http://didshahr.ir/255137

01:08 :: 1401/09/27

درمان های خانگی برای رفع خشکی دست

رفع خشکی دست در خانه

هوای سرد و خشک، شستن مکرر دست‌ها و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده اغلب باعث ترک‌ خوردن دست‌ها ناشی از خشکی پوست می‌شود. به ‌گزارش نشریه آلمانی فوکوس ‌آنلاین، وقتی هوا سرد است، غدد چربی پوست، چربی کمتری تولید می‌کنند. از طرفی، بسیاری از محصولات مراقبتی حاوی مواد افزودنی هستند که همیشه نمی‌توانند این خشکی را برطرف کنند.برای مراقبت از دستان خود نیازی به محصولات گران ‌قیمت ندارید. بیشتر افراد معمولا بهترین مواد طبیعی را برای رفع خشکی پوست، در خانه دارند. به طور مثال استفاده از روغن‌های طبیعی یکی از بهترین راه‌هاست. چربی‌های طبیعی به پوست در حفظ رطوبت کمک و آن را از تأثیرات محیطی و باکتری‌ها محافظت می‌کند. روغن زیتون، نارگیل یا بادام بهترین هستند و احتمالاً برخی از آن ها را در خانه دارید. دستان خود را با روغن انتخابی ماساژ دهید. بهتر است روغن را درست قبل از خواب بمالید. همچنین استفاده از دستکش‌های نخی نازک برای بهبود جذب روغن توصیه می‌شود.

حمام روغن

در موارد شدیدتر خشکی پوست، دستان خود را برای چند دقیقه در حجم زیادی از روغن خیس کنید. برای این کار باید حداقل ۵ دقیقه وقت بگذارید. روغن زیتون یک گزینه مناسب است. روغن باید کمی گرم باشد. سپس باقی‌مانده روغن را به‌ مدت ۵دقیقه دیگر روی پوست بگذارید و دستان خود را نشویید، فقط با دستمال به‌آرامی آن ها را خشک کنید.

ماسک بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر حاوی بسیاری از ویتامین‌های B است که می‌تواند به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کند. یک خمیر غلیظ را می‌توان از حدود یک فنجان بلغور جو دوسر و کمی آب ولرم تهیه کرد. این خمیر را به‌صورت ضخیم روی پوست ترک‌خورده دستان خود بمالید و دستان خود را با یک پارچه بپوشانید. ماسک دست باید ۱۰ دقیقه باقی بماند. سپس دستان خود را بشویید.

کرم آ و وکادو

آووکادو حاوی ویتامین‌های زیادی است که به تسریع بازسازی سلولی کمک می کند.علاوه‌ بر ‌این، محتوای چربی بالای آووکادو، از پوست محافظت می‌کند.

با کمی روغن زیتون، از آووکادو یک خمیر خامه‌ای تهیه و آن را روی دستان خود پخش کنید.

این ماسک باید حدود ۱۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس بدون صابون شسته شود.بهتر است به‌جای آب داغ، دست‌های خود را با آب ولرم بشویید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255137

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *