http://didshahr.ir/259261

00:38 :: 1402/01/21

مشاوره فردی: عروسم رگ خواب پسرم را به‌دست آورده است و رفتارهایشان باعث شده تا من اذیت شوم.

عروسم رگ خواب پسرم را بدست گرفته است

 

سوال: مادری هستم ۴۸ ساله. فقط یک پسر دارم که تقریبا یک سال و نیم پیش ازدواج کرد. عروسم رگ خواب پسرم را به‌دست آورده است و رفتارهایشان باعث شده تا من اذیت شوم. مثلا پسرم جلوی من، حرفم را گوش می‌دهد و قبول می‌کند اما دست آخر، حرف همسرش را عملی می‌کند. راهنمایی کنید.

پاسخ: والد گرامی، شکل زندگی همیشه و برای تمام انسان‌ها در حال گذر و تغییر است. هیچ چیز سر جای خودش ثابت نمی‌ماند. این واقعیت زندگی است اما ما آدم‌ها دوست داریم که دوره‌ها و روزهای خوب سر جایش بماند و شامل این تغییر اجتناب‌ناپذیر نشود!

 کلیک کنید:  موضوعی مهم در مدارک خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند 

والدین بعد از ازدواج فرزندشان باید بدانند…

وقتی کسی ازدواج می‌کند و یک خانواده مستقل دو نفره تشکیل می‌دهد یعنی قرار است بقیه عمرش را با همسرش به عنوان نزدیک‌ترین فرد زندگی‌اش سپری کند و آن میزان از نزدیکی که به پدر و مادر و خانواده مبدأ خود داشته، دیگر وجود ندارد. البته نگفتیم قطع رابطه اما رابطه‌ها و نزدیک بودن‌ها دیگر مثل سابق نخواهد شد. متاسفانه برخی خانواده‌ها این موضوع را نمی‌پذیرند و همین نپذیرفتن‌، موجب دردسر می‌شود هم برای خودشان و هم برای فرزند دلبندشان. والدین باید برخی نکات را بدانند تا چنین مشکلاتی، راحت‌تر مدیریت شود. مثلا دانستن این که قرار نیست فرزندشان ازدواج کند ولی همچنان وابستگی‌ها مثل قبل باقی بماند یا پذیرفتن این‌که فرزند ما تشکیل خانواده داده و این تمام چیزی است که از طفولیت برای او آرزو می‌کردیم.

فرزندتان را راهنمایی کنید اما …

شما به عنوان والدین باید راهنمای خوبی برای فرزندتان باشید ولی توقع نداشته باشید که بی‌چون‌و‌چرا اجرا کننده حرف‌های شما باشد. چنان چه دیدید او کار خودش را کرد که با نظر شما متفاوت بود، بهتر است واکنش خاصی نداشته باشید چون به هر حال از نظر شما آن‌قدر رشد یافته که اجازه تاهل را به او داده‌اید.

به عروس‌تان احترام بگذارید

با همسر فرزندتان با احترام برخورد کنید چون اگر احترام بین شما خدشه‌دار شود، آسیب‌های زیادی در زندگی شما و پسرتان ایجاد خواهد شد. به طور کلی، ایجاد کننده مودت و دوستی باشید نه تولید کننده قهر و غضب. همچنین زمانی که واقعا به کمک نیاز داشته باشند با حس انتقام گرفتن که حقش بود، رفتار نکنید. شما به عنوان والدین، نباید مهربانی و بخشندگی را فراموش کنید.

نویسنده : فریبا البرز | ‌کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259261

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *