http://didshahr.ir/256200

07:02 :: 1401/10/25

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت:شناسایی ۱۷۷ امامزاده و بقاع متبرکه در اردبیل به ثبت رسیده که ۴۰ مورد از آن‌ها بهترین ظرفیت خدمت‌رسانی به مسافران و گروه‌های مختلف جامعه دارد.

مهدی ستوده

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در حال حاضر علاوه بر دستیابی به کارکرد اجتماعی و فرهنگی موقوفات به دنبال دستیابی به رویکرد اقتصادی آن‌ها هستیم که راه‌اندازی واحدهای تولیدی از جمله این موارد است.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار داشت: امامزادگان و بقاع متبرکه استان اردبیل بهترین ظرفیت خدمت‌رسانی برای مسافران و گردشگران است که توسعه و ترویج عمل به فرایض واجب الهی برای تقویت فعالیت‌های مختلف همچون فعالیت اقتصادی مد نظر است.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب ۴۰ بقاع متبرکه استان اردبیل نیز گفت: وقف جایگاه بی‌نظیری را در اختیار نیازمندان و عموم مردم قرار می‌دهد تا گروه‌های مختلف جامعه بتوانند از عایدات آن در مباحث مختلف استفاده کنند که این موضوع در حال حاضر به عنوان اولویت اساسی و مهم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل خاطرنشان کرد: کارکرد وقف در سال‌های اخیر از تنوع خاصی برخوردار شده و درصدد هستیم واقفان را در حوزه‌های مختلف به سمت وقف هدایت کرده و با تاثیرگذاری این حرکت معنوی را در جامعه شاهد باشیم که این موضوع در حال حاضر جزو اولویت‌های اساسی است.

ستوده بیان کرد: تسهیل بخشی به امر ازدواج و کمک به کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست و کمک به خانواده‌های معلولان و نیز مشارکت در حوزه سلامت از کارکردهای اجتماعی وقف است که در ابعاد مختلف شاهد آن هستیم.

وی تصریح کرد: ظرفیت موقوفات و اماکن مذهبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و اشتغال و کارآفرینی در قالب نظام اقتصادی مبنای کار قرار گرفته و در شناسایی ۱۷۷ امامزاده و بقاع متبرکه در اردبیل به ثبت رسیده که ۴۰ مورد از آن‌ها بهترین ظرفیت خدمت‌رسانی به مسافران و گروه‌های مختلف جامعه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کردبرنامه‌های مختلف معنوی و مذهبی با کارکردهای مختلف در استان اجرایی می‌شود که از جمله می‌توان به اجرای طرح آرامش بهاری برای مسافران نوروزی اشاره کرد که تا ۱۵ فروردین ماه اجرایی می‌شود.

ستوده بیان کرد: برنامه‌های متنوعی در امامزادگان استان برگزار می‌شود و در طول دو سال گذشته ۴۳۰ جهیزیه در قالب طرح تسهیل امر ازدواج به نوعروسان اهدا شده که به همین منظور اجرای طرح بصیرت عاشورایی و دیگر طرح‌های مربوطه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: توزیع ۱۲ هزار پرس غذا در امامزاده و بقاع متبرکه در استان اردبیل محقق شده و در حال حاضر علاوه بر دستیابی به کارکرد اجتماعی و فرهنگی به دنبال دستیابی به رویکرد اقتصادی آن‌ها هستیم که راه‌اندازی واحدهای تولیدی از جمله این موارد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت:فعالیت‌های متنوع ۱۲ گروه جهادی برای تامین نیازمندی خانواده‌ها مد نظر است که به همین منظور ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های مختلف همچون مجالس قرآنی مد نظر است.

امامزاده

شناسایی ۱۷۷ امامزاده و بقاع متبرکه در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256200

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *