http://didshahr.ir/255165

07:21 :: 1401/09/27

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: حجم آب ذخیره شده در مخازن سدها با کاهش ۶ درصدی نسبت به سال گذشته به کمترین میزان خود رسید.

سد

حمید فضایلی در تشریح آخرین وضعیت ذخایر آبی استان گفت: تعداد ۱۰ سد بزرگ و ۴۳ سد کوچک با پتانسیل و ظرفیت ۴۰۰ میلیون متر مکعب وظفیه ذخیره آب‌های سطحی در استان را بر عهده دارند.

وی با عنوان کاهش ۳۶ درصدی آورد رودهای منتهی به سدها گفت: از اول مهر ماه سال ۱۴۰۱ تا ۲۲ آذر آورد سدهای استان مقدار ۲۶ میلیون متر مکعب است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب بود.

این مسئول با اشاره به کاهش بارندگی‌های فصلی و شدت گرفتن تنش آبی در استان افزود: حجم آب موجود در مخازن سدهای استان با کاهش ۶ درصدی نسبت به سال گذشته به ۸۵ میلیون متر مکعب و کمترین میزان خود در سال‌های گذشته رسیده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: حجم مقدار آب خروجی از سدهای استان از اول سال آبی تا ۲۲ آذر ماه سال ۱۴۰۱ مقدار ۱۳/۷ میلیون متر مکعب است که ۱۱ میلیون متر مکعب آن تنها برای تامین آب شرب شهر اردبیل و مابقی به منظور شرایط زیست محیطی بوده است.

وی تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در سال های اخیر را موضوعی فرا منطقه‌ای دانست و گفت: جهت تامین آب شرب و کشاورزی نیازمند همکاری مردم و کشاورزان به منظور مدیریت و مصرف بهینه آب هستیم.

آب سد

کاهش 6 درصدی حجم آب سدها در اردبیل

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255165

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *