http://didshahr.ir/256491

08:35 :: 1401/11/02

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل پیشرفت فیزیکی این طرح را ۹۰ درصد اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

داود شایقی

داود شایقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در ۲ سال اخیر بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال برای طرح راه آهن اردبیل-میانه اختصاص یافته است.

داود شایقی با اشاره به آخرین اقدامات برای تامین اعتبار پروژه راه آهن اردبیل اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ اعتبار مصوب راه آهن اردبیل – میانه ۲ هزار میلیارد ریال بود که در پایان سال مالی این رقم با رشد چهار برابری به هشت هزار میلیارد ریال افزایش یافت و امسال نیز بیش از سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال منابع برای این طرح تأمین شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل پیشرفت فیزیکی این طرح را ۹۰ درصد اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

شایقی اظهار کرد: امسال پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح در بودجه اختصاص داده شده و ۲۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال هم از محل تهاتر نفت تامین اعتبار می‌شود.

طرح راه آهن اردبیل- میانه هم‌اکنون در ۱۲ قطعه شامل ۳۵ درصد منطقه کوهستانی و سخت‌گذر، ۴۵ درصد تپه ماهور و ۲۰ درصد دشت در حال اجراست. عملیات اجرایی این پروژه ۱۷۵کیلومتری از سال ۱۳۸۴ شروع شده است. با این حال طی ماه‌های اخیر عمده تمرکز اجرای گلوگاه‌ها و نقاط سخت این پروژه ریلی بوده است.

روز گذشته عباس خطیبی معاون توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور با اعلام اینکه پنج طرح ریلی با پیشرفت‌های فیزیکی بیش از ۷۵ درصد تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ (خرداد ماه ۱۴۰۲) امکان بهره‌برداری از آن وجود دارد، گفت: راه آهن اردبیل با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال مراحل نهایی ساخت است.

تامین چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای اردبیل -سرچم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل همچنین درخصوص سایر پروژه های زیرساختی حمل و نقل استان اردبیل گفت با تلاش و پیگیری‌های مسئولان استان چهار هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ماده ۵۶ برای عملیات تعریض و چهارخطه کردن مسیر اردبیل-سرچم تامین شده و بزودی ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به ردیف دار شدن برخی دیگر از طرح‌های راهسازی استان افزود: در بودجه سال ۱۴۰۱ جاده پارس‌آباد-مشگین شهر به طول ۱۳۷ کیلومتر و جاده گرمی- بیله سوار هم به طول ۸۹ کیلومتر دارای ردیف ملی شدند.

شایقی همچنین با اشاره به تجهیز فرودگاه اردبیل به سیستم لاینینگ(خاک برداری) و تعمیر و تجهیز باند اصلی این فرودگاه گفت: راه اندازی شرکت هواپیمایی مطابق با ظرفیت‌های این استان می‌تواند به بهبود سفرهای هوایی کمک کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل همچنین درباره تامین اعتبار بیمارستان نجف زاده اردبیل افزود: قرار شد ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این طرح اختصاص یابد تا با افتتاح آن مشکلات درمان و بهداشت استان به حداقل برسد.

راه آهن along the railway line

 

راه آهن اردبیل با ۹۰ درصد پیشرفت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256491

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *