http://didshahr.ir/257954

03:14 :: 1401/12/10

در زمینه نحوه خوابیدن که یکی از مهم ترین مراحل روتین زندگی ماست، مطالعه دارید یا درباره آن اطلاعات مفیدی دارید؟

در جوامع امروزی تقریبا همه مردم درباره نحوه نشستن روی صندلی و پشت میز اطلاعات دقیق تری کسب کرده اند. در واقع هر چه جوامع امروزی پیشرفته تر می شود میزان سطح اطلاعات عمومی مردم هم به همان نسبت پیشرفت خواهد کرد. همه ما می دانیم که اگر پشت میز و روی صندلی خود به درستی بنشینیم و حتی در حین ایستادن سعی داشته باشیم که ستون فقرات و بدن را صاف نگه داریم، بی تردید کم تر به مشکلات ستون فقرات و عارضه های کمر درد مبتلا خواهیم شد. اما آیا در زمینه نحوه خوابیدن که یکی از مهم ترین مراحل روتین زندگی ماست، مطالعه داریم یا درباره آن اطلاعات مفیدی داریم؟ به نظر شما آیا خوابیدن روی زمین بهتر است یا تخت؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا انتها با تانیل چوب همراه باشید.

R13D 50

از گذشته تاکنون دانشمندان تحقیق و بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که هر فردی برای خوابیدن باید حداقل ۳۰ سانتی متر با سطح زمین فاصله داشته باشد. در غیر این صورت نیروی گرانش زمین باعث پیری زودرس پوست و افتادگی اندام های بدن خواهد شد. بدین منظور باید از تخت با تشک طبی مناسب استفاده کنیم.

آیا خوابیدن روی زمین بهتر است یا تخت؟

همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد، خوابیدن بر روی تخت از خوابیدن بر روی زمین بهتر است. اما مهم ترین مسئله در استفاده از تخت خواب، تشک آن است. در ادامه درباره مناسب ترین تشک طبی تانیل چوب برای تخت خواب خواهیم پرداخت.

اگر دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که در گذشته افراد بیش تر بر روی زمین می خوابیدند و معمولا ترجیح می دادند که یک رختخواب نرم و خوبی پهن کنند و بخوابند؛ اما به نظر شما خوابیدن بر روی زمین بهتر است یا تخت؟ بسیاری از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به خوابیدن بر روی زمین عادت دارند و آن را مفید می دانند که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند شیوه خوابیدن خود را تغییر دهند. در واقع این افراد به خوابیدن راحت بر روی زمین باور دارند که حتی اگر نصف روز بر روی تختخواب استراحت کنند نیز احساس کمر درد به سراغ آن‌ها خواهد آمد. بنابراین خوابیدن بر روی زمین برای بهبود کمر درد و خوابی راحت‌تر را ترجیح می دهند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که خوابیدن روی زمین را ترجیح می دهید، توصیه می شود که در حالت خوابیدن به پشت بهتر است که بالش در زیر زانوها بگذارید و یا در حالت خوابیدن به بغل و پهلوها بهتر است که یک بالش میان زانوها بگذارید و بخوابید. بنابراین هنگامی که یک روز کاری و پر از مشغله را پشت سر می گذارید و می خواهید به آرامش ذهنی و بدنی برسید، بهتر است که نکات گفته شده را رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید و به راحتی استراحت کنید.

R13D 52

طبق نظر بسیاری از پزشکان خوابیدن روی تخت با خوابیدن بر روی زمین یک تفاوت بارز دارد؛ زمانی که فرد بر روی تختخواب خود می خوابد، در هنگام بیدار شدن دیگر لازم نیست که از روی زمین بلند شود و به همین دلیل هم زانوها خیلی خم نخواهند شد و بالطبع فشار کم تری به زانوها وارد خواهد شد. در صورتی که قصد دارید بهترین تخت خواب را به همراه با کیفیت ترین تشک خریداری کنید به شما توصیه می‌کنیم که از محصولات سایت تانیل چوب دیدن فرمایید.

فواید خوابیدن روی زمین

 1. محافظت از ستون فقرات بدن
 2. فرم و حالت بدن را بهبود می بخشد.
 3. درد قسمت پایین کمر را کاهش می دهد.
 4. هم تراز بودن استخوان ها و بدن را بهبود می‌بخشد.

فواید خوابیدن روی تخت

 • سلامت روحی و روانی فردی را کنترل می کند.
 • فرم بدن را در بهترین شکل ممکن قرار می گیرد.
 • با خوابیدن بر روی تخت می توانید خوابی راحت و کافی داشته باشید.

چه افرادی نباید روی زمین بخوابند؟

 • سرمایی ها: اگر شب ها از شدت سرما بیدار می شوید، بهتر است که بر روی تخت بخوابید تا کم تر سرما را احساس کنید.
 • افراد مسن: با بالا رفتن سن در هر فردی توان حرکتی کم تر می شود، بلند شدن از روی زمین ممکن است که کمی برای افراد سن سخت باشد.
 • کسانی که به آلرژی مبتلا هستند: روی سطح زمین یک سری گرد و غبار جمع می شود. کسانی که آلرژی دارند ممکن است که آبریزش بینی یا دچار سرفه شوند.
 • اشخاص مبتلا به بیماری های استخوانی: این دسته از افراد برای کاهش فشار بر روی استخوان و مفصل ها بهتر است که بر روی تخت بخوابند.

کدام تشک طبی را برای خوابیدن روی تخت خواب انتخاب کنیم؟

یکی از کارهایی که در این راه می توان به آن اشاره کرد انتخاب تشکی مناسب با شرایط جسمانی‌ست. یک تشک باید بتواند خوابی دل انگیز و مطلوبی را به ما هدیه کند و از طرفی هم قیمت مناسبی داشته باشد. می دانیم که در بازار سرویس خواب تنوع زیادی در تشک ها وجود دارد که هر یک بسته به جنس، کارایی و مواد اولیه قیمت های متفاوتی دارند. همین موضوع به تنهایی باعث می شود که انتخاب تشک کمی شود که اگر شرایط جسمی و نیازهای خود را در نظر بگیریم قاعدتا می توان بهترین تشک را انتخاب کرد.

R13D 53

لازم است بدانید که اشخاصی که برخی از افراد که به کمر درد دچار هستند ممکن است که با خوابیدن بر روی تشک مناسب خود کمر دردشان کاهش پیدا کند و برخی دیگر با خوابیدن بر روی زمین کمر دردشان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین باید در این مسیر دقت داشته باشید و بهترین انتخاب را برای تشک داشته باشید یا با رعایت اصول پزشکی بر روی زمین بخوابید.

سعی کنید که در زمان خرید تشک های طبی از ویژگی خیلی نرم بودن یا خیلی سفت بودن آن دوری کنید. توصیه تانیل چوب به شما عزیزان این است که از تشک طبی خیلی نرم بپرهیزید. در واقع زمانی باید از این نوع تشک ها استفاده کرد که پزشک شما توصیه کرده است و باید تحت نظر او مناسب ترین تشک طبی خود را خریداری نمایید. تشک طبی می تواند در سرویس خواب ساده هم به کار رود.

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/257954

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *