http://didshahr.ir/256058

06:04 :: 1401/10/20

ماموران یگان حفاظت نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله‌سوار مغان طی هفته جاری و در ماموریت گشت و کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز پنج شکارچی متخلف را دستگیر کردند.

شکار پرنده

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله سوار روز سه‌شنبه گفت: از این متخلفان که در سه گروه جداگانه، اقدام به شکار غیرمجاز چهار قطعه پرنده حمایت شده دراج وحشی کرده بودند، یک قبضه اسلحه دو لول قاچاق، یک قبضه اسلحه دولول دارای مجوز حمل و یک قبضه اسلحه بادی کشف و ضبط شد.

عسگر جبرائیلی افزود: هر گونه شکار و صید گونه های حیات وحش، ممنوع بوده و شکارچیان و صیادان غیرمجاز پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

شهرستان بیله‌سوار در قسمت شمالی استان اردبیل و هم مرز کشور آذربایجان دارای منابع آبی منشعب از رود ارس و رودخانه مرزی بالهارود بوده و زیستگاه انواع پرندگان وحشی حمایت شده از جمله دراج و قرقاول است.

محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست خلخال هم برابر اطلاعات واصله از همیاران محیط زیست، پس از کسب مجوزهای لازم از مراجع قضائی و با همکاری عوامل انتظامی بخش خورش رستم با بازرسی محل زندگی فرد متخلف، لاشه دو قطعه کبک و یک قبضه اسلحه قاچاق را کشف و ضبط کردند.

همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست مشگین‌شهر هنگام گشت و کنترل شبانه‌روزی در منطقه حفاظت شده انزان موفق به دستگیری یک نفر شکارچی متخلف شدند . از این شکارچی یک قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز کشف و ضبط شد.

شکار با تفنگ

شکارچیان متخلف در بیله سوار دستگیر شدند

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256058

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *