http://didshahr.ir/259133

09:44 :: 1402/01/16

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل از انتقال پیکر نخستین بیمار مرگ مغزی یا ایثارگر در سال ۱۴۰۲ از این استان به تهران جهت اهدای عضو به بیماران نیازمند خبر داد.

جراحی کودک بیمار

رامین نسیمی دوست اظهار کرد: زنده‌یاد اسماعیل میرعزیزی دودران ۵۷ ساله، اهل نمین و ساکن تهران چندی پیش بدنبال خونریزی مغزی در بخش ICU بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل بستری شده بود.

وی افزود: با وجود مراقبت‌های درمانی و وجود علائم مرگ مغزی از همان بدو پذیرش در بیمارستان و پس از تشخیص و تایید توسط متخصصان و کوردیناتورهای واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، پیکر وی با رضایت خانواده‌اش ساعت سه بامداد امروز جهت اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.

اهدای عضو فرد مرگ مغزی در ایران به‌طور رایگان انجام می شود و اگر فرد دچار مرگ مغزی در بیمارستان دولتی بستری شده باشد، هزینه‌های بیمارستان نیز توسط دولت پرداخت می‌شود.

استان اردبیل در چهار سال گذشته رتبه نخست شناسایی بیماران مرگ مغزی و اهدای عضو در کشور را به دست آورده و فرهنگ اهدای عضو جان‌باختگان در این استان به شکل ملموسی در حال رشد است.

به علت پیشتازی استان اردبیل در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، بخش نگهداری و مراقبت از بیماران مرگ مغزی در محل ساختمان تازه‌ تاسیس ترومای شهر اردبیل راه‌اندازی شده است.

انتقال پیکر اولین ایثارگر اردبیل به تهران

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259133

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *