http://didshahr.ir/258973

05:00 :: 1402/01/11

رفتار متناقض در شورای شهر دور پنجم و شهردار وقت اردبیل

کوتاهی در حق حاج باباخان

در سال ۱۳۹۷ در راستای مطالبات مردمی و بنا به اظهارات شهردار وقت اردبیل و مصوبه شورای اسلامی شهر، میدانی بنام حاج باباخان اردبیلی نامگذاری گردیده بود و مقرر بود از تندیس وی در این میدان پرده برداری شود که این موضوع علیرغم گذشت بیش از چهار سال با ابهاماتی روبرو شده‌ است!! (تیتر و پاراگراف اول از ویکی پدیا می باشد.)

با استناد به مطلب فوق و در راستای لزوم ارزش گذاری به مفاخر ملی و محلی و همچنین بدلیل نزدیک شدن به روز ۱۶ فروردین سالروز شهادت این بزرگمرد، از ریاست شورای شهر اردبیل انتظار میرود با توجه به اینکه در دور پنجم شورا حاضر بوده و در دور ششم نیز راس هرم شورا را اشغال کرده است، در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف این میدان اقدام نموده و در معرفی و شناخت هر چه بیشتر و بهتر حاج باباخان به شهروندان اردبیلی و ای بسا هم میهنانمان کوشا باشد.

گفتنی است میدان مذکور در شهرک ساحلی بوده که قبلا بنام میدان کاج شناخته شده و فی الحال نیز علی رغم نامگذاری همچنان در میان عامه بنام کاج مطرح می باشد.

فلذا می طلبد با برگزاری مراسمی متین و وزین و نصب تندیس و یاسردیس از مرحوم باباخان و رسانه ای کردن وسیع و مبسوط، میدان مزبور بنام این شهید مزین و معرفی گردد.

شایان ذکر است کوتاهی مدیریت شهری اردبیل در حق حاج باباخان زمانی بیشتر نمود پیدا میکند که شهر تبریز مرکز استان همسایه به داشتن قهرمانان ملی خود ستارخان و باقرخان که از همرزمان و هم مسلکان باباخان اردبیلی بوده اند، می بالد.

در این باره بخوانید:

حاج باباخان اردبیلی؛ مجاهد مظلوم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258973

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *