http://didshahr.ir/255330

05:14 :: 1401/10/01

عمران خسروی گفت:مقابله با پدیده ابتلا به بیماری سرطان استخوان ناشی از کمبود ویتامین D امروزه از اولویت اول کاری دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان است.

سرطان

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: ابتلا به بیماری‌های پوکی و سرطان استخوان سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

عمران خسروی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی خلخال اظهار کرد: مقابله با پدیده ابتلا به بیماری سرطان استخوان ناشی از کمبود ویتامین D امروزه از اولویت اول کاری دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خلخال اضافه کرد: قرار گرفتن در معرض نور آفتاب با قدم زدن در بیرون از خانه و یا کنار زدن پرده‌های پنجره‌های خانه‌ها، مصرف لبنیات، اختصاص بخشی از اوقات روزانه به ورزش از راهکارهای بسیار مهم و کارساز در پیشگیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان و یا سرطان استخوان است.

وی با بیان اینکه زمان ونحوه ورزش برای افراد سنین مختلف جامعه باید متفاوت و متناسب با شرایط جسمانی افراد باشد، افزود: افراد میانسال بهتر است۳۰ الی ۴۰ دقیقه به صورت یک روز در میان پیاده روی کنند.

خسروی در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر کمبود کلسیم در بدن اشاره کرد و گفت: کمبود کلسیم در بدن را می‌توان با تغذیه مناسب از جمله مصرف سبزیجات و میوه تازه برطرف کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خلخال در بخش دیگری از سخنان خود به توزیع بسته‌های نان لواش در بسته بندی‌های غیرمجاز و عاری از درج تاریخ تولید و آرم ونشاندر فروشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود مشکل یاد شده از سوی دستگاه‌های نظارتی و ستاد آرد نان شهرستان برطرف و نان مصرفی مورد نیاز مردم به صورت صحیح تهیه و در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.

وی از مشاهده مواردی از آلودگی میکروبی آب شرب روستاهای خلخال خبر داد و اضافه کرد: هر چند با سرد شدن هوا بیماری شبه وبا از جامعه حذف شده است ولی بیماری‌های گوارشی ناشی از مصرف آب الوده همچنان اهالی این روستاها را تهدید می کند.

خسروی با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی خلخال اظهار کرد: جمع‌آوری و تعطیلی ماشین شویی‌های کنار خیابان‌های شهر خلخال که منشاء آلودگی آب‌های سطحی هستند و همچنین جمع‌آوری سگ های ولگرد، ساماندهی و فنس کشی محل دفن زباله از مصوباتی است که با وجود طرح مکرر در جلسات مختلف همچنان بر روی کاغذ مانده و عملیاتی نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی خلخال همچنین درباره با توزیع شیر تاریخ مصرف گذشته از سوی شرکت‌های تولیدکننده آن اظهار کرد: توزیع این گونه شیرهای پاستوریزه سلامت شهروندان را تهدید می کنند و مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به تکرار این تخلفات صنفی از سوی شرکت های تولید ولوزیع شیر پاستوریزه بطری‌دار گفت: با توجه به واقع شدن کارخانه‌های تولید این گونه مواد لبنی در خارج ازشهرستان اقدامات پیشین دانشکده برای جلوگیری از تکرار تخلف از مرکز شهرستان بی نتیجه بوده وموضوع باید بصورت استانی وملی بررسی و رفع شود.

بیمار

مقابله با پدیده ابتلا به بیماری سرطان استخوان

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255330

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *