http://didshahr.ir/255073

06:00 :: 1401/09/24

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری ۲ هزار تن قیر رایگان به شهرداری‌های استان برای ترمیم و آسفالت محلات و بافت‌های فرسوده اختصاص یافته است.

قیر آسفالت

محمد زراع حسین‌زاده با بیان اینکه در سالهای اخیر چهار هزار تن قیر رایگان به شهرداری‌های استان قرار گرفته است، اظهار کرد: در سال جاری ۲ هزار تن قیر برای محلات بازآفرینی و یک هزار و ۲۰۰ تن هم برای معابر مسکن مهر و طرح نهضت ملی واگذار شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های توانمندسازی اقتصادی در محلات هدف، از شناسایی بیش از ۱۳۰۰ هکتار بافت نا کارآمد در استان اردبیل خبر داد و گفت: ۹۶۳ هکتار در شهر اردبیل ، ۲۴۸ هکتار در شهرستان پارس آباد ، ۹۵ هکتار در شهرستان مشگین شهر و ۸۴ هکتار در شهرستان خلخال جزو بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی هستند.

حسین‌زاده با بیان اینکه برنامه‌های توانمندسازی اقتصادی در محلات هدف اردبیل و شهرستان‌های مشگین‌شهر ، پارس‌آباد و خلخال در دست اجرا است، اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح‌ها ارتقای ظرفیت‌های فرهنگی و توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی ساکنان است و در نهایت تلاش می‌شود که شاخص‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی این مناطق به سطح متوسط شهری ارتقا یابد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث زمین چمن مصنوعی در ایران‌آباد و سالن ورزشی و بهسازی معابر عدالت‌آباد را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقای شاخصهای محلات و بافتهای فرسوده عنوان کرد.

حسین زاده همچنین از تامین ۱۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در تمام شهرستان‌های استان در مرحله نخست این طرح خبر داد و گفت: تمام زیرساخت‌های لازم از قبیل آب ، برق ، گاز و زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن فراهم شده است.

وی درباره تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری گفت: برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در اردبیل ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در شهرستان‌های دیگر هم ۳ میلیارد ریال تسهیلات با سه سال دوران مشارکت، بازپرداخت ۱۰ ساله و سود مشارکت ۹ درصد از سوی بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در بحث اسکان موقت هم ۴ میلیارد ریال تسهیلات با سود هشت درصد و باز پرداخت ۳۶ ماهه به متقاضیان از سوی بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: احداث مسکن برای ثبت‌ نام کنندگان نهضت ملی مسکن منوط به پرداخت آورده متقاضیان بوده چرا که این طرح تقاضا محور است و هرچه واریزی متقاضیان بیشتر باشد تعداد واحد بیشتری احداث می‌شود.

 

توزیع رایگان قیر برای بافت های فرسوده در اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255073

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *