http://didshahr.ir/255014

03:45 :: 1401/09/23

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، وجود دیزل ژنراتور در صنایع مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار است. چرا که در هر زمانی ممکن است…

c148d873 ccdb 4258 97f9 9db8e684d35e

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، وجود دیزل ژنراتور در صنایع مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار است. چرا که در هر زمانی ممکن است بنا به دلایل مختلف دچار قطعی شود.  وجود این محصول باعث شده تا همه صنایع در تمامی مواقع بتوانند برق مورد نیاز خود را تامین کنند. به دلیل افزایش تقاضا برای خرید و فروش دیزل ژنراتور برندهای متعددی به میان آمدند که این محصول را با قدرت بالا و کیفیت مناسب و تولید می‌کنند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد دیزل ژنراتور سایلنت و کاربرد آن توضیحاتی را بیان کنیم. بنابراین  پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 اهمیت خرید دیزل ژنراتور سایلنت

دیزل ژنراتور سایلنت که در برخی اوقات به آن دیزل سایانت نیز گفته می‌ شود، در سازمان ‌های مهمی نظیر درمانگاه و بیمارستان به‌ وفور استفاده دارد. به‌ طورکلی دیزل‌ ها در مدل ‌های مختلفی به تولید می ‌رسند. در این ‌میان ژنراتورهای دیزلی در زمان کار داری آلودگی صوتی بسیار بالایی هستند. به‌ همین خاطر نیز باید از یک ‌صدا خفه‌ کن برای آن‌ها استفاده کرد که با آن کانوپی گفته می‌شو. این محفظه از ایجاد صدا و فضایی در فضای بیرون جلوگیری می‌کند. دیزل ژنراتور به‌ هیچ‌ عنوان بی‌ صدا نیست. اما می‌توان با استفاده از صدا خفه ‌کن های مخصوص تا حدودی آلودگی صوت را کاهش داد. در واقع می ‌توان گفت که به ترکیب دیزل ژنراتورهای عادی در کنار یک کانوپی دیزل ژنراتور سایلنت گفته می ‌شود.

انواع دیزل ژنراتور کدام اند؟

یک دیزل ژنراتور سایلنت دارای نمونه‌های مختلفی است که بر اساس فناوری‌هایی که در آن بکار می‌رود، دسته ‌بندی می‌شود. اما اگر بخواهیم این محصول را به ‌طورکلی تقسیم‌بندی کنیم، می‌توان گفت که دیزل سایلنت در دو گروه ثابت و سیار قرار دارد. دیزل ژنراتور ثابت همان‌طور که از نام آن آشکار است، در بخشی به ‌صورت ثابت شده نصب ‌شده و دیگر امکان جا به ‌جایی آن وجود نخواهد داشت. مدل‌های سیار نیز می‌توانند به ‌آسانی و در کمترین زمان ممکن در قسمت نصب‌ شده و همچنین به ‌راحتی قابل‌ حمل هستند.

استفاده از دیزل سایلنت  چه مزایایی دارد؟

به ‌طور کلی می‌توان گفت که مزایای استفاده از دیزل  ژنراتور سایلنت عبارت‌اند از:

 • استفاده از کانوپی باعث شده تا صدای دیزل ژنراتورها حدود ۷۵ دیس بل رو به پایین برود.
 • در مناطقی که هوا گرم و خشک است و همچنین در مناطقی که هوا بسیار سرد است، استفاده از خفه ‌کن می‌تواند دیزل را در برابر رطوبت حفاظت نماید.
 • در مکان‌هایی نظیر معدن که گرد و غبار بسیار زیاد موجود است، استفاده از این دستگاه و بسیار مفید خواهد بود.
 • دیزل ژنراتور سایلنت دارای ماندگاری بیشتری بوده و به ‌هیچ‌ عنوان فرسوده نمی‌شود

دیزل ژنراتور سایلنت چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، دیزل  ژنراتورهای معمولی دارای آلودگی صوتی بسیار زیادی هستند. زمان ی‌که از یک کانوپی برای آن‌ها استفاده می‌شود، می‌توان تا حد بسیار زیادی این میزان آلودگی صوتی را کاهش دهد. در ساخت اغلب خفه کن ها دیزل سایلنت از مواد کامپوزیتی استفاده می‌گردد.

bc0209c9 3607 4e6b 8207 b3c68fc6a4e0

این مواد متشکل از لایه‌های نرم و یا ابری هستند که دارای انعطاف بالایی می‌باشند. وظیفه این لایه‌ها این است که انرژی صوتی را جذب کرده و سپس آن را به گرما تبدیل کنند. به ‌طور کلی می‌توان گفت که وجود مدل‌های مختلف ژنراتور به ‌منظور این ‌که یک دیزل دیزل سایلنت به‌خ وبی صدا را جذب کند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

از کجا دیزل ژنراتور سایلنت بخریم ؟

در وهله اول باید بگوییم که دیزل ژنراتور سایلنت براساس کیفیت و ظرفیتی که دارد، می‌تواند قیمت متغیری داشته باشد. چنانچه قصد خرید دیزل ژنراتور سایلنت دارید، بهتر است این ‌موضوع را بدانید که قیمت دیزل ژنراتور از میلیون تا میلیارد موجود است. اما به ‌طورکلی برای تعیین قیمت و دیزل سایلنت ها عوامل متعددی وجود دارد که انجام آن‌ها موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان صدای خروجی
 • داشتن عایق شانه
 • نوع رنگی که در آن‌ها استفاده می‌شود.
 • وجود سوراخ‌های مناسب برای داکت ها و بخش‌های مختلف
 • به کار بردن نوارهای باکیفیت
 • طراحی مناسب داکت ها
 • میزان کیفیت و جنس درزگیر های لاستیکی

تمامی این موارد از روی قیمت دیزل ژنراتور تاثیرگذار خواهند بود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید دیزل ژنراتور ولوو و کامینز  به سایت ماه نیرو مراجعه کنید.

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/255014

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *