http://didshahr.ir/255352

05:10 :: 1401/10/01

صدیف بدری اظهار کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن حمایتی و خودمالکی بی تفاوتی بانک‌ها آزاردهنده است.

صدیف بدری

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن به صندوق ملی مسکن پرداخت کرده است.

صدیف بدری در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل اظهار کرد: در شهر اردبیل ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به صورت مسکن حمایتی و با اجاره ۹۹ ساله اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال ۹۹ در اردبیل شروع شده و با پیشرفت و کیفیت مناسب در حال اجراست، خاطرنشان کرد: بر اساس ثبت نام صورت گرفته ۳۳ هزار نفر با شاخص‌های قانونی حائز شرایط شناخته شده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: از این ۳۳ هزار ۲۷ هزار نفر در شهر اردبیل است که باید برای تأمین زمین این تعداد از متقاضیان اقدام عملی صورت گیرد.

بدری افزود: از ۲۷ هزار نفر نیز برای ۲ هزار و ۶۰۰ نفر زمین مورد نیاز تأمین شده و باقی متقاضیان نیز در مراحل نهایی تعیین محدوده و تأمین زمین قرار دارند.

وی با بیان اینکه در شورای عالی مسکن کشور برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها مصوبات خوبی در نظر گرفته شده است، گفت: در شهرهایی غیر از شهر اردبیل زمین مورد نیاز تأمین شده و پروژه در حال اجراست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به چالش‌های پیش روی قانون جهش تولید مسکن در کشور اشاره و تصریح کرد: در این قانون مصرح ما هیچ همکاری از بانک‌ها شاهد نبودیم که امیدواریم برای حصول نتیجه بهتر بانک‌ها خود را موظف به پرداخت به موقع تسهیلات مسکن کنند.

بدری اظهار کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن حمایتی و خودمالکی بی تفاوتی بانک‌ها آزاردهنده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دهک بندی صورت گرفته در پرداخت تسهیلات مسکن بهتر است دولت بانک‌ها را موظف به عمل به تعهدات خود کرده تا پروژه‌ها در مراحل تکمیل و تحویل به متقاضیان قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تأمین ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای اجرای قانون جهش تولید مسکن خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا اردبیل نیز از این تسهیلات سهم مناسبی داشته باشد تا در زمینه کمک‌های بلاعوض برای متقاضیان مسکن مشکلی نداشته باشیم.

بدری اهمال و کم کاری وزارتخانه‌های نفت و نیرو را در اجرای زیرساخت‌ها و واگذاری انشعابات یادآور شد و بیان کرد: انتظار می‌رود وزارت نیرو و نفت بیش از گذشته در بحث پرداخت اقساطی تسهیلات کمک کند و دولت نیز از منابع صندوق ملی تمهیداتی برای پرداخت این مبلغ بیندیشد.

مسکن مهر

بی تفاوتی بانک ها در پرداخت تسهیلات آزاردهنده است

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255352

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *