http://didshahr.ir/255248

05:10 :: 1401/09/29

نماینده اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی جاده گردشگری اردبیل-ارجستان خبر داد.

صدیف بدری

صدیف بدری با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات بهسازی و تعریض جاده اردبیل – ارجستان از چندین سال پیش جزو مطالبات مهم مردم سرعین و اردبیل بود که با پیگیری‌های انجام شده در مرحله اول ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی دریافت شد.

وی افزود: هم‌اکنون این طرح در مرحله انتخاب پیمانکار بوده و فاز اول آن در روزهای آینده از سمت ارجستان به‌طور هفت کیلومتر آغاز می‌شود و مابقی مسیر نیز طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته سال آینده عملیاتی خواهد شد.

نماینده اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه راهسازی در استان صورت گرفته است ولی شاخص‌های جاده‌ای حکایت از فاصله زیاد این استان با استانداردهای کشوری دارد و جاده‌ها همچنان روزانه شاهد حوادث رانندگی تقریبا پرشمار است.

بدری بیان کرد: وقوع تصادفات متعدد با تلفات پرشمار در جاده‌های استان بویژه در مسیر شمالی از مدت‌ها پیش جزو دغدغه‌های شهروندان استان و مسئولان بوده است.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار برای طرح راه آهن اردبیل- میانه افزود: چهار هزار میلیارد ریال اعتبار ملی برای تسریع در اجرای طرح راه‌آهن اردبیل در دستور کار قرار گرفته که انتظار می‌رود بانک عامل به تعهدات خود در پرداخت اعتبارات عمل کند و از محل سفر رئیس جمهور هم ۲ هزار و۴۰۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص یافته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین از سفر قریب الوقوع رئیس‌جمهور به استان اردبیل خبر داد و گفت: سفر رئیس جمهور به این استان در دستور کار قرار گرفته و به همین منظور اعتباراتی برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود طرح ریلی به عنوان یک طرح ملی در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل راه آهن اردبیل-میانه خواسته و مطالبه اصلی مردم استان است، افزود: دولت در تکمیل این طرح مصمم است و از استاندار اردبیل هم خواستیم تکمیل این طرح را در اولویت کاری خود قرار دهد.

بدری بیان کرد: پیگیر هستیم در مجلس شورای اسلامی طرح راه آهن اردبیل-پارس آباد دارای ردیف ملی شود تا با تامین اعتبار لازم شاهد تکمیل و اتصال آن به جمهوری آذربایجان باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطالعه فاز اول امتداد طرح راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد مغان انجام شده است افزود: اتصال این طرح به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان نیز در اولویت قرار دارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ادامه داد: بهره‌برداری از طرح‌های زیرساختی و نیز توجه ویژه به راه‌آهن و توسعه حمل و نقل هوایی جزو اولویت‌های اساسی است و ایمنی ترددها با تکمیل کریدور ریلی شمال به جنوب با اتصال راه‌آهن اردبیل – مغان تحقق می‌یابد.

بدری با انتقاد از کم‌توجهی به مقوله معیشت فرهنگیان، گفت: کار به جایی رسیده که معلم برای جبران هزینه‌های عقب مانده زندگی خود به مشاغل دوم نظیر فعالیت در تاکسی اینترنتی یا مشاوران املاک روی می‌آورد و این در شأن معلم نیست.

وی با طرح این خواسته که در برنامه هفتم توسعه بسترسازی شود تا معلمین در بحث حقوق و سطح‌بندی شغلی همانند اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها باشند، افزود: منطقه‌بندی نشدن کنکور، دلیل پایین آمدن درصد قبولی و سطح رتبه داوطلبان کنکور در استان اردبیل است که نیاز به بازبینی دارد.

جاده اوتوبان

تعریض جاده گردشگری اردبیل – ارجستان

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255248

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *