http://didshahr.ir/257540

10:10 :: 1401/11/30

ستفاده از لیزر یکی از روش‌های بسیار مرسوم برای از بین بردن موهای زاید بدن است.

افراد برای از بین‌ بردن موهای زاید خود، از روش‌های گوناگونی استفاده می‌کنند، دستگاه لیزر مو قطعا یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای این امر محسوب می‌شود. اما انواع مختلف این روش چگونه است؟

یکی از انواع لیزرها که در این نوشته به بررسی آن می‌پردازیم، موردی است که به‌وسیلهٔ تماس با بدن کار می‌کند، بنابراین تلاش می‌کنیم تا لیزر موی زاید تماسی را معرفی کرده و سپس انواع آن را بیان کنیم. در قسمت بعدی نوشته نیز دو نوع از محبوب‌ترین لیزرهای تماسی را به‌صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر شما هم برای موهای زاید بدن خود قصد استفاده از لیزر را دارید، این مقاله را تا پایان بخوانید.

images 1676192106 63e8a96ace233

روش لیزر تماسی

همان‌گونه که بیان شد، استفاده از لیزر یکی از روش‌های بسیار مرسوم برای از بین بردن موهای زاید بدن است. دستگاه های لیزر در دنیا، به دو دستهٔ دستگاه لیزر تماسی و غیرتماسی تقسیم‌بندی و هردو با هدف کاهش موهای زاید بدن استفاده می‌شوند.

در دستگاه لیزر موی زاید تماسی همان‌طور که از اسم آن مشخص است، عموماً پوست بدن با سر هندپیس در ارتباط است و برای راحتی کار از ژل سونوگرافی استفاده می‌شود. لیزرهای تماسی همچنین به‌ دلیل ارتباط مستقیم با پوست، فرآیند خنک‌سازی را مستقیماً روی پوست اعمال می‌کنند. به‌گونه‌ای که تصور می‌کنید یک یخ برای پیشگیری از سوختگی، همراه با کار روی دست شما قرار داده شده‌است.

  • مزایا و معایب

یکی از مزایای مهم دستگاه‌های تماسی، تولید طول موج‌های دقیق‌تر است، به همین دلیل است که این دستگاه‌ها نسبت‌ به نوع غیرتماسی، می‌توانند جواب‌دهی بهتری داشته‌باشند.

ازسوی دیگر، در دستگاه‌های تماسی امکان استفادهٔ یک‌بار مصرف وجود ندارد، به این معنا که سر هندپیس در آن‌ها ثابت و غیرقابل تعویض است. البته باید توجه داشت که این به معنای غیربهداشتی بودن دستگاه نیست و بعد از پایان کار هر مراجعه‌کننده، سر هندپیس با الکل ضدعفونی می‌شود.

انواع دستگاه‌ها

عملیات لیزر روی موهای زاید به‌صورت تماسی، از طریق دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود که در این نوشته به بررسی دو مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت. دستگاه لیزر تیتانیوم و دستگاه لیزر پلاتینیوم، دو نوع از دستگاه‌های لیزر تماسی هستند که آن‌ها را در ادامه به‌صورت مجزا معرفی خواهیم کرد.

  • دستگاه لیزر تیتانیوم

دستگاه لیزر تیتانیوم (Titanium) یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موی زاید تماسی است که با امکان تاباندن سه طول موج مختلف به‌صورت همزمان، به عمق لایه‌های پوست نفوذ کرده و ریشهٔ موها را ازبین می‌برد.

مانند عموم دستگاه‌های لیزر تماسی، دستگاه لیزر تیتانیوم پلاس نیز به‌دلیل امکان سوختگی پوست در هنگان تابیدن لیزر، به یک دستگاه خنک‌کنندهٔ قوی برای پیشگیری از این مشکل مجهز است.

در حال حاضر دستگاه‌های لیزر متنوعی با طول موج‌های مختلف به‌صورت تماسی و غیر تماسی در بازار وجود دارند. لیزر تیتانیوم یکی از جدیدترینِ این دستگاه‌ها به‌شمار می‌رود که با عملکرد عالی و اثربخش خود، در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیوهٔ عملکرد

این دستگاه عملکردی مشابه با سایر دستگاه‌های لیزر مو دارد، اما رویکردهای جدیدی هم در تولید آن لحاظ شده‌است. دستگاه لیزر تیتانیوم از یک فناوری سه‌بعدی بهره می‌برد که سه نوع طول موج متفاوت لیزر را در یک نقطه جمع می‌کند و هرکدام برای از بین‌ بردن بخشی از موهای زاید کاربرد دارد. اولین طول موج Alexandrite، دومین طول موج دایود و سومینِ آن‌ها اندیاگ نام دارد.

ازبین‌بردن موهای زیر پوست و موهایی که به‌صورت عادی دیده نمی‌شوند، نابودی ریشه‌های عمیق مو و ازبین‌بردن موهای ناحیه بازو، پا، گونه و چانه، مواردی هستند که می‌توان به‌عنوان کاربردهای متنوع این دستگاه لیزر با سه طول موج مختلف اشاره کرد.

images 1676192297 63e8aa296792a

  • دستگاه لیزر پلاتینیوم

دستگاه لیزر پلاتینیوم (Platinum) دستگاهی نوین برای لیزر مو زاید است که انواع پوست و مو در رنگ‌های روشن و تیره استفاده می‌شود. این دستگاه که کاملاً مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان است، در اکثر کلینیک‌های تخصصی پوست از دستگاه پلاتینیوم برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دستگاه به‌عنوان یک لیزر موی زاید تماسی، یکی از مدل های پیشرفته در این حوزه به‌شمار می‌رود که به یک سیستم خنک‌کنندهٔ قوی مجهز است و به دلیل همین قابلیت، عملیات لیزر مو در آن بدون ایجاد درد و سوختگی در پوست اتفاق می‌افتد.

دستگاه پلاتینیوم پلاس ۲۰۲۳

دستگاه پلاتینیوم پلاس ۲۰۲۳ یکی از جدیدترین و مجهزترین مدل‌های دستگاه لیزر پلاتینیوم است که علاوه‌بر داشتن سیستم خنک‌کنندگی و طول موج بسیار قوی، امکانات دیگری مانند فناوری Alex را هم در اختیار دارد. به کمک این فناوری، علاوه‌بر رفع موهای زائد، می‌توان از آن برای رفع سایر مشکلات پوستی نیز استفاده کرد.

این دستگاه مجهز به‌دلیل قیمت بالای خرید، تنها در کلینیک‌های تخصصی یافت می‌شود و آن را در مراکز غیرمعتبر مانند سالن‌های زیبایی مشاهده نخواهید کرد.

images 1676192579 63e8ab4341e58

خرید دستگاه لیزر موی زاید تماسی

دستگاه‌های لیزر مو از تنوع بسیار بالایی در بازار برخوردارند. با توجه به محبوبیت استفاده از این روش و البته حساسیت بالای این امر، باید توجه داشت که خرید آن حتماً از فروشگاه‌های معتبر صورت گیرد.

گروه حامین طب با ۱۵ سال سابقه در حوزهٔ محصولات پزشکی و زیبایی، می‌تواند انتخاب مناسب شما برای خرید دستگاه لیزر موی زاید تماسی باشد. مجموعه eb haamint به پشتوانهٔ تیم حرفه‌ای خود، متشکل از مهندسان پزشکی، مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و پزشکان متخصص زیبایی و عمومی، با حمایت و الطاف مشتریان خود، توانسته است به شرکتی صاحب‌نام و قابل اعتماد جهت تهیهٔ تجهیزات پزشکی و زیبایی تبدیل شود.

کلام آخر

چالش پیدا کردن راه‌هایی برای ازبین‌بردن موهای زاید بدن، باعث شده‌است که لیزر مو به یکی از محبوب‌ترین شیوه‌ها در مسائل زیبایی تبدیل شود. دستگاه‌های لیزر گوناگونی با شیوه‌های مختلف، عملیات ازبین‌بردن موهای زاید را انجام می‌دهند.

این دستگاه‌ها عموماً به دو دستهٔ تماسی و غیرتماسی تقسیم می‌شوند و در این نوشته نیز تلاش کردیم تا دستگاه‌های لیزر موی زاید تماسی را مورد بررسی قرار دهیم. دستگاه لیزر تیتانیوم و دستگاه لیزر پلاتینیوم که هر دو ۳ طول موج مختلف را برای ازبین‌بردن موهای زاید استفاده می‌کنند، دو نوع از بهترین دستگاه‌های لیزر تماسی به‌حساب می‌آیند. هر دو دستگاه را به‌صورت مجزا در این مقاله بررسی کردیم.

در پایان نیز گفتنی است که برای خرید انواع دستگاه لیزر موی زاید یا سایر کالاهای پزشکی و زیبایی، می‌توانید از خدمات مجموعهٔ حامین طب بهره‌مند شوید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257540

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *