http://didshahr.ir/255342

05:40 :: 1401/10/01

شهرام رسولی گفت: برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر کارت ملی صادر نشده و با توجه به ارائه خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی شهروندان باید نسبت به ثبت‌نام کارت هوشمند ملی اقدام نمایند

کارت ملی

مدیرکل ثبت و احوال استان اردبیل گفت: تاکنون ۹۶ درصد از جمعیت واجد شرایط این استان، کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده‌اند.

شهرام رسولی اظهار کرد: یک میلیون و ۴۷ هزار و ۳۲۹ نفر بالای ۱۵ سال در استان واجد شرایط دریافت کارت ملی هستند که از این تعداد ۸۸۹ هزار و ۸۳۲ نفر کارت ملی خود را دریافت کرده‌اند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۹ هزار و ۵۹۲ فقره کارت ملی در دفاتر پیشخوان آماده تحویل است که لازم است این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان کارت ملی خود را دریافت کنند.

رسولی افزود: برای بیش از ۱۲۰ هزار نفر کارت ملی صادر نشده و با توجه به ارائه خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی شهروندان باید نسبت به ثبت‌نام کارت هوشمند ملی اقدام نمایند تا در خدمات دستگاه‌های اجرایی با مشکل مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۴ دفتر پیشخوان در استان به منظور دسترسی آسان به مردم ارائه خدمات می‌کنند اظهار کرد: ارائه خدمات به موقع و کاهش زمان حضور مردم در ادارات و دفاتر پیشخوان از برنامه‌های مدنظر ثبت احوال است و در حال حاضر شناسنامه در کمتر از ۴۸ ساعت و بصورت روزانه صادر می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل همچنین بیان‌کرد: تنظیم و صدور اسناد هویتی افراد از حساس‌ترین مراحلی است که باید با دقت و ریزبینی خاصی انجام شود و هم‌اکنون این امر به صورت دقیق توسط کارشناسان این استان در حال انجام است بطوری‌که برای رفاه حال شهروندان در بیمارستان‌ها و آرامستان اردبیل نمایندگی ثبت احوال فعال است.

رسولی درباره اسناد هویتی و صدور شناسنامه مکانیزه در استان افزود: تاکنون بیش از ۷۰ درصد شناسنامه مردم استان به مکانیزه تغییر یافته و با راه‌اندازی سامانه استعلام هویتی در ادارات و حذف کپی مدارک هویتی در مکاتبات نظام اداری گام بزرگی در جهت خدمت به مردم برداشته شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با اشاره به افزایش میزان طلاق در این استان افزود: میزان طلاق در این استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته بطوریکه در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ به میزان ۲ هزار و ۲۶۸ فقره طلاق و در ۹ ماه سال ۱۴۰۱ به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ فقره طلاق در استان ثبت شده است.

وی کاهش ۱۵ درصدی ازدواج در استان را یادآور شد و گفت: در ۹ ماه سال ۱۴۰۰ به میزان هشت هزار و ۸۵۸ فقره ازدواج و در ۹ ماه سال ۱۴۰۱ به میزان هفت هزار و ۵۰۱ فقره ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال اردبیل از فعالیت سامانه سهیم با رویکرد الکترونیکی کردن خدمات و کاهش مراجعات حضوری مردم در استان خبر داد و گفت: در این سامانه ۹ مورد خدمات به صورت الکترونیکی به شهروندان ارائه می‌شود و برنامه‌ریزی شده تا خدمات بیشتری در این سامانه گنجانده شود.

رسولی یادآورشد: علاوه بر اطلاعات خانواده، خدماتی نظیر ثبت نام کارت هوشمند ملی ،تغییر نشانی ،درخواست تغییر نام ،گواهی تجرد ،مدارک پیدا شده ،ثبت شکایت و قوانین و مقررات سازمان قابل مشاهده است.

وی بیان کرد: این سامانه به عنوان پنجره واحد ارائه خدمات سازمان و در راستای دولت الکترونیک راه اندازی شده که دارای نرم افزار جهت نصب بر موبایل نیز بوده و قرار است خدمات مختلف سازمان از این طریق به صورت غیرحضوری انجام شود.

شناسنامه و کارت ملی

۱۲۰ هزار نفر در اردبیل کارت ملی ندارند

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255342

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *