http://didshahr.ir/256726

01:02 :: 1401/11/08

مشاوره فردی: به همسر سابق پسرعمویم علاقه‌مند شدم و تصمیم به ازدواج دارم اما می‌ترسم ….

به زن پسرعمویم خیلی علاقمندم

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی| ‌روان‌درمانگر و مشاور خانواده

سوال: مردی هستم ۳۷ ساله. سه سال پیش از همسرم جدا شدم چون اصلا با هم تفاهم نداشتیم. چند ماه است که با همسر سابق پسرعمویم آشنا شده ام که او هم تقریبا ۴ یا ۵ سال پیش از شوهرش جدا شد. به یکدیگر علاقه‌مند شدیم و تصمیم به ازدواج داریم اما می‌ترسم رفتار و واکنش خانواده‌ها در آینده برای‌مان مشکل درست کند. چه کنم؟

پاسخ: همان‌طور که می‌دانید ازدواج‌ مجدد معمولا با چالش‌های جدیدی در حوزه اجتماعی، خانوادگی، عاطفی و … روبه‌رو خواهد بود اما مسلما این چالش‌ها دلیلی بر این نیست که ازدواج دوم محکوم به شکست باشد. توجه داشته باشید در ازدواج‌دوم قطعا افراد به نسخه بالغ خود رسیده‌اند و دیگر سن‌شان افزایش یافته و با واقعیات ناملایم زندگی آشنا شده‌اند بنابراین شما نباید بابت این موضوع نگران باشید. هم شما و هم همسر سابق پسرعموی تان تجربیات متعددی کسب کرده‌اید اما واکنش خانواده‌ها در ابتدا طبیعی است و ممکن است با چالش‌های زیادی روبه رو شوید. اگر واقعا ایشان معیارهای درستی برای انتخاب شما به عنوان همسر آینده دارند و به شناخت کافی دست پیدا کرده‌اید و فکر می‌کنید با او تفاهم دارید و آینده روشنی در انتظار شماست، پس نگران چالش‌ها و تعارض‌ها نباشید. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

معیارهای‌تان اصولی است؟

نکته مهم همین جاست که اگر فرد مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌اید و تمام معیارهای مناسب را به عنوان همسر برای شما دارد و آن معیارها اصولی است، پس نگران واکنش خانواده‌ها نباشید. تصمیم گیرنده اصلی خود شما هستید. صرف نظر از این که در ازدواج‌تان چه اتفاقی در حال رخ دادن است، در ابتدا هویت خود را بسازید زیرا باید بتوانید برای تضادهای اجتناب ناپذیر و مشکلاتی که ممکن است به وجود آید، راه خروج پیدا کنید. این موضوع بسیار مهم است پس خود واقعی‌تان را قوی کنید و به خود ایمان داشته باشید.

گذشته‌ها را فراموش کنید

سعی کنید تا حد ممکن گذشته‌ یکدیگر را فراموش کنید و مسائل ازدواج اول را وارد زندگی جدید نکنید. این خانم دیگر همسر سابق پسرعموی تان نیست؛ خانمی است که معیار زندگی برای ازدواج مجدد شماست. دقت داشته باشید تاثیرگذاری خاطرات ازدواج اول بر ازدواج مجدد چالش‌های زیادی را به همراه می آورد، برای ارتباط موثر و جلوگیری از چالش‌های خود و دیگران وقت بگذارید و به هیچ وجه اجازه ندهید خاطرات گذشته و چالش تعارض دیگران در ازدواج مجدد شما تاثیر منفی بگذارد.

برای مقابله با چالش‌ها، سازگار شوید

به یاد داشته باشید که همه چیز یک شبه عالی نمی‌شود. انتظار نداشته باشید که همه چیز در یک ماه یا حتی یک سال به خوبی و خوشی حل شود. در هر ازدواج جدیدی باید مسائل مختلفی را حل و فصل کرد. سازگاری با این موارد به زمان نیاز دارد پس خود را در نحوه رویارویی با آن سازگار کنید.

حتما از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید

شرایط‌تان برای این ازدواج تا حد زیادی خاص است و اطلاعات ما درباره دلایل جدا شدن این خانم از پسرعموی‌تان، ماجراهای بعد از طلاق‌شان و … کم است. مشاوره تخصصی و زوج درمانی به ویژه در ازدواج دوم بسیار مهم است. شما می‌خواهید فارغ از زندگی و چالش‌های گذشته ازدواجی صمیمانه، اصیل و واقع‌بینانه و همین‌طور طولانی مدت خلق کنید و برای شناخت کامل از خود و همسرتان به مشاوره به صورت تخصصی و دونفره نیاز دارید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256726

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *