http://didshahr.ir/257630

01:38 :: 1401/12/02

خانمم متوجه شده یک اکانت یواشکی‌ در شبکه های اجتماعی دارم!

اکانت دومم توسط خانمم لو رفت

نویسنده : رضا زیبایی | ‌کارشناس‌ارشد روان‌شناسی‌بالینی

سوال: مردی هستم ۳۶ ساله. خانمم متوجه‌شده که من ۲ تا اکانت تلگرام دارم که او از یکی از آن‌ها بی‌خبر بود البته یواشکی نبود ولی او خبر نداشت. حالا به من مشکوک شده و مدام به شوخی یا جدی، می‌گوید با آن اکانت دیگر چه کار می‌کنی و به چه افرادی پیام می‌دهی؟ آن اکانت را برای پیگیری برخی کارهایم زدم. این اعتمادنداشتن خانمم به من، بدجور روی اعصابم است. چه کنم؟

پاسخ: اصلی‌ترین نیاز یا توقع خانم‌ها در ازدواج، حفظ امنیت عاطفی توسط شریک زندگی‌شان است. پیگیری و کنترل محسوس و نامحسوس پیاپی آن‌ها نشان از جدی بودن این نیاز است و به خاستگاه‌های ذهنی و روانی آنان برمی‌گردد به تفاوت‌های تکاملی و هویتی زنان با مردان. به‌طور خلاصه زن، مرد خود را فقط و فقط برای خود می‌خواهد و به دقت کنش و واکنش‌های وی با زنان دیگر برایش مهم است. حال چگونه این نیاز را برآورده کنیم و اگر بدان آسیب زدیم، چگونه ترمیم اش کنیم؟

به نیاز همسرتان به دیده‌شدن پاسخ می‌دهید؟

گفته‌اید که اعتمادنداشتن خانمم به من، بدجور روی اعصابم است. باید بدانید که زنان شیفته توجه و دیده‌شدن هستند. از همان کودکی از پدر و مادر و برادر، معلم و هم‌شاگردی خود و … این توجهات را کم و زیاد دریافت می‌کنند ولی در ازدواج به دلیل بلوغ جنسی و عاطفی به نوع معنادارتری از این توجهات هم نیاز دارند و هم به شدت منتظر دریافت آن هستند. یک مرد زیرک اولین چیزی که باید در ازدواج بداند یا بیاموزد نحوه ابراز محبت و احترام خود به همسرش است. متاسفانه به دلایل بی شمار فرهنگی و غیرفرهنگی از این آموزش‌ها در فرایند رشد در خانواده، آموزش‌و‌پرورش و حتی دانشگاه غفلت شده است. ما بیشتر فرزندان‌مان را برای همسر شدن آماده نمی‌کنیم بلکه برای مهندس و دکتر و کارگر ماهر و به‌طور خلاصه «صاحب تکنیک» آماده می‌کنیم. متقابلا بسیاری از دختران هم به همین‌گونه شیوه‌های مدیریت عاطفی و جنسی همسر آینده خود را هرگز به‌طور رسمی نمی‌آموزند و در نهایت روابط زوج‌ها بیشتر مبتنی بر شناخت‌های ناقص و گاه اشتباه زوج ها از یکدیگر شکل نافرمی گرفته و موجبات نارضایتی بی شماری را فراهم می آورد. پس آگاهی از نیازهای همسر باید مورد توجه همه قرار بگیرد.

بهترین راهکار برای شما صداقت است

خانم‌تان متوجه شده که شما ۲ تا اکانت تلگرامی دارید و به شما مشکوک شده است. حالا سوال این است که آسیب بی‌اعتمادی را چگونه ترمیم کنیم؟ البته بسته به نوع آسیب و سابقه فرد آسیب‌زننده نوع ترمیم هم متفاوت خواهد بود .برای مثال اگر اولین بار است که این اتفاق افتاده و همسر شما به کلیت زندگی با شما حس مثبت و خوبی دارد و تاکنون هم هرگز کاری نکرده اید که امنیت عاطفی وی را به خطر بیندازید ، نگران نباشید. توضیح و شفاف‌سازی آن هم فقط یک بار برای امر رخ داده کافی است و از طرفی همسر شما به هیچ‌وجه نباید به انحای مختلف شک و بدبینی خود را به شما متبادر کند. بهترین ترمیم، صداقت است منتها به اندازه و نه دایم بازخواست شدن از سمت همسرتان که آیا صادق هستی یا خیر. ازدواج رابطه‌ای مبتنی بر احترام و اعتماد است و نه بازخواست و کنترل. تلاش کنید با آموزش و دانایی این اصل را در ازدواج خود جاری کنید و اعتماد همسرتان به خود را بازیابید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257630

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *