http://didshahr.ir/255271

11:08 :: 1401/09/29

تصادف دلخراش چند پیش جاده پارساباد مغان که منجر به کشته شدن ۷ نفر از هموطنان شد بازتاب وسیعی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشت.

تصادف

در تصادف دلخراش جاده پارساباد مغان که منجر به کشته شدن ۷ نفر از هموطنان شد امام جمعه اردبیل در پیام تسلیتی با یادآوری سوانح مرگبار قبلی در این محور گفت که هرگونه تاخیر در تسریع برای تعریض این جاده مسئولیت بسیار سنگینی را متوجه دست اندرکاران می کند.

اگر چه نماینده ولی فقیه در استان، کارشناس موضوع تصادفات نیست اما وقتی شخصاً با خودرو در اغلب مسیرهای ارتباطی استان تردد کرده و تشخیص می دهد جاده های شمال استان برای رانندگان امن نیستند، روی همین فاکتور تمرکز کرده و به درستی خواهان تعریض جاده ها برای کاستن از سوانح مرگبار می شود.

مع الاسف در واکنش به این حادثه، سرهنگ سید محمد صفوی فرمانده پلیس راه استان اردبیل در گفتگو با ایرنا توپ را در زمین مردم انداخته و عمده‌ترین علت و در واقع علت تامه تصادفات در استان را سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ وسایل نقلیه اعلام می کند.
این در حالی است که سردار حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور فراجا دو روز پیش گفته که در تصادفات رانندگی ناایمن بودن جاده ها، خودروها و عوامل انسانی دخیل هستند.

اظهارنظر فرمانده پلیس راه استان اردبیل در این باره با وجود دلایل متقن در ناایمن بودن راه ارتباطی مغان که به «جاده مرگ» معروف است، نه تنها مصداق نمک پاشیدن بر زخم مردم، بلکه استقراء ناقص است که بدون بررسی همه افراد موردنظر، حکم کلی صادر می کند.

برای اثبات این که تصادفات جاده مغان به دلیل شرایط خاص خود نباید با سوانح جاده ای سایر نقاط استان مقایسه شود که در این صورت نتیجه ای ناقص حاصل خواهد شد، پیشنهاد می شود کارشناس یا کارشناسان بیطرف و خارج از پلیس با مسئولیت و نظارت مدعی العموم به منطقه اعزام و نتایج بررسی ها در معرض افکار عمومی قرار گیرد.

منبع: چشم انداز اردبیل

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/255271

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

 1. salam گفت:

  به شتر گفتند چرا کو ها نت کج است خندید گفت کجایم کج نیست – ملتی که جا معه و دمکراسی و وظیفه اجتماعی نمیداند – و رسانه هایش علت ها را منعکس نمی
  کنند – بین عوام و نخبه فرق نیست – همه فحش می دهند چه در ایرا ن و چه خا رج – به کسی هم ربطی ندارد
  — زما ن شاه دلار۷تو مان بود در سوپر ما رکت های اروپا فارسی می نوشتند – اینجا دزدی نکنید گیر می افتید –
  اخلاق و شعور اساس تمدن هرملتی را نشان می دهد –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *