http://didshahr.ir/255519

11:08 :: 1401/10/07

اگر قصد دارید از طریق اوراق آهن آلات به درآمد خوبی دست پیدا کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکات ضروری در اوراق کردن آهن آلات

اوراق کردن آهن آلات و سایر ضایعات فلزی تاثیر زیادی در صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید، کاهش مصرف انرژی، تولید کمتر دی اکسیدکربن، حفظ سلامت محیط زیست و بهبود اوضاع اقتصادی دارد. با این اقدام می‌توان با استفاده از محصولاتی که کارایی خود را از دست داده‌اند، محصولات جدید تولید کرد. البته به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که به علت نوسانات قیمت ضایعات آهن آلات و سایر فلزات نمی‌توان قیمت ضایعات جمع‌آوری شده را به صورت دقیق پیش بینی کرد.

بنابراین باید بهترین استفاده را از انواع ضایعات آهن برد و سود خوبی از فروش آن‌ها به دست آورد. البته برخی از افراد با انجام اشتباهات اوراق آهن آلات از سود کمتری برخوردار می‌شوند‌.

در این مقاله قصد داریم درباره نکات اوراق کردن آهن آلات برای تضمین دستیابی به سود بیشتر و اشتباهات اوراق کردن آهن را توضیح دهیم.

 

images_1671091359.png

در اوراق کردن آهن آلات به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با توجه به نکات اوراق کردن آهن آلات می‌توان سود حاصل از آهن آلات قراضه را به میزان زیادی افزایش داد. در واقع رعایت نکات این نکات به نوعی تضمین کننده سود بیشتر خواهد بود‌. کسانی که در زمینه اوراق آهن آلات فعالیت دارند، علاوه بر کسب درآمد در صنعت بازیافت کشور نیز مشارکت دارند و تاثیر منفی گازهای گلخانه‌ای را بر روی کره زمین کاهش می‌دهند و در نهایت به سلامت محیط زیست کمک شایانی می‌کنند. این افراد در صورت عدم رعایت نکات اوراق کردن آهن آلات نباید انتظار سود بالایی را داشته باشند. این نکات شامل موارد زیر است.

  • اوراق کردن آهن آلات به درست‌ترین روش ممکن

یکی از نکات مهم اوراق کردن آهن آلات این است که مراحل اورق آهن‌ آلات به درست‌ترین روش ممکن انجام دهید. در مراکزی که آهن آلات اوراق شده را از شما خریداری می‌کنند، کابل‌های یا سیم‌های مسی را به همراه روکش از فروشندگان ضایعات آهن دریافت می‌کنند و هیچ اصراری به لخت بودن سیم‌ها ندارند زیرا مبلغ کمتری بابت سیم‌ها و کابل‌های روکش دار به شما پرداخت خواهند کرد. با توجه به این نکته بسیار مهم همواره باید سعی کنید که قبل از فروش ضایعات فلزی سیم‌ها و کابل‌های مسی حاصل از اوراق آهن آلات را لخت کرده و سپس به فروش برسانید تا سود خوبی به دست آورید.

برای لخت کردن سیم‌ها و کابل‌های مسی می‌توانید از ابزارهای پیشرفته و بزرگ یا از یک سیم لخت کن ساده استفاده کنید که این موضوع کاملا به خودتان بستگی دارد که از طریق چه ابزاری برای جداسازی روکش از سیم یا کابل اقدام کنید. با رعایت این نکته قول می‌دهیم که که درآمد حاصل از فروش آهن آلات اوراق شده در حدود دو الی سه برابر افزایش پیدا می‌کند و مراکز خریدار آهن آلات اوراقی و ضایعات فلزی دیگر هیچ دلیل یا بهانه‌ قانع کننده‌ای بابت پرداخت قیمت پایین نخواهند داشت. یکی از اشتباهات اوراق کردن آهن این است که افراد به لخت کردن سیم‌ها و کابل‌های فلزی توجهی ندارند و همین امر موجب کاهش سودآوری حرفه آن‌ها خواهد شد.

  • عدم مراجعه به مراکز خرید سودجو و فریب‌کار برای فروش آهن آلات اوراق شده

یکی دیگر از نکات بسیار مهم که در اوراق کردن آهن آلات حتما باید مورد توجه قرار گیرد این است که بعد از آماده کردن ضایعات آهن با روش درست و طبقه بندی کردن آن‌ها در دسته‌های باارزش و کم ارزش، از مراجعه به مراکز خریدی که قصد سودجویی و فریب‌کاری دارند، خودداری کنید. بعضی از مراکز در انجام معامله رفتار صادقانه و درستی ندارند. آن‌ها قدر خدمات و زحماتی که افراد برای اوراق آهن آلات کشیده‌اند، نمی‌دانند و با کلاه گذاشتن روی سر فروشندگان پول بسیار کمتری نسبت به ارزش ضایعات فلزی به آن‌ها پرداخت می‌کنند. با توجه به این نکته حتما قبل از اینکه نسبت به فروش آهن آلات قراضه اوراق شده خود اقدام کنید، درباره مراکز فروش تحقیقات لازم را با دقت بالا انجام دهید و اخلاق و رفتار و نحوه انجام معاملات توسط مدیر اصلی و کارکنان آن‌ها را برای کسب اطلاعات جامع و کامل مورد بررسی قرار دهید.

ضایعات آهنی

تعداد زیادی از مراکز معتبر جمع آوری کننده ضایعات فلزی به صورت شفاف و واضح نیازها و خواسته‌های خود را مطرح می‌کنند و قیمت‌های مورد نظر خود را برای خرید ضایعات به افراد ارائه می‌دهند. همچنین با صراحت کامل بیان می‌کنند که چگونه می‌خواهند در رابطه با معاملات با شما به توافق برسند. به عنوان مثال برخی از این مراکز ضایعات را به صورت تفکیک شده از شما دریافت می‌کنند زیرا برای هر یک از انواع آهن‌آلات اوراق شده قیمت متفاوتی در نظر گرفته‌اند. یکی از اشتباهات اوراق کردن آهن مراجعه به مراکز جمع آوری آهن آلات اوراق شده‌ای است که به سوال شما پاسخ درستی نمی‌دهند و هدف اصلی آن‌ها کلاه‌برداری و خرید ضایعات آهن باارزش با کمترین مبلغ است. مراکز معتبر همواره ضایعات اوراقی را با گران‌ترین قیمت از شما خریداری می‌کنند.

  • تحقیق درباره ارزش آهن آلات اوراق شده و ضایعاتی برای جلوگیری از اشتباه

افرادی که به تازگی وارد این حوزه کاری شده‌اند و به نوعی تازه کار هستند، اغلب از ارزش آهن آلات و ضایعاتی که اوراق کرده‌اند، خبر ندارند. اگر یک فرد مبتدی درباره ارزش محموله آهن آلات قراضه خود تحقیقات لازم را انجام ندهد، بدون شک دچار اشتباه و ضرر خواهد شد. به عنوان مثال قیمت و ارزش سیم‌ها و کابل‌های مسی لخت شده به مراتب نسبت به قیمت و ارزش سیم‌ها و کابل‌های روکش‌دار گران‌تر است و بسیاری از افراد تازه کار که در زمینه اوراق کردن آهن آلات مشغول فعالیت هستند، از این نکته بسیار مهم آگاه نیستند و با ارائه این ضایعات به همراه روکش سود زیادی به دست نمی‌آورند.

با توجه به این نکته بسیار مهم حتما باید اطلاعات خود را در رابطه با نوع ضایعات و آهن آلات اوراق شده‌ای که جمع آوری کرده‌اید، افزایش دهید. با آگاهی از ارزش آهن آلات ضایعاتی باید هر یک از آن‌ها را بر اساس میزان ارزش تفکیک کنید. استیل ضد زنگ به عنوان یکی دیگر از آهن آلات ضایعاتی بر اساس نوع آلیاژ به کار رفته در آن و میزان نیکل ارزش‌های متفاوتی دارد. در رابطه با قیمت آهن آلات اوراقی مانند سیم‌ها و کابل‌های مسی و استیل ضد زنگ بهتر است با مراکز خرید معتبر ضایعات فلزی مشورت‌های لازم را انجام دهید. عدم توجه به این نکته تاثیر بسیار زیادی در کاهش ارزش آهن آلاتی که اوراق کرده‌اید، دارد و یک اشتباه بسیار بزرگ محسوب می‌شود‌.

  • اطمینان حاصل کردن از تفکیک درست و دقیق آهن آلات ضایعاتی

اطمینان حاصل کردن از تفکیک درست و دقیق آهن آلات ضایعاتی نکته دیگری است که در زمان اوراق کردن آهن آلات باید توجه ویژه‌ای به آن شود. شما باید قبل از مراجعه به مراکز معتبر جمع آوری آهن آلات قراضه و ضایعات فلزی به خوبی آن‌ها را تفکیک کنید زیرا در صورت ورود به محوطه این مراکز هیچ فردی اجازه ندارد برای تفکیک ضایعاتی که به همراه خود وارد محوطه کرده، اقدام کند یا در همانجا بخواهد لخت کردن سیم‌ها و کابل‌های فلزی را انجام دهد.

به هر حال این مراکز نیز قوانین خاص خود را دارند و به منافع خود فکر می‌کنند. علاوه بر این نکات تفکیک کردن آهن آلات اوراق شده در محوطه مراکز جمع آوری ضایعات فلزی کسب و کار آن‌ها را دچار اختلال می‌کند و برای مشتریان دیگری که قصد ورود دارند، مزاحمت ایجاد خواهد کرد. در واقع می‌توان کفت که یکی دیگر از اشتباهات اوراق کردن آهن آلات عدم توجه به اطمینان از تفکیک درست و دقیق آهن آلات اوراق شده است.  به عنوان مثال اگر شما سیم‌ها و کابل‌های درجه یک و درجه دو را از هم تفکیک نکرده باشید و همچنین روکش آن‌ها‌ را نیز از هم جدا نکرده باشید، مراکز جمع آوری ضایعات تمام محموله را به قیمت سیم و کابل مسی درجه دو خریداری خواهند کرد و شما ضرر خواهید کرد و سود خوبی به دست نمی‌آورید.

images_1671092445.png

 

  • آگاهی کامل از قیمت انواع مختلف ضایعات فلزی

کسانی که قبل از مراجعه به مراکز جمع آوری ضایعات فلزی از طریق روش‌های مختلفی مانند برقراری تماس تلفنی یا مشاهده لیست قیمت‌ انواع مختلف ضایعات فلزی آگاهی خود را درباره قیمت این ضایعات افزایش می‌دهند، معمولا معامله‌های موفقیت‌آمیزتری دارند. با آگاهی از قیمت انواع مختلف ضایعات فلزی در مراکز گوناگون بعد از اوراق کردن آهن آلات به راحتی می‌توانید مرکزی را که این نوع ضایعات فلزی را با قیمت بالاتر نسبت به بقیه خریداری می‌کند، برای معامله انتخاب کنید.

البته به این نکته هج توجه ویژه داشته باشید که برخی از این مراکز برای جذب مشتری قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به مراکز دیگر خرید آهن‌ آلات ارائه می‌دهند اما این قیمت را با کاهش وزن ضایعات فلزی در زمان محاسبه وزن به نوعی جبران می‌کنند. به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق علاوه بر قیمت به موارد دیگری مانند برخورد کارکنان با مشتری‌ها و میزان کیفیت خدمات ارائه شده توسط مرکز انتخاب شده نیز توجه داشته باشید.

به ارائه قیمت‌های موقتی برای ضایعات فلزی نیز توجه داشته باشید. در بسیاری از مراکز قیمت‌ها فقط به مدت یک شبانه روز اعتبار دارند و بعد از یک رو تغییر کرده و به‌روز می‌شوند‌.‌ هر چند ساعت یکبار قیمت‌های آپدیت شده را مشاهده کنید. هر گاه احساس کردید که متصدیان جمع آوری ضایعات فلزی می‌خواهند شما را فریب بدهند و قیمت‌ها خوب و خدمات باکیفیتی را ارائه نمی‌دهند، به یک مرکز خرید آاهن آلات اوراق شده دیگر مراجعه کنید.

 

images_1671092809.png

 

اوراق کردن آهن آلات و فروش آن به مراکز جمع آوری ضایعات فلزی چه کاربردهایی دارد؟

اوراق کردن آهن آلات و فروش آن به مراکز معتبر جمع آوری ضایعات فلزی و آهن قراضه سود خوبی به همراه دارد. این مراکز آهن آلات اوراق شده را برای بازیافت و خرد شدن توسط دستگاه خرد کن آهن به کارخانه‌ها می‌برند تا پس از انجام عملیات مورد نیاز و ذوب شدن به محصولات آهنی جدید و متنوعی تبدیل شوند. همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله هم اشاره کردیم اوراق کردن آهن آلات به حفظ سلامتی و بهداشت محیط زیست، کاهش آلودگی و کاهش هزینه‌های تولید کمک بسیار زیادی می‌کند. زمانی که کارخانه‌ها آهن‌های قراضه  را بازیافت کرده و محصولات جدید تولید می‌کنند، میزان ضایعات فلزی موجود در طبیعت و محیط زیست کاهش می‌یابد. ضایعات آهن آلات کاربردهای مختلفی دارند که عبارتند از:

  • کاربرد در قطعات به کار رفته در تولید لوازم خانگی

در بسیاری از لوازم خانگی مانند نیمکت، مبل، میز و غیره از ضایعات آهن آلاتی که بازیافت شده‌اند، استفاده می‌شود. با ساخت لوازم خانگی از ضایعات فلزی در مصرف آهن صرفه جویی می‌شود. شرکت های تولید کننده لوازم خانگی با استفاده از آهن قراضه‌های بازیافتی در محصولات خود هزینه‌های تولید را به مقدار زیادی کاهش می‌دهند‌ و باکیفیت‌ترین محصولات را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

  • کاربرد در هنر و مجسمه سازی

از ضایعات آهنی بازیافت شده در ساخت و طراحی انواع مجسمه نیز استفاده می‌شود. به طور کلی این متریال‌ها کاربرد گسترده‌ای در هنر دارند. بسیاری از آثار هنری ایجاد شده بر روی دیوار ساختمان‌ها و همچنین فلزات تزئینی را با استفاده از آهن آلات اوراق شده‌ای که بازیافت شده‌اند، می‌سازند.

images_1671093004.png

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم درباره تمام نکات مربوط به اوراق کردن آهن آلات و اشتباهاتی مانند اوراق نکردن آهن آلات با روش درست، مراجعه کردن به مراکز خرید سودجو و فریب‌کار برای فروش ضایعات فلزی، تحقیق نکردن درباره ارزش آهن آلات اوراق شده، عدم اطمینان از تفکیک درست و دقیق آهن آلات ضایعاتی، عدم آگاهی از قیمت انواع ضایعات فلزی که گاهی از برخی از افراد مبتدی در این حوزه کاری رخ می‌دهد، توضیح دهیم.

اوراق آهن آلات و بازیافت آن‌ها فوایدی زیادی به همراه دارند که عبارتند از: صرفه‌جویی در انرژی، صرفه‌جویی در مصرف مواد اولیه مورد نیاز، کاهش مصرف آب، کاهش آلودگی هوا، کاهش ضایعات معادن آهن، کاهش مصرف سنگ آهن، زغال سنگ و سنگ آهک، صرفه‌جویی در مصرف آلومینیوم، مس و سرب، حفظ محیط زیست و غیره. مانند هر کالای دیگری قیمت ضایعات فلزی نیز مدام در حال نوسان است. برای کسب سود بیشتر بهتر است از طریق سایت‌های معتبر قیمت روز ضایعات فلزی را مشاهده کرده و سپس برای فروش آهن آلات اوراق شده خود اقدام کنید و از بین قیمت‌های ارائه شده به دنبال پیدا کردن مناسب‌ترین و رقابتی‌ترین قیمت‌ باشید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255519

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *