http://didshahr.ir/255020

04:56 :: 1401/09/23

می دانید که هر ساختمانی یک عمر مفید دارد؟

a35a789b 5b55 4dd7 83cd 7b997227f50f

می دانید اگر از عمر مفید آن بگذرد و عملیات مقاوم سازی مجدد برای ساختمان انجام نشود، احتمال فروریختن در بلایای طبیعی مانند زلزله وجود دارد؟ آیا می دانید عمر مفید ساختمان شما چه میزان می باشد؟ می دانید که برای بازسازی منازل مسکونی چه اقداماتی را باید انجام داد؟ ما در این متن قصد داریم تا به برخی از این سوال‌ ها جواب دهیم. بسیاری از افراد برای بازسازی منازل مسکونی و یا اداری دچار مشکل و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه می باشند. لذا برای بازسازی یک خانه یک سری از پارامتر ها و مراحل وجود دارد که با رعایت کردن این پارامترها می توانید ساختمان خود را در برابر مشکلات بیمه کرده و با خیال راحت به ادامه سکونت در آن ساختمان بپردازید. چنانچه قصد بازسازی یک ساختمان را دارید، به اطلاعاتی که در این متن به شما می دهیم توجه کرده و به آن عمل کنید. تا پایان متن با ما همراه بمانید.

 

 

منظور از بازسازی یک منزل  ساختمان چه می باشد؟

 

این سوال سوالی است که برای خیلی از افراد به وجود می آید. در مورد آن باید گفت که منظور از بازسازی یک ساختمان این است که اقداماتی برای تغییرات در نمای داخلی و یا نمای خارجی آن ساختمان ایجاد شود. اما هدف از انجام این تغییرات و اقدامات چه می‌ باشد؟ برای مقاوم سازی و بهبود زیرساخت‌ های آن ساختمان این کار را باید انجام دهیم. شما با انجام این اقدامات علاوه بر محکم کردن ساختمان، ظاهر شیک و مناسبی را برای محیط زندگی خود ایجاد خواهید کرد. سوال می شود هزینه‌ های بازسازی ساختمان بالا می باشد. در این مورد باید گفت که نسبت به زمان احداث ساختمان مطمعنا هزینه کمتری را دارد. پس توصیه متخصصان در این امر این است که بازسازی های ساختمان به صورت دوره ای انجام شود تا از تخریب و ساخت مجدد آن ساختمان جلوگیری شود. در زمان بازسازی سعی کنید به طراحی دکوراسیون داخلی  و خارجی آن هم توجه داشته باشید

در بازسازی یک خانه به چه قسمت‌هایی بیشتر باید توجه کرد؟

سوال بعدی که در زمان بازسازی به وجود می‌ آید، این است که مهمترین بخش های یک ساختمان برای بازسازی چه بخش هایی هستند. اولین مورد از نقاط ضروری برای بازسازی، بازسازی اتاق خواب ها می باشد. معمولاً در گذشته به فضای اتاق خواب کمتر توجه می‌ شد و بسیار شلوغ طراحی می‌ شد. پس در زمان بازسازی بهتر است که وسایل اضافی را حذف و با استفاده از تکنیک های جدید محیط آن را بزرگتر کرد. سعی کنید دیوارها را با بهترین نقاشی ها، طراحی بهتری کنید. اگر اتاق شما پنجره ندارد در صورت امکان برای آن پنجره ایجاد کنید.

اما قسمت دیگری که باید به آن توجه شود آشپزخانه می باشد. خوب می دانید که آشپزخانه به عنوان قلب تپنده یک خانه محسوب می شود. سعی کنید با استفاده از بهترین متریال آشپزخانه ها را بازسازی کنید. از کاشی و سرامیک های جدید و با رنگ های روشن استفاده کنید. شیرآلات را تعویض کنید، لوله کشی ها را بهبود دهید، فضا را در آشپزخانه بزرگتر کنید. سعی کنید بیشترین هزینه در زمان بازسازی به بازسازی آشپزخانه اختصاص دهید. اما مورد بعدی فضای نشیمن و محیط پذیرایی از مهمان است. سعی کنید در طراحی این قسمت هم بهترین ها را مورد استفاده قرار دهید. بازسازی حمام و سرویس های بهداشتی و حیاط خانه از سایر نکات مهم در بازسازی خانه ها می باشد.

 

اشتباهاتی که در زمان ساخت ساختمان مرتکب می شوید چه چیزهایی می باشند؟

 

در زمان بازسازی یک سری از اشتباهات را انجام ندهید. به طور مثال عدم برآورد در هزینه بازسازی از این اشتباهات می باشد. در زمان بازسازی از انجام بازسازی بی دلیل صرف نظر کنید. به دلیل مسائل اقتصادی و یا هر دلیل دیگری از متریال بی کیفیت استفاده نکنید. طراحی نمای خارجی ساختمان را از یاد نبرید. به هیچ وجه از مد پیروی نکنید. لذا مد ممکن است زود گذر باشد و پس از گذشتن از آن برهه زمانی دیگر خانه شما طبق مد روز نباشد. با افراد با تجربه در این امر حتما مشورت کنید.

 

سخن پایانی

 

سعی کنید در زمان بازسازی به مواردی چون بهسازی درب و پنجره، تعمیر و بازسازی آسانسور، بهسازی سیستم گرمایش و سرمایش، بازسازی کابینت ها و استفاده از جدیدترین کابینت ها، بازسازی تاسیسات ضروری توجه داشته باشید. در این امر می توانید از متخصصان ما در گروه بنیستا استفاده کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255020

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *