http://didshahr.ir/256193

07:22 :: 1401/10/25

فرمانده پلیس راه استان اردبیل از اجرای طرح زمستانی پلیس راه در همه محورهای ارتباطی این استان خبر داد و به رانندگان توصیه کرد حتما تجهیزات ایمنی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته و با احتیاط رانندگی کنند

برف روبی

سرهنگ وحید علیپور در جریان بازدید از گردنه الماس واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: با وجود بارش خفیف برف با تلاش راهداران همه محورهای ارتباطی در استان اردبیل باز است و تردد با رعایت احتیاط در سطح این محورها جریان دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به برف روبی و نمک پاشی صورت گرفته از سوی راهداران هم اکنون هیچ گونه محدودیت ترافیکی در محورهای اصلی و بین شهری این استان وجود ندارد.

سرهنگ علی‌پور اظهار داشت: این طرح با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین جمعیت هلال احمر استان در سطح همه محورهای ارتباطی این استان در حال اجراست.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، با وجود بارش‌های خفیف برف در سطح راه‌های استان هیچگونه گزارش حادثه رانندگی در استان اردبیل گزارش نشده و این امر حاکی از پایبندی همه رانندگان استان به مقررات راهنمایی و رانندگی است.فرمانده پلیس راه استان اردبیل با اشاره به ادامه ناپایداری هوا، بارش برف، یخبندان درمحورهای ارتباطی استان، به رانندگان توصیه کرد قبل از حرکت به سمت مقاصد خود در مسیرهای کوهستانی و برفگیر زنجیر چرخ به همراه داشته و خودروی خود را به لوازم گرمای زمستانی مجهز کنند.

سرهنگ علی‌پور همچنین به رانندگان توصیه کرد از سیستم گرمایشی خودرو، سلامت برف پاک‌کن‌ها و همچنین ایمنی فنی موتور خودرو اطمینان حاصل کرده و ضمن رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی خود را با خودروی جلو حفظ کنند.

وی با اشاره به مسدود بودن مسیر ارتباطی خلخال به پونل اظهار کرد: این مسیر با هدف ارتقای ایمنی سفر و پیشگیری از هرگونه وقوع حوادث ناشی از سقوط بهمن و گرفتاری خودروها تا اطلاع ثانوی بر روی خودروها از دو سمت استان اردبیل و گیلان مسدود است.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل یادآورشد: افرادی که قصد مسافرت به گیلان و یا بالعکس از استان گیلان به استان اردبیل را از طریق شهرستان خلخال را دارند می‌توانند از مسیر خلخال به استفاده کنند.

رانندگان تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256193

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *