http://didshahr.ir/258097

03:55 :: 1401/12/13

دریافت سندهای مختلف مانند بسیاری از کارهای اداری، نیازمند رعایت برخی از قوانین و مقررات است.

اسناد اجاره ای یک قرارداد قانونی محسوب می‌شود که در صورت نیاز می‌توانید از مؤسسات حقوقی سندگذار که درزمینهٔ اجاره سند فعالیت می‌کنند، آن را دریافت کنید. یکی از این مؤسسات حقوقی، موسسه حقوقی سندگذار است که با عملکرد بدون نقص خود، وارد شانزدهمین سال فعالیت خود شد.

افراد مختلف می‌توانند در جهت اجاره سند برای زندانی، اجاره سند برای دادگاه، سند اجاره ای، سند اجاره‌ ای برای کسب مجوز و وثیقه از این مؤسسه کمک بگیرند. در ادامه به بررسی دقیق سندهای اجاره‌ای پرداخته‌ایم، پس همراه ما باشید.

images_1677139191_63f71cf74846b.jpg

​ویژگی مؤسسات حقوقی اجاره سند

دفاتر حقوقی که مجوز اجاره سند را دریافت کرده‌اند، جزو مؤسسات قانونی و معتبر درزمینهٔ اسناد اجاره‌ای هستند. این مؤسسات می‌توانند در ازای دریافت هزینه‌ای ناچیز و طی مراحل قانونی برای اخذ سند، سند را به‌صورت اجاره در اختیار شما قرار دهند.

اگر به‌دنبال سند اجاره‌ ای هستید، می‌توانید به این مؤسسات مراجعه و پس از انجام مراحل دریافت سند، این مؤسسات باید سند مربوطه را طبق مدت زمان تعیین‌شده در اختیار شما که متقاضی دریافت اجاره‌ای سند هستید قرار دهند.

شما برای اجاره اسناد مختلف می‌توانید به مؤسسات حقوقی مراجعه کنید که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به اجاره سند برای زندانی، اجاره سند برای دادگاه، سند اجاره‌ ای، سند اجاره‌ ای برای کسب مجوز و سند اجاره‌ ای برای وثیقه اشاره کرد. همچنین این مؤسسات اجاره فوری سند را هم برعهده دارند و می‌توانند تحت شرایط حساس درخواست‌کننده، در کمتر از ۳ روز، سند را به‌دست فرد مربوطه برسانند.

​اجاره سند برای زندانی

اجرای سند برای زندانی، مناسب آن دسته از افرادی است که فردی را از اعضای فامیل، آشنایان و دوستان خود در زندان دارند. چنانچه طبق رأی دادگاه و قاضی، فرد زندانی می‌تواند با قرار سند از زندان آزاد شود، اطرافیان او می‌توانند با گرو گذاشتن سند، فرد زندانی را آزاد کنند.

ارزش هر سند که برای آزادی فرد زندانی گرو گذاشته می‌شود، با توجه به نوع و سنگینی میزان جرم، سنجیده می‌شود. پس از اعلام رأی دادگاه، از ارزش سند یا وثیقه‌ای که قرار است نزد زندان به‌عنوان ضامن به امانت بگذارید، آگاه خواهید شد.

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با گرو گذاشتن سند برای آزادی فرد زندانی، اجاره سند برای دادگاه است که می‌توانید در صورت نداشتن سند یا موردتائید نبودن سند ملک و … از مؤسسه‌های حقوقی معتبر، اقدام به اجاره سند کنید.

ناگفته نماند که اگر میزان جرو و اتهام واردشده به فرد زندانی ناچیز است و از همان اولین ساعت‌های بازداشت، اجازه قرارداد وثیقه یا سند را دارید، می‌توانید با اجاره فوری سند، فرد متهم را آزاد کنید.

​ارزش سند اجاره‌ ای

ارزش و اهمیت سندهای اجاره‌ای برای آن دسته از افرادی که دوست یا عضوی از خانوادهٔ آن‌ها زندانی شده‌است، بسیار اهمیت دارد، زیرا به کمک سندهای اجاره‌ای، افراد می‌توانند با هزینه‌ای کمتر، فرد زندانی‌شده را آزاد یا حتی از زندانی شدن او جلوگیری کنند.

همان‌طور که می‌دانید، سندهای اجاره‌ای کاربردهای بسیاری دارند و علاوه‌بر آزاد کردن زندانیان و اجاره سند برای دادگاه، می‌توان برای دریافت وام، کسب مجوز و … هم استفاده کرد. به‌طورکلی، افرادی که سند یا وثیقه‌ای از خودشان را در اختیار ندارند، می‌توانند به سند را از مؤسسات حقوقی اجاره کنند.

اجاره سند در جامعهٔ امروزی ما می‌تواند یک نیاز ضروری محسوب شود، ازاین‌رو مؤسساتی برای این کار دایر شده‌اند که به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید سند موردنیاز خود را از آنجا دریافت و به‌عنوان وثیقه از آن استفاده کنید.

images_1677139191_63f71cf75196d.jpg

​سند اجاره‌ ای برای کسب مجوز

همان‌طور که از نام این سند پیداست، از آن برای کسب مجوزهای لازم استفاده می‌کنند. این سند می‌تواند برای انواع کسب‌وکارها که برای اخذ پروانه کسب، نیاز به مجوز دارند، مناسب باشد. فروشگاه‌ها، برخی از دفاتر خصوصی، کارگاه‌ها و … ازجمله این کسب‌وکارها هستند. در چنین شرایطی، فرد کارآفرین یا صاحب آن شغل می‌تواند برای اخذ سند اجاره‌ ای اقدام کند، درنتیجه این اقدام، فرد تقاضاکننده موفق به دریافت مجوز برای کسب‌وکار خود می‌شود.

برخی از مؤسسات که درزمینهٔ سندهای جاره‌ای فعالیت می‌کنند، به‌راحتی می‌توانند سندی را که شما برای دریافت مجوز به آن نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند. در این بین، نوع دیگری از سندهای اجاره‌ای هم وجود دارد که در ادامهٔ این بخش از مقاله به بررسی آن پرداخته‌‎ایم.

      • اجاره سند املاک و مستغلات

وثیقه املاک و مستغلات یا مالکیت خانه برای هر ملکی است که شما صاحب آن هستید که می‌تواند خانه، زمین‌ها، ساختمان‌ها یا زمین‌های تجاری را شامل شود. این وثیقه متداول است، زیرا سهام خانه برای اکثر صاحبان مشاغل به‌راحتی قابل دسترسی است.

همچنین برای وام‌دهندگان، سند به‌صورت اجاره‌ای یک گزینهٔ ایده‌آل محسوب می‌شود، زیرا دارای ارزش بالا با ریسک استهلاک پایین است. در صورت عدم پرداخت، وام‌دهندگان، این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که مالکیت املاک و مستغلات را برعهده بگیرند و آن‌ها را بفروشند تا زیان را به‌سرعت جبران کنند.

​فرآیند اجاره سند

برای دریافت سند به‌صورت اجاره‌ای، می‌بایست مراحلی را به شکل قانونی طی کنید تا موفق به کسب سند اجاره‌ ای شوید. نحوهٔ دریافت سند اجاره‌ ای ممکن است با توجه به نوع فعالیت و استفاده از آن متفاوت باشد. ناگفته نماند که کلیت فرآیند دریافت اجاره اسناد در شرایط‌های مختلف مثل سند اجاره‌ ای برای وثیقه، سند اجاره‌ ای برای کسب مجوز و … به یک شکل انجام می‌شود، پس بد نیست در رابطه با نحوهٔ دریافت اسناد اجاره‌ای، اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید.

نحوهٔ دریافت سندهای اجاره‌ای مانند بسیاری از کارهای اداری، نیازمند رعایت برخی از قوانین و مقررات است که این فرآیند به ترتیب عبارت‌اند از:

  • مراجعه حضوری به دفتر یا مؤسسه حقوقی؛
  • نوشتن و امضای قرارداد مربوطه؛
  • تحویل سند؛
  • ارائه نیابت (برای اطمینان از قرارداد انجام‌شده).

images_1677139191_63f71cf755449.jpg

​کلام‌آخر

اجاره سند برای زندانی، اجاره سند برای دادگاه، سند اجاره‌ ای، سند اجاره‌ ای برای کسب مجوز و سند اجاره‌ ای برای وثیقه از مهم‌ترین مواردی بودند که در بحث سند اجاره‌ ای به بررسی آن‌ها پرداختیم. به کمک متن فوق می‌توانید در صورت نیاز به اجاره اسناد مختلف، به مؤسسات حقوقی مربوطه که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مراجعه و سند را دریافت کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258097

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *