http://didshahr.ir/255878

06:57 :: 1401/10/17

دستگاه ام.آر.آی بیمارستان سبلان اردبیل پس از طی مراحل اولیه، با حضور جمعی از مسئولان استانی جهت ارائه خدمات به شهروندان راه اندازی شد.

بیمارستان

سید عباس موسوی در مراسم بهره‌برداری از دستگاه ام. آر. آی بیمارستان سبلان اردبیل اظهار کرد: این دستگاه سال گذشته به همت مدیریت درمان وقت استان و با مساعدت سازمان تامین اجتماعی خریداری شده بود،که با ایجاد فضای مناسب مراحل نصب و راه اندازی طی شده و در چند هفته اخیر پروانه بهره‌برداری از آن صادر شد.

وی افزود: این دستگاه ام.آر.آی ۱.۵ تسلا، در سال ۲۰۲۱ ساخته شده و جزو به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ام‌.آر.آی هست که به ارزش ۵ میلیارد تومان با دلار ارز ترجیحی خریداری شده است ولی ارزش واقعی آن به قیمت امروز نزدیک ۵۰ میلیارد تومان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: با نصب و راه اندازی این دستگاه، خدمات آن به صورت رایگان برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و افرادی که تحت پوشش بیمه‌های دیگر باشند، ارائه خواهد شد.

وی در ادامه با تشریح اقدامات مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی در استان اظهار کرد: فروردین ماه امسال بخش زنان بیمارستان ارس پارس آباد افتتاح و در اختیار مردم این شهرستان قرار گرفت. علاوه براین بخش اطفال جدید این بیمارستان هم در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

موسوی با اشاره به سفر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان و مصوبات این سفر اظهار کرد: مهمترین مسئله درباره بخش درمان شهرستان پارس‌آباد، الحاق شعبه بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ارس پارس آباد بود که اگر ساختمان مناسبی برای شعبه بیمه ای وجود داشته باشد ظرفیت بیمارستان ۴۶ تختخوابی بیمارستان ارس به ۹۶ تختخوابی ارتقای خواهد یافت که این بزرگترین کمک به مردم این شهرستان خواهد بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل یادآورشد: از دیگر مصوبات سفر مدیرعامل، راه اندازی دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ارس پارس آباد بود که بعد از الحاق شعبه و در صورت تامین فضای فیزیکی مناسب، در این مرکز دستگاه سی تی اسکن نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه درمانگاه فعلی شهرستان گرمی استانداردهای لازم را برای ارائه خدمات درمانی ندارد، گفت: قرار است با واگذاری زمینی که متعلق به آموزش و پرورش است درمانگاه جدیدی در این شهرستان احداث شود.

موسوی افزود: در شهرستان بیله‌سوار بنا به قول فرماندار این شهرستان، هم زمینی که به جهاد کشاورزی تعلق دارد قرار است در اختیار مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد تا درمانگاه جدیدی در آنجا احداث شود.

این مقام مسئول ادامه داد: درمانگاه شهرستان خلخال هم فرسوده است که نقشه ساخت درمانگاه جدید در این شهرستان هم در شورای عالی فنی و مهندسی سازمان است و بعد از طی مراحل و انجام کارهای لازم در آنجا درمانگاه به روز و مناسب در شان مردم احداث خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان مشگین شهر قرار است شعبه بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بخش درمان واگذار شده و گسترش یابد که با این واگذاری، خدمات آن هم گسترش خواهد یافت.

موسوی اضافه کرد: فروردین ماه زمین پروژه درمانگاه شهرستان نمین در اختیار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قرار گرفت و در حال حاضر عملیات احداث درمانگاه شهرستان نمین هم حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در خصوص پروژه های درمانی تامین اجتماعی در شهرستان اردبیل هم گفت: توسعه و تجهیز درمانگاه شماره ۲ اردبیل که سالیان سال مورد درخواست مردم شهرستان بود، تهاتر آن با شهرداری در حال انجام است و با تعیین تکلیف این تهاتر، درمانگاه شماره ۲ در اختیار مردم اردبیل قرار خواهد گرفت.

به گفته موسوی در حال حاضر مراجعات به درمانگاه سبلان و میرزا حسین خیلی بالاست و اگر درمانگاه شماره ۲ تکمیل شده و در اختیار مردم قرار گیرد، مراجعات به این مراکز کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به هجمه هایی که طی ماه‌های اخیر علیه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به علت تعطیلی درمانگاه عمومی و تخصصی تامین اجتماعی شده است، گفت: درمانگاه تخصصی به علت بروز تخلفاتی تعطیل شده بود که با رایزنی‌های واحد حقوقی سازمان تامین اجتماعی مشکلات آن در حال برطرف شدن است و به زودی پیمانکار کار احداث درمانگاه را ادامه خواهد داد. علاوه بر این بخش آی سی یو و سی سی یو بیمارستان سبلان هم در راستای طرح ارتقای هتلینگ افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل افزود: مناقصه بخش اطفال برگزار و برنده آن مشخص شده و کار ساخت این بخش هم به زودی آغاز می‌شود ضمن اینکه برای بخش فیزیوتراپی هم فضای مناسبی اختصاص می یابد که با راه اندازی این بخشها خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری ارائه خواهد شد.

وی در پایان از اخذ سند تک برگ برای بیمارستان سبلان در دوره جدید خبر داد و گفت: با رایزنی‌هایی که در این دوره شد، این بیمارستان بعد از ۲۰ سال دارای سند تک برگ شد.

بیماری

راه اندازی دستگاه ام.آر.آی بیمارستان سبلان اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255878

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *