه می‌کنیم به نفع سلامتی، بی‌خیال خوشمزه‌تر شدن بستنی شوید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259612

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *