http://didshahr.ir/255004

03:43 :: 1401/09/23

یکی از بهترین راه‌ها جهت  دریافت اقامت کشور کانادا، اخذ ویزای تحصیلی است.

5f454b1b d8cd 4d77 8f6f 07d497177f02

هزینه تحصیل در کانادا یکی از دغدغه‌های اکثر افرادی است که می‌خواهند از این طریق مهاجرت کنند.ما در این مطلب به‌ صورت کاملاً تخصصی  درمورد هزینه ‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی توضیحاتی را بیان خواهیم کرد و بنابراین پیشنهاد می‌شود که حتماً در ادامه با ما همراه باشید.

کانادا در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای دنیا بود که به دلیل داشتن کار دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر در سطح بین‌المللی توجه دانشجویان زیادی را به خود جلب کرده‌است. افراد متقاضی می‌توانند با تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، آینده بسیار روشنی را برای خود رقم بزنند. هزینه تحصیل در این کشور نسبت ‌به دیگر کشورها بسیار مناسب‌تر است. اکثر دانشجویان با مدارکی نظیر کاردانی، دیپلم  یا فوق لیسانس شرایط لازم را برای دریافت ویزای تحصیلی خواهند داشت. متقاضیان این امکان را خواهند داشت که بتوانند به‌ همراه خانواده و به این کشور سفر کرده و جهت دریافت اقامت اقدام نمایند. تحصیل در کانادا می‌تواند مزایای زیادی را به‌همراه داشته باشد. اما تنها درصورتی موفقیت‌آمیز بود که افراد خواهد بود که  ا دراین‌باره به آگاهی کامل را داشته و از یک مرکز معتبر جهت تمامی و کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و کمک بگیرند.

چرا تحصیل در کشور کانادا مناسب است؟

درحقیقت تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی یکی از رؤیاهای قابل تحقق است. دانشگاه‌هایی که در این کشور وجود دارند در سطح بالایی بوده و تا به امروز افراد زیادی با تحصیل در آن‌جا به موقعیت‌های مناسبی دست پیدا کردند. تمامی دانشگاه‌های کانادا در لیست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته‌اند. مدارکی که این دانشگاه‌ها ارائه می‌دهند، دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان می‌باشد. از جمله مزایای اصلی تحصیل در کشور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.

  1. هزینه تحصیل در کانادا بسیار پایین است. این کشور دارای چندین فرهنگ بوده و کاملاً مهاجرپذیر می‌باشد.
  2. در آن بورسیه‌های تحصیلی متنوعی وجود دارد.
  3. وجود فرصت‌های تحقیقاتی گوناگون در زمان تحصیل
  4. بهره‌مندی از سیستم‌های از بهترین سیستم‌های درمانی و بهداشتی
  5. مجاز به اقامت پس ‌از پایان تحصیل
  6. نرخ پایین بیکاری پایین و وجود فرصت شغلی بسیار مناسب
  7. اجازه کار در کنار تحصیل

 

تمامی این مزایا باعث شده تا هرساله دانشجویان زیادی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

شرایط تحصیل در کانادا چگونه است؟

برای تحصیل در کشور کانادا باید حتماً متقاضیان دارای شرایط خاصی باشند. عوامل متعددی وجود دارند که باعث شده تا دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین اخذ ویزای کانادا امن امکان‌پذیر شود. مهم‌ترین پارامتری که جهت دریافت پذیرش و داشتن ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد، مدرک زبان، سن و همچنین داشتن شرایط مالی مناسب می‌باشد. سن یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی است که در دریافت ویزای تحصیلی مؤثر خواهد بود. هر چه که از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما زمان کمتری گذشته باشد، شما شانس بیشتری را جهت تحصیل در این کشور خواهید داشت. همچنین نمره مدرک زبان نیز جزو عامل‌های تأثیرگذار به حساب می‌آید. به‌ طور معمول دانشگاه‌ها سطحی را برای نمره مدرک زبان تعیین می‌کنند. به‌ طور مثال در مقطع کارشناسی نمره آیلتس 6 است. باید حتم همه متقاضیان برای پذیرش تحصیلی این نمره را بدست بیاورد. البته که اگر موفق نشدید، می‌توانید همچنان می‌توانید پذیرش بگیرید. اما باید حتماً دوره زبان انگلیسی را در دانشگاه‌های کانادا گذرانده و در آن‌جا به سطح مناسبی رسیده باشید.

تمکن مالی جزو عامل‌های مهم و مؤثر جهت تحصیل در کشور کاناداست آن‌هم به این علت است که باید ثابت کنید که می‌توانید به‌ طور کامل هزینه یک ‌سال زندگی را برای تحصیل در کشور کانادا داشته باشید. هزینه تحصیل در کانادا براساس دانشگاهی که مورد پذیرش قرار می‌گیرید، ممکن است متفاوت باشد. اما به‌ طورکلی از ۱۵ هزار دلار آغاز شده و تا حداکثر ۳ هزار دلار در یک‌ سال افزایش می یابد. هزینه‌های زندگی نیز در این کشور به‌ طور میانگین ۱۰ الی ۱۲ هزار دلار برای یک ‌سال است.

هزینه تحصیل در کانادا چگونه است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی در کانادا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان به حساب می‌آید. در مقایسه با سایر کشورها هزینه تحصیل در کانادا بسیار مناسب است و می‌توان آن را حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار محاسبه کرد. البته که این مورد به دانشگاه، رشته تحصیلی و  شهری که در آن سکونت می‌کنید و همچنین مقطع تحصیلی نیز بستگی خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سهولت روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید به مجموعه آیلند ویزا اعتماد کنید. این مجموعه درصدد این است که با ارائه خدمات مهاجرت و  ارائه اطلاعات کافی به شما، اخذ اقامت را در این کشور برای شما راحت‌تر کند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/255004

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *