http://didshahr.ir/259201

01:35 :: 1402/01/20

مشاوره فردی: به رغم داشتن پدر و مادر، احساس تنهایی می‌کنم.

دختر مجرد: خیلی احساس تنهایی می‌کنم
Single girl: I feel very lonely

نویسنده: راهله فارسی | مشاور

سوال: دختری مجرد هستم. شاغلم و استقلال مالی خوبی دارم. موقعیت‌هایی برای ازدواج داشتم که هیچ‌کدام به سرانجام نرسید. خانواده‌ام رفتار خوبی با من ندارند. پدرم خیلی سرسنگین با من صحبت می‌کند اما پشت و پناه من است. با داشتن پدر و مادر، باز هم احساس تنهایی و بی‌پناهی می‌کنم. راهنمایی‌ام کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، توجه داشته باشید چیزی که یک خانواده را پویا و زنده می کند، تعامل و گفت‌و‌گو با بقیه اعضاست. بهتر است شما این رفتار را در خانواده تان ایجاد کنید. به طور مثال، از پدر علت دلخوری‌هایش را جویا شوید چراکه حتما دلیلی برای این کارش دارد. برای شروع می توانید بپرسید: «می‌تونیم با هم یک صحبتی داشته باشیم؟» یا این که «می‌خوام چند دقیقه باهاتون صحبت کنم. کی برای شما مناسب‌تره؟»

 کلیک کنید: موضوعی مهم در برگ سبز خودرو که خیلی‌ها نمی‌دانند 

احساسات خود را ابراز کنید

برخی مسائل، بار عاطفی بسیار سنگینی دارند، به خصوص اگر بخواهید آن را با پدر یا مادر در میان بگذارید. در این موارد با ابراز احساس خود می توانید از واکنش منفی شدید احتمالی آن ها کمی بکاهید و راحت تر آن را در میان بگذارید. همچنین در این گفت‌و‌گو، روی صحبت تان خودتان باشید نه آن ها. به‌طور مثال گفتن این که شما جواب من را نمی دهید یا شما به من بی توجهی می کنید، باعث می شود گفت و گوی شما قطع شود. بهتر است حرف تان را این گونه مطرح کنید: «احساس می کنم که شما از من ناراحت هستید یا به من توجهی ندارید.»

به طور مثال، همین جمله «پدر یعنی پشت و پناه » که شما مطرح کرده‌اید ، بسیار زیباست و باید در ابتدای صحبت به ایشان بگویید.
از بقیه اعضای خانواده کمک بگیرید

نکته دیگری که در پیامک تان مطرح نکردید، نوع تعامل شما با دیگر اعضای خانواده تان مانند خواهر یا برادرتان است، آیا می توانید از آن ها کمک بگیرید؟ در ضمن، این قانون را بپذیرید که وجود سرشار از محبت، ضمن بذل محبت به دیگری می تواند او را به سوی مهربانی هم سوق دهد، بنابراین هیچ فرصتی را برای ابراز محبت به پدرتان به منظور حل مشکل ارتباطی‌تان از دست ندهید. خاصیت محبت این است که اخلاق هایی را که مانند خار هستند و همه از وجودشان در آزار و اذیت اند، به گل تبدیل می کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259201

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *