http://didshahr.ir/255317

06:07 :: 1401/09/30

میرسعید سید متین گفت:اردبیل نیز به واسطه قرار گرفتن در انتهای مسیر گازرسانی و همچنین سرمای هوا در صورت عدم مدیریت مصرف از سوی مشترکین به ویژه مصرف‌کنندگان عمده گاز طبیعی احتمال افت فشار وجود دارد.

میرسعید سیدمتین

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل تامین سوخت دوم برای صنایع استان را از مهمترین رویکردهای دولت در بخش مدیریت شرایط اضطراری در سطح استان برشمرد و گفت: با اعمال محدودیت‌هایی در بخش‌های صنعتی و نیروگاهی در بحث مدیریت مصرف برداشته شده است.

میر سعید سید متین در جلسه‌ای بررسی آخرین وضعیت استان به لحاظ مصرف گاز طبیعی در اردبیل، اظهار داشت: در حال حاضر بحث ناترازی گاز در سطح کشور وجود دارد و در استان اردبیل نیز به واسطه قرار گرفتن در انتهای مسیر گازرسانی و همچنین سرمای هوا در صورت عدم مدیریت مصرف از سوی مشترکین به ویژه مصرف‌کنندگان عمده گاز طبیعی احتمال افت فشار وجود دارد.

وی با اشاره به عدم مصرف بهینه گاز در کشور، بر لزوم مدیریت مصرف گاز و انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در بخش صنعتی و نیروگاهی اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار موثری در حوزه فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوی مصرف در بخش خانگی و عمومی که بیش از 490 هزار مشترک را شامل می شود، صورت گرفته و در دست اقدام است که از آن جمله می‌توان به همکاری تنگاتنگ صدا و سیما و آموزش و پرورش مرکز استان با شرکت گاز اشاره کرد که بدون شک و بر اساس آمار منتشره بسیار اثربخش است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل همراهی مردم شریف و فهیم استان با شرکت گاز در امر مدیریت مصرف و رعایت دمای رفاه را مناسب توصیف کرد و اظهار کرد: در روزهای اخیر و با توجه به برودت هوا در سطح استان میزان مصرف گاز نیز افزایش قابل توجهی داشته است و لزوم رعایت الگوهای مصرف توسط مشترکین خانگی و رعایت دمای رفاه (18 تا 21 درجه سانتی‌گراد) بیش از پیش مد نظر مشترکین باشد.

وی در ادامه تامین سوخت دوم برای صنایع استان را از مهمترین رویکردهای دولت در بخش مدیریت شرایط اضطراری در سطح استان برشمرد و بیان کرد: تا بحال با اعمال محدودیت‌هایی در بخش‌های صنعتی و نیروگاهی در بحث مدیریت مصرف گام‌هایی برداشته شده است.

این مقام مسئول به اعمال محدودیت‌های 50 درصدی در کارخانجات قند، آجر و سرامیک و همچنین محدودیت گاز نیروگاه سیکل ترکیبی و قطع گاز کارخانه سیمان اشاره کرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی اولویت اول، تامین گاز مشترکین خانگی و تجاری است و باید روی مصارف واحدهای صنعتی مدیریت داشته باشیم.

سید متین با بیان اینکه در حال حاضر اعمال محدودیت برای صنایع در اولویت است، از کلیه صاحبان صنایع خواست تا به دلیل شرایط بحرانی موجود حتماً در راستای تامین سوخت دوم گام برداشته و از تجهیزات دوگانه سوز در تاسیسات صنایع خود استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل به تکالیف 10 درصدی صنایع در خصوص صرفه‌جویی و همچنین الزام ادارات و ارگان‌ها به صرفه‌جویی 30 درصدی در مصرف گاز نیز اشاره کرد و گفت: در این خصوص اقدامات گسترده‌ای طرح‌ریزی و عملیاتی شده است که از آن جمله می توان به پایش روزانه دمای رفاه در ادارات، ارگان‌ها و بانک‌ها و غیره طرح بهینه سازی موتورخانه‌ها اشاره کرد.

سید متین در پایان ضمن تاکید بر احساس مسئولیت تمامی دستگاه‌های درگیر، عبور از زمستان امسال را نیازمند عزم همگانی همه دستگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت تمامی ارگان‌های تاثیرگذار در این مهم عنوان کرد و گفت: نیاز است با خرد جمعی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی در راستای گذر از زمستان سرد امسال تلاش کرده و در راستای خدمت‌رسانی به مردم شریف و فهیم استان بیش از پیش کوشا باشیم.

علمک گاز

احتمال افت فشار گاز طبیعی در اردبیل وجود دارد

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255317

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *