http://didshahr.ir/254942

08:50 :: 1401/09/21

علی نیکزاد نماینده اردبیل هنوز هنوز حرکت چین را باور نکرده و معتقد است: چین به قراردادهای منعقده با ایران پشت پا نمی‌زند.

نیکزاد هنوز حرکت چین را باور نکرده؟!

علی نیکزاد می گوید: معتقدم چین به قراردادهای منعقده با ایران پشت پا نمی‌زند؛ حرف ما با عربستان است که حق دخالت در مباحث داخلی ایران را ندارد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: میزبان نباید سوء استفاده کرده و در بین قراردادهای تجاری مباحث دیگری را بگنجاند که شاید چین هم متوجه آن مباحث نباشد.

نیکزاد افزود: معتقدم چین به قراردادهای منعقده با ایران پشت پا نمی‌زند؛ حرف ما با عربستان است که حق دخالت در مباحث داخلی ایران را ندارد.

گفتنی است سران کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین در بیانیه اجلاس پایانی مشترک خود خواستار حل مسالمت آمیز موضوع جزایر سه گانه بین ایران و امارات شدند! این در حالی است که جزایر سه گانه بخش جدایی‌ناپذیر خاک ایران هستند. گرچه امارات و برخی کشورهای عربی بارها این ادعاها را مطرح کرده‌اند اما همراهی چین با ادعای کشورهای عربی در خصوص جزایر ایرانی زنگ خطری است برای مسئولان کشور که نسبت به روابط با پکن مراقبت بیشتری داشته باشند!

آن‌ها در ادعایی عجیب، حمایت خود را از تمام تلاش‌های صلح‌آمیز از جمله تلاش امارات برای دستیابی به راه‌حل مسالمت آمیز برای موضوع جزایر( ایرانی) سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی از طریق مذاکرات دو جانبه طبق قواعد حقوق بین‌الملل تایید کردند!

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254942

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

  1. yasha گفت:

    برا درا ن و خو ا هرا ن و رفقا حتما قر ص ها را بعد نها ر و شا م با یک لیوا ن آ ب صرف کنند ( دا خل پرا نتزعرض شود که – انقلا ب فر هنگی چین را با انقلا ب سفید آ ریا مهر و انقلا ب فر هنگی ۱۳۵۹-ایرا ن بخو ا نید مقا یسه کنید – در سیا ست بحث پول و قدرت است نه رفاقت و عدا لت / همین قرص ها را نمی خو رید وبرا درا ن با شرف و بی شرف در حین حر کت در فضا به چا له فضا یی می افتید و ها له نو ری می بینید و ولا ت ۱۶ سال به عقب بر می گر دد حالا بیا در ستش کن – زن /جندگی /آ زا دی – مرد /جا کشی / خا نه دا ری – موفق باشید چگونه نمی دا نم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *