http://didshahr.ir/256965

02:31 :: 1401/11/13

کسانی که دوست دارند عسل طبیعی را با موم بخرند باید یک سری نکات را رعایت کنند تا بتوانند عسل خالص و درجه یک را تهیه کنند.

Photo of honey

عسل از شهد های بسیار مقوی و پر خواص است که در کشور ما به صورت فراوان وجود دارد این ماده خوراکی با ارزش زمانی استفاده آن مفید است که اصل و طبیعی آن را خرید کنید اکثر افراد بر این باورند که اگر عسل را با موم بخرند حتما طبیعی بوده و مال زنبور است.

در اصل موم دار بودن بدون موم بودن عسل نشان از کیفیت و طبیعی بودن آن نیست، عسل به دو روش به دست می آید یا از شهد گلها و گیاهان در دامنه طبیعت و کوه ها به وسیله زنبور عسل به دست می آید که بسیار طبیعی و قیمت بیشتری دارد ممکن است این عسل همراه موم باشد. نمونه دیگری از عسل است که بازم تولید زنبور عسل است ولی از آب و شکر تغذیه می کنند این نوع اصل با وجود طبیعی نبودن ممکن است در هنگام خرید آن را به همراه موم بفروشند بنابراین اصل بودن اصل تنها مختص به موم آن نیست.

چه زمانی میتوانیم عسل طبیعی را با موم بخریم.

عسل با موم درجه یک باید موم داخل آن هرز بافت باشند موم هرز بافت به مومی گفته می شود که در بیرون از کندو مثلا در سقف یا اطراف چهار چوب کندو درست شوند. این نوع موم از نظر ظاهری منظم نیست این نوع موم مصنوعی نیست که چندین بار استفاده شده باشد این موم از کلنی  های قوی که زنبور مریض نیست تهیه می شود و از حشره کش و آنتی بیوتیک در تهیه آن استفاده نشده است.

آیا قیمت عسل طبیعی موم دار و بدون موم با هم متفاوت است.

در زمان خرید عسل با موم در مراکز فروش این محصول متوجه شده اید که دو عسل موم دار و بدون موم وجود دارد که از لحاظ قیمت با هم متفاوت هستند، معمولا قیمت عسل موم دار نسبت به شهد عسل ارزانتر است، اکثر مردم علاوه بر قیمت پایین عسل موم دار به دلیل اعتقاد به اینکه موم عسل خاصیت دارد از این نوع عسل خرید می کنند. به همین دلیل این تفاوت قیمت نه تنها چیزی از ارزش آن کم نمی کند بلکه خریداران زیادی این محصول می خرند.

wax honey Drops

خواص موم زنبور عسل و چه کاربردهایی دارد.

عسل و موم آن خواص بسیاری دارند که به عنوان خوراکی و غیر خوراکی مصرف می شود، در صنعت داروسازی و آرایشی و بهداشتی از خواص موم عسل استفاده می شود استفاده از موم عسل در ساخت انواع ماسک ها، کرم ها، لوسیون ها، و بسیاری مواد درمانی برای پوست و مو کاربرد دارد.

برای پوست های خشک و ترک برداشته از موم زنبور عسل استفاده می شود که خاصیت نرم کنندگی دارد، در تولید آدامس طبیعی استفاده می شود که باعث تقویت لثه و جلوگیری از پوسیدگی دندان می شود. خاصیت ضد التهابی و ضد حساسیت دارد که به صورت ماسک یا پماد به صورت موضعی استفاده می شود.

دلایل منع مصرف خوراکی موم زنبور عسل چیست.

در بدن انسان آنزیمی وجود ندارد که بتواند موم زنبور عسل را تجزیه کند مصرف خوراکی موم زنبور عسل هیچ خاصیت درمانی ندارد تنها خاصیت درمانی که دارد برای زخم معده و روده مناسب است مانند یک لایه پوششی زخم های گوارشی و معده را ترمیم می کند.

دومین دلیل برای مصرف نکردن موم عسل وجود تخم های کرم موم خوار هستند که در تمام شانهای موجود در کندو ها وجود دارد که ریشه کن نشده و هنوز وجود دارد.

دلیل سوم جنبه مالی این موضوع است در هنگام خرید شهد عسل با موم به میزان وزن موم هزینه پرداخت می کنید و هیچ مصرف و بهره ایی از موم داخل عسل نمی برید و در اکثر اوقات دور ریخته می شود.

چهارمین دلیل برای مصرف نکردن موم زنبور عسل و خرید شهد بدون موم این است که موم بعد از خرید بدون استفاده دور ریخته می شود و دوباره به چرخه تولید باز نمیگردد سالانه مقادیر زیادی از بودجه دولت به کشورهای خارجی برای خرید موم خام عرضه می شود که خود لطمه زدن به اقتصاد کشور است.

پنجمین دلیل مصرف نکردن موم استفاده از شمع یا پارافین که توسط کارخانه ها به موم خام اضافه می شود که این مواد مضر همراه با موم با عسل قاطی می شود.

دلایل دیگر در خصوص مصرف نکردن عسل با موم وجود دارد که باعث می شود از موم عسل استفاده خوراکی نشود و تنها مصرف آن بر رفع مشکلات گوارشی و معده است.

Honey in nature

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256965

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *